Piktadarės istorija 2 kadras

Nepanaši į piktadarę: kritikuojamas filmas "Piktadarės istorija 2"

289
(atnaujinta 10:51 2019.10.20)
Vakarų kino kritikai pažymėjo "subyrėjusį" siužetą, idėjas, kurių scenaristai ir režisierius negalėjo įgyvendinti, ir aiškų polinkį tiesiog sukurti kitą dalį

Filmas "Piktadarės istorija 2" nepaisant "žvaigždėtos" aktorių sudėties, pasirodė silpnas ir lyg nutraukęs iki galo neįgyvendintas idėjas, rašo Vakarų kritikai apžvalgose.

Pasaulinė "Piktadarės istorijos", pasirodžiusios 2014 metais, tęsinio premjera įvyko spalio 16 dieną.  Pagrindinius vaidmenis atlieka Angelina Jolie (Maleficenta) ir El Fanning (Aurora). Juosta yra raganos iš pasakos apie Miegančiąją gražuolę istorijos tęsinys. Pirmasis filmas sulaukė gana neutralių atsiliepimų: jis buvo giriamas už aktorių vaidybą, vizualius sprendimus, netikėtą pabaigą, tuo tarpu jis buvo kritikuojamas dėl silpno scenarijaus ir žmogų neapykantos vyrams žinutės.

Кадр из фильма Малефисента: Владычица тьмы
Kadras iš filmo

Tęsinyje prie aktorių prisijungė Harrisas Dickinsonas ir Michelle Pfeiffer, suvaidinę Auroros mylimojo — princo Filipo ir jo motinos karalienės vaidmenis. Filipo motina yra apsėsta idėjos išnaikinti visus miško pelkių gyventojus, įskaitant Maleficentą.

Kritikas Peteris Bradshawas iš "The Guardian" pastebėjo scenarijaus minčių stoką. Anot jo, jis akivaizdžiai blogas ir lemia tai, kad bus filmuojamas trečiasis filmas.

"Maleficentą nėra blogio valdovė: akivaizdu, kad blogo šeimininkės poziciją padėtis pagrobs kažkas, kas mums bus pristatytas kaip tikras blogys, bet kurio akivaizdus iškrypimas tikėtina bus paaiškintas trečioje dalyje. O Tamsos valdovė dabar aiškina savo reputaciją "fejų" kilme: ji yra susvetimėjusi, atstumta, kitokia", — apie heroję rašo kritikas.

Anot jo, pagrindinė filmo bėda ta, kad jis pamažu suyra, primena "Marvel" filmus. Šiuo atžvilgiu "Piktadarės istorija 2" nuvilia žiūrovą — nepaisant to, kad ir Jolie, ir Fanning nuoširdžiai mėgino ją ištraukti, rašo kritikas.

Кадр из фильма Малефисента: Владычица тьмы
Kadras iš "Piktadarės istorija 2"

Tęsdamas etniškumo temą, "ABC News" komentatorius Luke'as Goodlselis pažymi, kad tokia gera idėja filme, kaip ir daugelis kitų dalykų, nebuvo įgyvendinta iki galo.

"Maleficenta atranda, kad yra savotiška šios užmirštos rasės, netekusios teisės balsuoti mažumos — "fejų" —, kurių su rasizmu ir pasityčiojimu iš aplinkos susijęs pasipiktinimas žmoniškumu atrodo visiškai pagrįstas, gelbėtoja. Nepaisant to, šis skyrius, kaip ir dauguma dalykų, taip pat nepakankamai išplėtotas", — rašo jis.

"The Independent" vyriausiasis kino kritikas Clarissas Lofrey pažymėjo, kad filmo esmė prarasta dėl kompiuterinės grafikos.

"Veikėjų charakterių plėtra buvo paaukota vardan pernelyg kruopštaus pasaulio, kuriame jie gyvena, įvaizdžio, taip pat dėl išsipūtusios kovos scenos su krūva kompiuterinės grafikos. <...> Dėl to atrodo, kad Pfeiffer ir Jolie talentai išnaudoti veltui", — pažymi jis.

