Gaisras Alytuje, archyvinė nuotrauka

Generalinė prokuratūra papasakojo apie gaisro Alytuje aplinkybių tyrimo eigą

26
(atnaujinta 12:39 2019.10.30)
Prokurorai siekia išsiaiškinti gaisro kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei galimus to kaltininkus, tikrinami ir gamtosauginiai veiksmai

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Generalinė prokuratūra paneigė pranešimus apie neva pradėtą antrąjį ikiteisminį tyrimą dėl Alytuje, padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" kilusio gaisro.

Prokuratūra praneša, kad dėl gaisro yra atliekamas tik vienas, spalio 17-ąją, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Siekiant ištirti visas gaisro aplinkybes Kauno apygardos prokuratūroje buvo sudaryta keturių prokurorų, vadovaujančių ir organizuojančių ikiteisminį tyrimą, grupė. 

Šiuo metu ikiteisminis tyrimas vyksta keliomis kryptimis.

Viena tyrimo kryptis pradėta vadovaujantis LR Baudžiamojo kodekso 270 str. 2 d. "Aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimas".

Šioje tyrimo dalyje siekiama išsiaiškinti gaisro kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei galimus to kaltininkus. Be to, siekiama išsiaiškinti, ar buvo laikomasi visų priešgaisrinės saugos reikalavimų bei tikrinami gamtosauginiai veiksmai.

Taip pat šiame ikiteisminiame tyrime tiriama ir kita nusikalstama veika – Tarnybos pareigų neatlikimas, numatytas LR Baudžiamojo kodekso 229 str. Ikiteisminio tyrimo eigoje bus įvertinta institucijų, vykdžiusių ūkio subjekto priežiūrą, veiksmai ir priimti sprendimai.

Šiuo metu įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime niekam nėra įteikti.

Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Prieš dvi savaites gamykloje "Ekologistika" Alytuje kilo didžiulis gaisras, sudegė beveik du tūkstančius kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos.

Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių. Remiantis užterštumo žemėlapio informacija, gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių.

26
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (54)
Dar šia tema
Konservatoriai ragina Skvernelį išmokėti Alytaus ūkininkams kompensacijas
Seimo narys pasipiktino, kad atliekos iš Alytaus išvežamos valstybės sąskaita
Nausėda Alytuje: atvažiavau ne fotografuotis ir ne mojuoti šaukštais po pietų
Nausėda apie gaisrą Alytuje: krizių valdymo sistema neveikia taip, kaip turėtų