Gintaras parodoje AMBER TRIP, archyvinė nuotrauka

Sulaikyta "gintaro kurjerė" su 13 tūkst. vertės kontrabanda Rusijos

41
(atnaujinta 22:44 2019.10.23)
Pareigūnams moteris, kurios automobilyje buvo rasta apie 35 kg gintaro, pareiškė važiuojanti į Klaipėdą "verslo reikalais"

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos muitinės pareigūnai sustabdė kontrabandinį gintarą savo automobilyje įrengtose slėptuvėse vežusią Rusijos pilietę, praneša spaudos tarnyba.

Sekmadienio, spalio 20–osios, popietę Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis ties Naujosios Smiltynės perkėla patikrinimui sustabdė Rusijos pilietės vairuotą automobilį "Mercedes Benz E200".

Patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, pareigūnams kilo įtarimų, kad kuro bakuose gali būti įrengtos slėptuvės. Po detalaus patikrinimo slėptuvės išties buvo surastos — ten muitininkai aptiko į 66 polietileninius maišelius supakuotą gintaro kontrabandą.

Iš viso rasta 34,8 kg gintaro žaliavos, kurios vertė — daugiau nei 13 tūkstančių eurų.

Per Nidos kelio postą į Klaipėdą verslo reikalais važiavusi Rusijos pilietė buvo sulaikyta dviem paroms.

Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

41
Tegai:
Rusija, Lietuva, gintaras
Dar šia tema
Rusas bandė atgabenti į Lietuvą didelę gintaro partiją
Marso kraštovaizdžiai: kaip Baltijos jūros pakrantėje išgaunamas gintaras
Kaliningrado srities gyventojas bandė neteisėtai išvežti gintarą į Lietuvą
Policija, archyvinė nuotrauka

Buitinio konflikto metu atskleistos dar dvi nusikalstamos veiklos

(atnaujinta 11:10 2020.06.05)
Policijos duomenimis, bute buvo rasta narkotinių medžiagų, o moters rankinėje — šaunamasis ginklas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Radviliškyje, daugiabučiame name, dėl vykstančių muštynių iškviesti policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą ne tik dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo, bet dar ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis bei neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, pranešė Šiaulių policijos departamentas.

Incidentas įvyko gegužės 28-osios naktį, Vaižganto gatvėje. Kaip pažymima policijoje, butas, į kurį buvo iškviesti Radviliškio rajono policijos pareigūnai, jiems buvo žinomas dėl ten gyvenančių prastos reputacijos žmonių. Jį nuomojasi 30-metė moteris, gyvenanti su 36 metų sugyventiniu. Pastarojo 41 metų brolis irgi gyvena tame pačiame bute.

Anksčiau už vagystes, plėšimus ir kitus nusikaltimus teisti vyrai tarpusavyje nuolat konfliktavo. 36 metų vyrui nuo 2019 metų rudens už naujai padarytas nusikalstamas veikas skirta intensyvi priežiūra — įtariamojo kontrolė elektroninėmis stebėjimo priemonėmis.

Gegužės 28-osios naktį tarp moters sugyventinio ir jo brolio kilo konfliktas dėl to, kad pastarojo buvo pareikalauta išsikraustyti iš buto. Vyrai susimušė, muštynių metu buvo apgadintas turtas, 36 metų broliui peiliu sužalotas pirštas, patemptas riešas. Nukentėjusiajam nustatytas 0,53 prom. girtumas. Įtariama, kad jo brolis irgi buvo neblaivus. Tačiau pareigūnams atvykus į butą, jis nebuvo rastas.

Vyras buvo surastas vėliau ir uždarytas į areštinę, dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pareigūnai nusprendė atidžiai apžiūrėti įvykio vietą, dėl to, kad laiptinėje, prie įėjimo į butą, mėtėsi panaudoti švirkštai. Buto miegamajame kambaryje policininkai rado folijos lankstinuką su biria baltos spalvos galbūt narkotine medžiaga ir plastikinį buteliuką su bespalviu skysčiu, kuris, manoma, taip pat kvaišalai. Moters rankinėje pareigūnai rado šaunamąjį ginklą.

Pora neigė esą minėtų daiktų savininkai, tačiau dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu jiems pradėti ikiteisminiai tyrimai. 

Tegai:
smurtas, šaunamasis ginklas, narkotinės medžiagos, policija, Radviliškis
Dar šia tema
Klaipėdos rajone rasta moteris, kuri buvo laikoma pagrobta
Sučiuptas nuo atsakomybės mėginęs išsisukti vyras, neblaivus sėdėjęs už vairo
Policija sulaikė parduotuvę Vilniuje apvogusius asmenis
Teigiama testas, archyvinė nuotrauka

Naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga susirgo septyni žmonės

(atnaujinta 10:55 2020.06.05)
Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje koronavirusu serga 312 asmenų, išaugo ir pasveikusiųjų skaičius

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Penktadienio ryto duomenimis Lietuvoje nustatyti 7 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso Lietuvoje patvirtinti 1694 COVID-19 atvejai, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos koronaviruso puslapyje.

Lietuvoje koronavirusu serga 312 asmenų, pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 1302.

Nuo koronaviruso mirė 71 asmuo, užsikrėtusių virusu, tačiau mirusių dėl kitų priežasčių asmenų yra 9.

Per dieną laboratorijos patikrino 5254 mėginius. Nuo koronaviruso tyrimų pradžios ištirti 326 294 mėginiai.

Karantinas Lietuvoje galioja iki birželio 16 dienos. Vyriausybė svarsto galimybę atšaukti šį režimą, tačiau įteisinti ekstremaliosios situacijos teisinę tvarką.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 6,4 milijono infekcijos atvejų, mirė beveik 383 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Koronavirusas

Bilas Geitsas sureagavo į gandus apie žmonijos "čipavimą"

(atnaujinta 11:12 2020.06.05)
Bilo ir Melindos Geitsų fondas yra antras pagal dydį paramos teikėjas PSO. 2018–2019 metais jo lėšos sudarė 9,76 % organizacijos biudžeto. Fondas finansuoja mokslinius tyrimus vaistų ir vakcinų srityje

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Bilas Geitsas, amerikiečių verslininkas ir "Microsoft Corporation" įkūrėjas, teigė, kad teorijos dėl jo dalyvavimo sąmoksle pasauliniame žmonių "čipavime" per daug kvailos, kad jas reikėtų neigti, praneša RIA Novosti.

Nuo koronaviruso epidemijos pradžios socialinėje žiniasklaidoje ir internete sklido gandai, kad pandemija buvo įtraukta į Bilo ir Melindos Geitsų fondą, kuriame tariamai siekiama vakciną panaudoti žmonėms čipuoti ir stebėti juos visame pasaulyje.

"Aš niekada neužsiėmiau mikroschemomis. To beveik neįmanoma paneigti, kiek visa tai yra paika", — susitikime su žurnalistais Geistą cituoja "Business Insider".

Bilo ir Melindos Geistų fondas yra antras pagal dydį paramos teikėjas PSO, kuris 2018–2019 metais suteikė 9,76% organizacijos biudžeto. Fondas finansuoja mokslinius tyrimus vaistų ir vakcinų srityje.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 382 tūkst. žmonių.

Tegai:
JAV, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vilnius įtrauktas į pačių saugiausių miestų Europoje sąrašą pandemijos fone
Naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga — susirgo septyni žmonės