Žiema, archyvinė nuotrauka

Skelbiama, kad žiemą sulauksime daug sniego

6699
(atnaujinta 12:40 2019.10.18)
Europos serviso, analizuojančio orų prognozes, sinoptikai išanalizavo visuotinius klimato duomenis ir nustatė galimas artėjančios žiemos tendencijas

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Artėjanti žiema Europoje bus vidutiniškai šalta ir labai snieguota, tai patvirtina preliminari "Severe Weather Europe" tarnybos orų prognozė.

Sinoptikai ilgą laiką analizavo globalius klimato duomenis ir juos panaudojo galimoms 2019-2020 metų žiemos tendencijoms nustatyti.

Centro analitikai ištyrė dabartinius pagrindinius klimato rodiklius ir sudarė "statistinę prognozę": jie rodo, kad žiemos mėnesiais Europoje bus vidutiniškai šalta ir snieguota.

"Jei jums patinka snieguotos žiemos, tai šie duomenys būtent tai, ką norėtumėte pamatyti prognozėse", — teigia specialistai bei priduria, kad ateinančios žiemos orai gali būti įvairūs.

Ekspertai taip pat pažymi, kad klimatui įtaką daro daugybė veiksnių, nes statistinė prognozė, nors ir "optimistinė", gali būti ne visai patikima.

Šiemet pirmasis sniegas iškrito daug anksčiau nei įprastai. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, Lietuvoje vidutinė pirmojo sniego iškritimo data yra lapkričio 4 dieną, rytuose tai paprastai įvyksta 20 dienų anksčiau nei vakaruose. Tačiau šįkart Vilniuje vietoj spalio 29 dienos pirmas sniegas krito spalio 7 dieną, o Panevėžyje vietoj lapkričio 2 dienos — spalio 6 dieną. 2019 metai bus įrašyti į istoriją kaip turėję vieną iš ankstyviausių pirmojo snigimo datų, rašoma Facebook paskyroje "Orai ir klimatas".

Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad galbūt 2019-2020 metų žiemos sezonas bus šalčiausias per pastaruosius 100 metų. Tačiau "Orai ir klimatas Lietuvoje" administratoriai tvirtina, kad net ir moksliniais faktais pagrįstos itin ilgo laiko prognozės nėra patikimos, o jų sudarymo metodai — eksperimentiniai.

6699
Tegai:
sniegas, orai, žiema
Avarija

Kauno rajone įvyko avarija dalyvaujant policijos pareigūno automobiliui

(atnaujinta 08:30 2020.07.02)
Policijos duomenimis, į pareigūno automobilį įsirėžė paskui važiavęs automobilis, nukentėjo pareigūno mašinoje esanti keleivė

VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Kauno rajone automobilis atsitrenkė į transporto spūstyje stovėjusį policijos pareigūno automobilį, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko trečiadienį, liepos 1 dieną, apie 16:00 Ramučiuose. Anot pranešimo, automobilis "BMW 320", vairuojamas 1975 metais gimusio vyro, atsitrenkė į automobilį "Škoda Octavia", vairuojamą ne tarnybos metu neuniformuoto blaivaus Kauno apskrities Vyriausiojo kolicijos komisariato pareigūno (gimusio 1988 metais).

Pažymima, kad pareigūno automobilis nuo smūgio atsitrenkė į priekyje stovėjusį automobilį "Mercedes Benz ML 350".

Pranešama, kad eismo įvykio metu nukentėjo automobilio "Škoda Octavia" keleivė (gimusi 1988 metais), ji paguldyta į ligoninę.

Tegai:
Lietuva, policija, Kauno rajonas, eismo įvykis
Dar šia tema
Lazdijų rajone į avariją pateko neblaivus Lietuvos kariuomenės šauktinis
Lietuvos šiaurės rytuose įvyko mirtina avarija su dviem automobiliais ir motociklu
Per Jonines Lietuvoje eismo įvykių metu žuvo dvi vairuotojos
Kokie vairuotojų įpročiai per karščius gali sukelti avarijas
Medicininės kaukės, archyvinė nuotrauka

Lietuva rengiasi antrai COVID-19 bangai: perkama įranga ir apsaugos priemonės

(atnaujinta 21:57 2020.07.01)
Gydymo įstaigas planuojama aprūpinti papildomais dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais, švirkštinių pompų sistemomis ir asmens apsaugos priemonėmis. Taip pat į valstybės medicinos atsargų rezervą planuojama įsigyti AAP už 14 mln. eurų

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Ruošdamasi galimai antrai koronaviruso bangai, Sveikatos apsaugos ministerija perka daugiau apsaugos priemonių, medicinos įrangos ir medikamentų. Apie tai praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Gydymo įstaigoms perkama 100 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų ir 300 švirkštinių pompų sistemų, taip pat papildomos būtinų vaistų atsargos.

Asmens apsaugos priemonių rezervas bus papildytas FFP2 respiratoriais, vienkartinėmis kaukėmis, kombinezonais ir antbačiais, kurių vertė apie 11 mln. eurų.

Ruošiantis galimai antrai koronaviruso bangai, į valstybės medicinos atsargų rezervą planuojama įsigyti AAP už 14 mln. eurų, kurių užtektų aprūpinti sveikatos priežiūros sistemą 30-čiai dienų.

Šiuo metu atviro konkurso būdu yra vykdomi keturi tarptautiniai pirkimai, atplėšus vokus yra vertinami tiekėjų pateikti pasiūlymai.

Liepos mėnesį Lietuvą taip pat turi pasiekti paskutiniai trys konteineriai su AAP, anksčiau įsigytomis Kinijoje.

Pasibaigus karantinui gydymo įstaigos nebegauna AAP iš valstybės rezervo ir pačios privalo aprūpinti darbuotojus kasdienėmis apsaugos priemonėmis, organizuoti jų pirkimą ir sandėliavimą.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė nuo kovo 16 dienos įvestą karantiną, tačiau vis dar galioja nepaprastoji padėtis.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyta daugiau kaip 1800 COVID-19 atvejų, 78 pacientai mirė.

Pasaulio sveikatos organizacija kovo 11 d. paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 9,4 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 484 tūkstančiai žmonių mirė.

Tegai:
COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija
Dar šia tema
Nauja tvarka: guldant į ligoninę ne visiems reikės atlikti tyrimą dėl COVID-19
Dezinformacijos apie COVID-19 sumažėjo dvigubai
Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
Lietuvos finansų ministerija pateikė ekonomikos atsigavimo po COVID-19 scenarijų