Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda apie gaisrą Alytuje: tokiems incidentams esame pasiruošę nepakankamai

15
Pasak valstybės vadovo, likvidavus gaisrą reikės imtis konkrečių veiksmų, kad valstybė veiksmingiau koordinuotų incidentų likvidavimą ir užtikrintų sklandesnį tarnybų darbą

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Lietuvos prezidentas, šiuo metu su oficialiu vizitu viešintis Japonijoje, sukritikavo institucijų, atsakingų už gaisro gesinimą Alytuje, veiksmus.

Prezidentas teigia įdėmiai sekantis gaisro Alytuje likvidavimą ir palaiko ryšį su premjeru, aplinkos, sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų ministrais, merais. Apie situacijos pokyčius jį taipat informuoja patarėjai.

"Deja, gaisras Alytuje ne pratybomis, o tikrove akivaizdžiai parodė, kad panašaus pobūdžio incidentams esame pasiruošę nepakankamai. Trūksta koordinavimo, sistemiško, savalaikio ir tikslaus informacijos teikimo gyventojams, o tarnybų darbą reglamentuojančios procedūros gali ne padėti, o trukdyti. To neturi būti" – rašo valstybės lyderis savo paskyroje Facebook.

Pasak Nausėdos, likvidavus gaisrą ir jo padarinius reikės ne tik įvardinti pamokas, bet ir imtis konkrečių veiksmų, kad valstybė veiksmingiau koordinuotų incidentų likvidavimą, užtikrintų sklandesnį tarnybų darbą, o gyventojus tinkamai informuotų.

Nausėda taip pat dėkojo ugniagesiams, kitų institucijų darbuotojams, gyventojams, kurie bendradarbiauja su pareigūnais.

Gaisras Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika"  sandėliuose kilo praejusią savaitę. 

Penktadienį gaisras buvo lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba toliau. PAGD duomenimis, kilusį gaisrą, kurio plotas šiuo metu apima 3 ha, gesina per 40 ugniagesių gelbėtojų ir savanorių kursantų.

Alytuje ir jo rajone dėl didelio oro užterštumo pavojingomis medžiagomis, kurios gali sukelti pavojų sveikatai ir netgi sukelti vėžį, paskelbta ekstremali situacija. Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

15
Tegai:
Gitanas Nausėda, gaisras, Alytus
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (58)
Dar šia tema
Padėtis Alytuje: gamykloje dirba ugniagesiai, vietomis fiksuojama padidėjusi oro tarša
Nelaimės vietoje Alytuje sutelktos jungtinės aplinkosaugininkų pajėgos
TS-LKD paragino patraukti Aplinkos apsaugos departamentą atsakomybėn už gaisrą Alytuje
Situacija Alytuje: gesinimas tęsiamas, vietoje dirba sunkioji technika
Alytaus savivaldybė: situacija gaisravietėje gerėja