Кадр из фильма Малефисента: Владычица тьмы
"Piktadarės istorija 2"

Internetinio portalo "Bloody Disgusting" autorius Williamas Bibbiani taip pat pabrėžė, kad antroji dalis yra daug silpnesnė nei pirmoji.

"Dar pirmoji dalis pasirodė nevykusiu filmas, tačiau jau bent jau priklauso papildomi taškai už drąsą. O štai tęsinį vertįtų siųsti pertvarkai. Šis filmas scenarijaus plane yra juokingas, emociškai nenuoširdus", — rašė jis.

Šiuo metu "Rotten Tomatoes" filmų reitinge juosta pelnė 47 procentus, o pirmosios dalis surinko — 50 procentų.

289
Tegai:
kritika, filmas
Dar šia tema
Džeko Nikolsono kirvis iš "Švytėjimo" parduotas už 200 tūkstančių dolerių
Filmo "Džokeris" seanso metu įvyko masinės muštynės
Filmas "Nova Lituania" tapo nugalėtoju Tarptautiniame Atėnų kino festivalyje
Gaisras

Šiais metais labai padaugėjo gaisruose traumuotų žmonių

(atnaujinta 16:37 2021.02.24)
Pasak vyriausiojo specialisto, svarbiausia taisyklė kilus gaisrui — pirmiausia kviesti pagalbą telefonu 112, o tada įvertinti situaciją, ar šalia yra tinkamų gesinimo priemonių (gesintuvų, nedegių audinių, vandens), ir ar pats gesindamas gaisrą žmogus nenukentės

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Šiemet labai padaugėjo gaisruose sužalotų žmonių, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Gaisruose nukentėjo 31 žmogus, pernai tuo pačiu metu tokių asmenų buvo 22. Praėjusį savaitgalį per 3 dienas gaisruose buvo traumuoti 8 žmonės.

Pasak Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Zonio, daugelis žmonių kilus gaisrui stengiasi nuslėpti tai, kas vyksta, ir įsivaizduoja, kad gali jį užgesinti savo jėgomis.

"Tai nėra blogai, jeigu, sakykim, užsidegė metalinė šiukšlių dėžė, stovinti ant nedegaus paviršiaus. Ją užtenka užpilti vandeniu ir išvėdinti patalpą. Bet dažniausiai kilus gaisrui žmonės skuba, plikomis rankomis daužia stiklą, prisiliečia prie įkaitusių paviršių ar medžiagų, bėgioja gaisro vietoje su šlepetėmis ar basi. Tad dažniausiai nudega rankas ir kojas", — sakė jis.

Zonio teigimu, senyvo amžiaus žmonės patys paprastai nesiryžta atlikti gesinimo veiksmų. Jie dažniausiai skambina skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

"Gaisras būna kilęs vienoje patalpoje, o žmogus užsidaręs kitoje žiūri televizorių visu garsu, nes neretai tokiame amžiuje suprastėja klausa. Kai pajunta dūmų kvapą, gaisras namuose jau būna įsišėlęs. Žmogus bando skambinti ugniagesiams, bet iš baimės ir streso jam nebepavyksta surinkti numerio. Tad pagalbą dažniausiai iškviečia kaimynai", — pasakojo vyriausias specialistas.

Taip pat nemažai gaisrų kyla ir virtuvėje, pamiršus joje verdantį puodą.

Zonio teigimu, baigiantis žiemai ir temperatūrai lauke svyruojant nuo 20 laipsnių šalčio iki 6 laipsnių šilumos, elektros įrenginiuose susikaupia kondensatas, ypač jeigu elektros instaliacija nekeista 30 metų, ir dėl trumpojo jungimo nešildomuose pastatuose kyla gaisrai.

