Gaisras Alytuje

Dėl gaisro Alytuje nutarta ekstremalios situacijos neskelbti

28
(atnaujinta 14:02 2019.10.20)
Situacija yra valdoma, gaisras lokalizuotas. Šiandienos ir artimiausių dienų pagrindinė užduotis — galutinai užgesinti gaisrą

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik.  Šiandien į Alytaus miestą atvykusi Valstybės ekstremalių situacijų komisija nutarė ekstremalios padėties valstybės mastu neskelbti, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

"Situacija yra valdoma, gaisras yra lokalizuotas. Šiandienos ir artimiausių dienų pagrindinė užduotis — galutinai užgesinti gaisrą, vėliau bus priimti sprendimai dėl padarinių likvidavimo", — rašoma pranešime.

Kaip pranešė priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas komisijos nariams — gaisras suvaldytas, tačiau būtina užgesinti pavienius židinius. Alytaus miesto ir rajono savivaldybės gali naudotis valstybės rezervu, kad gaisro padariniai būtų kuo greičiau pašalinti. Po to, kai bus apskaičiuoti nuostoliai, Vyriausybė priims sprendimus dėl kompensacijų.

Didžioji dėmesio dalis skirta sunkiosios technikos poreikiui tam, kad kuo greičiau pašalinti gaisro padarinius.

"Norėčiau pabrėžti, kad situacija yra suvaldyta, padėtis neblogėja. Dabar turime išspręsti situaciją su užgriuvusiu stogu. Statybų specialistams įvertinus pastato konstrukcijas bei jų būklę, bus priimti sprendimai dėl saugaus sunkiosios statybinės technikos panaudojimo viduje", — sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovo pavaduotojas Mindaugas Kanapickas.

Pasak vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, visi turi išlikti ramūs ir tam, kad apsaugoti save bei savo artimuosius likti viduje.

"Norėčiau, kad žmonės išliktų ramūs, klausytų specialistų patarimų, intensyviai dirba gaisrininkai, sustiprinome policijos pajėgas apsaugant žmonių turtą. <…> Taip pat labai prašome gyventojų susilaikyti nuo lapų bei šiukšlių deginimo ir nedidinti oro taršos", — sakė ji.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pabrėžė, kad nuo pirmos dienos informacija buvo pateikiama gyventojams, darbdaviai buvo raginami išleisti darbuotojus namo ir neversti jų dirbti sudėtingomis sąlygomis. Ugniagesiams buvo tiekiama technika, maistas, kuras ir kitos reikalingos priemonės. Daliai gyventojų tiekiamas vanduo iš gręžinio.

Gaisras padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" kilo trečiadienio naktį. Ugnis įsiplieskė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastate. Gaisrui lokalizuoti buvo sutelktos didelės ugniagesių pajėgos.

Pasak aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, gaisro padaryta žala gali siekti iki penkių milijonų eurų.

28
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
Dar šia tema
Alytuje oro užterštumas nebeviršija normų
Ugniagesiai parodė, kaip iš viršaus atrodo gaisras Alytuje
Gaisrą Alytuje gesinęs ugniagesys papasakojo apie filmavąsi "Černobylyje"