Alkoholiniai gėrimai, archyvinė nuotrauka

Pradėta kovoti su gudriu alkoholio pirkimo neleistinu laiku metodu

36
(atnaujinta 08:32 2019.10.20)
Lietuvoje galima iš anksto susimokėti už alkoholį ir palikti jį "pasaugoti", kad jį būtų galima pasiimti po 23:00 valandos

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Seimas pradėjo svarstyti pataisas, kurios neleis pirkti alkoholio "skolon" ir atsiimti jį įstatymų draudžiamu metu, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Įstatymo projekto iniciatorius — Seimo narys Paulius Saudargas. Jis pasiūlė uždrausti alkoholio skolinimo ir pasaugojimo veiklą.

Sugriežtinus alkoholinių gėrimų pardavimo taisykles, Lietuvoje atsirado nauja paslauga — "atidėtas" alkoholio pirkimas. Tai reiškia, kad už alkoholį mokama nustatytomis valandomis, o tada alkoholis laikomas specialiose vietose, paštomatuose, iš kurių bet kada galima atsiimti butelius.

Siekiant kovoti su tuo, alkoholio produktų skolinimas būtų apibrėžiamas kaip alkoholio produktų pardavimas fiziniam asmeniui, atidedant apmokėjimą. Alkoholio produktų pasaugojimas — paslauga fiziniam asmeniui už tam tikrą atlygį stacionariuose saugojimo įrenginiuose pasaugoti alkoholio produktus.

Po pristatymo 82 Seimo nariai balsavo už teisės akto pakeitimus, šeši — prieš ir šeši susilaikė.

Patvirtinus projektą, jis bus svarstomas Sveikatos reikalų komitete, o vėliau — Ekonomikos komitete.

Antroji diskusija vyks gruodžio 12 dieną.

Lietuvoje priimama vis daugiau įstatymo pataisų, siekiant sumažinti alkoholio vartojimą. Naujomis įstatymo pataisomis nutarta uždrausti prekiauti į didesnės nei 0,2 l talpos plastikinę pakuotę išpilstytais gėrimais, kurių alkoholio koncentracija didesnė nei 7,5 proc, o iki 7,5 proc stiprumo — išpilstytais į didesnę negu vieno litro.

Šiais metais Lietuva tapo lydere Europoje pagal geriančių skaičių — 15 litrų alkoholio atitenka vienam šalies gyventojui.

2017 metais Lietuvoje buvo padidinti stipriojo alkoholio akcizai ir įvesti alkoholinių gėrimų pardavimo apribojimai. Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė mažinanti gyventojų alkoholio vartojimą, tačiau Lietuva ir toliau pirmauja reitinguose pagal suvartoto alkoholio kiekį.

Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
© Sputnik /
Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
36
Tegai:
pataisos, alkoholis, Seimas
Dar šia tema
Lietuvoje šimtai nėščių moterų piktnaudžiauja alkoholiu
Seimas priėmė papildomus prekybos alkoholiu apribojimus
Uostamiestyje pagimdžiusiai girtutėlį kūdikį "mamai" gresia treji metai kalėjimo