Pasak vyriausiojo specialisto, svarbiausia taisyklė kilus gaisrui — pirmiausia kviesti pagalbą telefonu 112, o tada įvertinti situaciją, ar šalia yra tinkamų gesinimo priemonių (gesintuvų, nedegių audinių, vandens), ir ar pats gesindamas gaisrą žmogus nenukentės. Ir dar — būtinai įsigyti autonominį dūmų detektorių, kuris laiku ir aiškiai informuos apie kilusį gaisrą.

Tegai:
gaisras, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
Dar šia tema
Savaitgalį ugniagesiams 11 kartų teko dirbti vandenyje ir ant ledo
Specialistai priminė apie galimus neigiamus gyvsidabrio termometro padarinius
Kaune ugniagesiai gelbėjo į požeminį konteinerį įkritusią moterį
Padangos

Lietuvoje padangų atliekas siūloma naudoti keliams ir takams tiesti

(atnaujinta 16:32 2021.02.24)
Ekspertų teigimu, reikia nustatyti Lietuvos sąlygoms tinkamą perdirbtos gumos žaliavos sudėtį ir darbų technologijas ir atsižvelgiant į tai pakeisti higienos normas, techninius reglamentus

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Lietuvos ekspertai, išanalizavę Lietuvos ir kitų šalių padangų atliekų tvarkymo patirtį, rekomenduoja šias atliekas panaudoti tiesiant kelius, šaligatvius, dviračių takus, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

Ekspertų teigimu, valstybė šiame sektoriuje turi formuoti paklausą. 

"Valstybė turėtų finansuoti tyrimus, kurie nustatytų mūsų šalies sąlygoms tinkamą perdirbtos gumos žaliavos sudėtį ir darbų technologijas. Atsižvelgus į tyrimų rezultatus, turėtų būti pakeistos higienos normos, techniniai reglamentai", — sakoma pranešime.

Savo rekomendacijas ekspertai pateikė Aplinkos ministerijos užsakymu parengtoje studijoje apie padangų atliekų panaudojimą statybos ir kitų produktų gamybos veiklose.

Studijos autoriai siūlo patobulinti žaliųjų viešųjų pirkimų kriterijus, skatinant įsigyti iš padangų atliekų pagamintą produkciją. Jie nepataria taikyti padangų atliekų tvarkymo užstato sistemos modelio, nes jam įgyvendinti reikėtų gerokai didesnių investicijų nei dabar veikiančiai sistemai.

Siūloma skirti valstybės lėšų susikaupusioms iš praeities paveldėtoms padangų atliekoms sutvarkyti, parengti finansavimo metodiką didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėms, kuriose iš gyventojų surenkamos padangų atliekos.

Dar viena rekomendacija — skatinti kolektyvinį padangų atliekų tvarkymą, griežčiau kontroliuoti šių atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitą, atliekų tvarkytojų laikomas padangų atliekų ir iš jų pagamintos produkcijos kiekius.

Tegai:
Lietuva, padangos
Kirpykla

Kirpėjas aukcione pardavė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino

(atnaujinta 16:42 2021.02.24)
Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Kirpėjas iš Bairoito miesto (Bavarija, Vokietija) Andreasas Nuislis (Andreas Nuysl) "eBay" platformoje pateikė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino. Apie tai pranešė agentūra "DPA".

Мост через реку Нерис в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus. Nuo vasario 12 iki vasario 20 dienos imtinai ji padidėjo iki 422 eurų. Už šią kainą paslaugą įsigijo 43 metų vyras.

Be 422 eurų, Nuisliui pavyko surinkti dar 1 310 eurų aukų. Visi šie pinigai bus skirti padėti vaikams per vieną iš labdaros organizacijų.

Kirpyklos Vokietijoje buvo uždarytos dėl karantino priemonių nuo praėjusių metų gruodžio 16 dienos. Vasario 10 d. Vokietijos valdžia nusprendė pratęsti karantino režimą iki kovo 7 d. su atskiromis išlygomis. Pakeitimais numatyta nuo kovo 1 dienos atidaryti kirpyklas — tik su sąlyga, kad bus laikomasi higienos taisyklių.

Tegai:
karantinas, kirpėjas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje