Skaičiuoklė, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos verslininkas įtariamas nuslėpęs daugiau nei 10 000 eurų mokesčių

15
(atnaujinta 11:14 2019.10.18)
Maitinimo bendrovės direktorius neapskaitė, nedeklaravo ir nesumokėjo daugiau nei 10 tūkst. eurų pridėtinės vertės, pelno, gyventojų pajamų, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo mokesčių

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Klaipėdos maitinimo įstaigos direktorius įtariamas apgaulingai tvarkęs įmonės buhalterinę apskaitą, praneša FNTT.

Automobiliai
© Sputnik / Виталий Белоусов

Atlikto tyrimo duomenys rodo, kad maitinimo paslaugas teikiančios bendrovės vadovas tyčia tinkamai neorganizavo buhalterinės apskaitos tvarkymo, nesudarė rašytinės darbo sutarties su įmonės buhaltere, o ši 22 atvejais buhalterinėje apskaitoje neapskaitė ir į apskaitą neįtraukė darbo užmokesčio mokėjimo bei priskaitymo žiniaraščių ir šių duomenų neužregistravo kasos knygoje.

Taip pat išsiaiškinta, kad klaipėdietis, siekdamas išvengti mokesčių, įrašė į deklaracijas neteisingus duomenis apie šios įmonės pajamas ir turtą. Paskaičiuota, kad iš viso liko neapskaityta beveik 55 tūkst. eurų už įvairias parduotas prekes ir suteiktas paslaugas.

Išsiaiškinta, kad bendrovės direktorius 2017–2019 metais neapskaičiavo, nedeklaravo ir nesumokėjo į valstybės biudžetą ir sveikatos draudimo biudžetą daugiau nei 10 tūkst. eurų pridėtinės vertės, pelno, gyventojų pajamų, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo mokesčių.

Padarytą žalą verslininkas pripažino, atlygino, todėl nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas.

Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse
© Sputnik /
Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse
15
Tegai:
mokesčiai
Dar šia tema
Pernai interneto verslininkai nesumokėjo valstybei 115 tūkst eurų
Trys Lietuvos naftos bendrovės nesumokėjo daugiau nei 3 mln eurų mokesčių
Rusė Lietuvos įmonei nesumokėjo beveik 30 tūkst. eurų už voveraites