Laukas

Lietuvoje du kartus per dieną įvestas planas "Skydas" dėl aptiktų sprogmenų

23
(atnaujinta 13:59 2019.10.29)
Karo laikų sprogmenys buvo aptikti Panevėžio ir Rokiškio rajonuose laukų arimo metu, juos sunaikinti buvo iškviesti Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Panevėžio ir Rokiškio rajonuose penktadienį buvo aptikti Antrojo pasaulinio karo sprogmenys, praneša Lietuvos policija.

Pranešama, kad spalio 25 dieną Panevėžio rajono Krekenavos seniūnijos Papalčių kaime ariant laukus buvo rastas daiktas, panašus į sprogmenį. Atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, kad daiktas yra sprogmuo, Antrojo pasaulinio karo laikų, rusiškas 45 mm artilerijos sviedinys. Kadangi sprogmuo kėlė pavojų, jis buvo transportuotas į Krekenavos žvyro karjerą ir ten saugiai sunaikintas. Planas "Skydas" buvo įvestas 11:15 ir atšauktas 13:50.

Tą pačią dieną Rokiškio rajono Južintų seniūnijos Mičiūnų kaime ariant laukus buvo rastas, kaip įtariama, karo laikų sprogmuo. Atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono specialistai nustatė, kad rastas sprogmuo yra 82 mm minosvaidžio mina, ji sunaikinta Mičiūnų kaime, radimo vietoje. Planas "Skydas" įvestas 14:43 ir atšauktas 17:10.

23
Tegai:
sprogmuo, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos pasieniečiai pasienyje su Rusija rado artilerijos sviedinį
Prie Nemuno rastas artilerijos sviedinys
Vilniaus oro uoste aptiktas granatos korpusas
Vilniuje rasta apie 100 kilogramų sprogmenų