Automobilių stovėjimo aikštelė, archyvinė nuotrauka

Vilnius žada padidinti parkavimo vietų skaičių miegamuosiuose rajonuose

8
(atnaujinta 08:47 2019.10.29)
Vien šiemet savivaldybė sutvarkė daugiau kaip 18 tūkst. kv. metrų dydžio teritoriją prie daugiabučių namų

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Vilniaus daugiabučių namų kiemuose savivaldybė šiemet įrengė dvigubai daugiau nei pernai — 1200 — naujų vietų automobiliams 39-iose "žaliųjų korių" aikštelėse, skelbiama savivaldybės pranešime spaudai.

Atsižvelgusi į dažnus pačių gyventojų siūlymus dėl stovėjimo aikštelių, šiemet savivaldybė jau sutvarkė daugiau kaip 18 tūkst. kv. metrų dydžio teritoriją prie daugiabučių namų.

Korinės aikštelės jau įrengtos Subačiaus, Kairiūkščio, Musninkų, Medeinos, S. Neries, Gedvydžių, Debesijos, Justiniškių, Taikos, Viršuliškių, I. Kanto, Architektų, Šaltkalvių, Dariaus ir Girėno, V. Maciulevičiaus, A.P. Kovaliuko, Architektų, Gerosios Vilties, Erfurto, Olandų, Tyzenhauzų, Vaduvos, Kovo 11-osios, Šviesos, Parko, Genių, Žirmūnų ir Bubilo gatvių kiemuose.

"Užtikrinsim, kad automobilio statymo vietos nebūtų įrengiamos mažinant gyvenimo kokybės patrauklumą. Atnaujinsime ir viešąsias erdves, tiesime pėsčiųjų ir dviračių takus, asfaltuosime gatves, kad kiemai atgytų geram poilsiui ar aktyviai veiklai pakaktų ir savo kiemo", — sako Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas.

Per pastaruosius dvejus metus jau įrengta daugiau kaip 80 aikštelių.

Šiemet 1600 automobilių stovėjimo vietų atsirado Fabijoniškių, Vokiečių, Taikos, Rygos bei kitose gatvėse.

Planuojama, kad "žalieji koriai" ir toliau bus įrengiami tuose kiemuose, kur tai nemažina realiai naudojamų vidinių kiemų ir žaliųjų erdvių.

8
Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Menas, muzika ir stilius: Vilnius šventė "Sostinės dienų" festivalį
Magistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda daugės kelio ženklų
Ekspertas: Vilnius gali virsti palydoviniu Astravo AE miestu
Kelias Vilnius–Kaunas taps automagistrale