Drėgna kelio danga, archyvinė nuotrauka

Kelininkai perspėja apie šlapią kelių dangą: žadamos ir liūtys

24
(atnaujinta 08:33 2019.10.28)
Šiuo metu keliai daugiausia sausi tik Alytaus apskrityje, tačiau sinoptikai šiandien žada lietų, o vietomis galima perkūnija, miestuose gali patvinti gatvės

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Didžiojoje Lietuvos dalyje dėl buvusio ar besitęsiančio lietaus valstybinės reikšmės kelių dangos šlapios arba drėgnos, tik Alytaus apskrityje keliai daugiausia sausi, perspėja Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Vairuotojams primenama, jog lietingą dieną ant kelio nukritę lapai suformuoja slidžią dangą. Tai gerokai apsunkina vairavimo sąlygas, sumažina ratų sukibimą bei reikalauja papildomo stabdymo laiko.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną protarpiais palis, vietomis galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pereinantis į šiaurės vakarų, 7–12 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 7 iki 11 laipsnių šilumos.

Spalio 29 dieną vietomis trumpai palis. Temperatūra naktį 0–5, dieną 5–9 laipsniai šilumos.

"Facebook" grupėje "Orai ir klimatas Lietuvoje" skelbiama, jog šiandien susidarė tokia situacija, kad virš vis dar pakankamai įšilusios Baltijos formuojasi intensyvių liūčių debesys.

Dėl tokios judėjimo trajektorijos (statmenai krantui), vakarų ir pietvakarių Lietuvoje vietomis galima sulaukti smarkaus lietaus, o miestuose — gatvių patvinimų, ypač atsižvelgiant į tai, kad nuo nuotekų surinkimo šulinių tikrai nebus visur idealiai nuvalyti lapai, rašoma pranešime.

Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
24
Nuotekų vamzdis, archyvinė nuotrauka

"Vilniaus vandenys" vėl užfiksavo nuotekų taršą plastiko detalėmis

(atnaujinta 09:30 2020.07.13)
"Vilniaus vandenys" stabdo nuotekų priėmimą iš bendrovės, kurios išleidžiamose nuotekose užfiksuotas galimas pažeidimas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Bendrovės "Vilniaus vandenys" specialistams atlikus neplaninius priimamų nuotekų patikrinimus nustatyta nuotekų tarša plastiko detalėmis, rašoma bendrovės pranešime.

"Vilniaus vandenys" stabdo nuotekų priėmimą iš UAB "ECSO", kurios išleidžiamose nuotekose ir užfiksuotas 

galimas pažeidimas. Pranešama, kad laiku aptiktos plastiko detalės buvo užkardytos ir į gamtinę aplinką nepateko.

Bendrovė "Vilniaus vandenys" priėmė sprendimą operatyviai stabdyti nuotekų siurblinės darbą ir papildomai įrengti kamštį vamzdyje, kuriuo nuotekos iš UAB "ECSO" atiteka į "Vilniaus vandenų" valymo įrenginius. Taip į nuotekas išpiltos plastiko detalės nebepateks į valymo įrenginius, bus eliminuota galimybė joms patekti ir gamtinę aplinką.  

Apie užfiksuotą taršą bendrovė operatyviai informavo ir Vilniaus regiono aplinkosaugininkus. 

Tegai:
Vilniaus vandenys, nuotekos
Dar šia tema
Nuotekose Neryje azoto ir fosforo koncentracija viršija normą
Žiniasklaida: Klaipėdos uostas į Kuršių marias leido nuotekas su gyvsidabriu
Į Nemuną tekėjusios nuotekos sustabdytos
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Keturiose Lietuvos savivaldybėse fiksuojamas itin didelis sergamumas COVID-19

(atnaujinta 09:26 2020.07.13)
Savivaldybių, kuriose sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 5 ir per pastarąsias 14 dienų yra nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimu koronaviruso infekcija atvejis, gyventojai bus intensyviau profilaktiškai tiriami dėl koronaviruso infekcijos

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Vilniaus, Anykščių, Trakų ir Kretingos rajonų gyventojai liepos 13–19 dienomis bus intensyviau profilaktiškai tiriami dėl koronaviruso infekcijos, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

SAM duomenimis, šiose savivaldybėse fiksuojamas didesnis sergamumas šia infekcija nei kitose Lietuvos savivaldybėse.

Patvirtintas Lietuvos epidemiologinis rodiklis yra 1,9 atvejo, tenkančio 100 tūkst. gyventojų. Testavimo apimtys didinamos tose savivaldybėse, kuriose sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 5 ir per pastarąsias 14 dienų yra nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimu koronaviruso infekcija atvejis.

Anykščių rajone sergamumo rodiklis šiuo metu yra 8,7, Vilniaus rajone — 7, Trakų rajone — 6,1, o Kretingos rajone — 5,3.

Tad šiose savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo įstaigų darbuotojai. Gydymo įstaigų pacientai šiose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka.

Be to, perspėjama, kad kiti darbuotojai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui, dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, minėtose savivaldybėse, bus tiriami atsitiktine tvarka. Jų registracija bus vykdoma Karštąja koronos linija numeriu 1808, žmonės turės atvykti į mobiliuosius punktus.

Praėjusią savaitę savivaldybių, kuriose 14 dienų sergamumas koronaviruso infekcija, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, didesnis už Lietuvos vidurkį, buvo dvi — Radviliškio ir Vilniaus rajonų.

Koronaviruso infekcijos Lietuvoje atvejų 1869. Iki šiol mirė 79 žmonės. Pasveikusiųjų — 1571.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 561 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronaviruso atvejai patvirtinti Vilniaus, Utenos ir Marijampolės apskrityse
Džonas Travolta su žmona Kelly Preston, archyvinė nuotrauka

Mirė Džono Travoltos žmona

(atnaujinta 09:44 2020.07.13)
Kelly Preston dvejus metus kovojo su vėžiu, 2009 metais šeimoje po epilepsijos priepuolio jų sūnus

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Amerikiečių aktorė Kelly Preston, Holivudo žvaigždės Džono Travoltos žmona, mirė sulaukusi 57 metų. Apie tai pats vyras pranešė savo Instagram profelyje.

Mirties priežastis buvo krūties vėžys. Preston dvejus metus kovojo su vėžiu.

Американская актриса кино и телевидения Келли Престон
© AFP 2020 / LOIC VENANCE
Preston dvejus metus kovojo su vėžiu

"Su sunkia širdimi sakau, kad mano gražioji žmona Kelly mirė po dvejų metų kovos su krūties vėžiu. Ji drąsiai kovojo už savo gyvybę, iš visur gaudama meilę ir palaikymą. Mano šeima ir aš amžinai būsime dėkingi gydytojams ir slaugytojoms bei visiems medicinos centrams, kurie mums padėjo", —  parašė 66 metų Travolta.

Aktorius pridūrė, kad ketina skirti laiko motinos netekusiems vaikams.

Preston suvaidino tokiuose filmuose kaip "Nėra ko prarasti", Džeris Maguire", "Dvyniai", "Bėk" ir "Mirties nuosprendis". Aktorė ištekėjo už Travoltos 1991 metais, jie susitiko prieš dvejus metus, kai kartu vaidino komedijoje "Ekspertai". Santuokoje jie susilaukė trijų vaikų: dvidešimtmetė dukra Ella ir devynerių metų Benjaminas, kitas sūnus Džetas mirė 2009 metų sausio mėnesį, būdamas 16 metų.

Tegai:
Džonas Travolta, mirtis
Temos:
Metų netektys — 2020