Pieno produktai, archyvinė nuotrauka

Gaisro pasekmės: Lietuvoje prekybos atšaukiama daugiau nei 300 t pieno produktų

58
(atnaujinta 19:51 2019.10.30)
Informuojama, kad atitinkamas sprendimas buvo priimtas dėl atsargumo. Specialistų vertinimu, gamyboje buvo panaudotas galimai kenksmingomis medžiagomis užterštas žaliavinis pienas

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Po atlikto detalaus tyrimo ir surinkus duomenis iš pieno perdirbimo įmonių, iš rinkos nurodyta surinkti 382 t pieno gaminių, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

"Sprendimas priimtas vadovaujantis atsargumo principu, įvertinant faktus, jog šių produktų gamyboje buvo panaudotas galimai kenksmingomis medžiagomis užterštas žaliavinis pienas", — rašoma pranešime žiniasklaidai.

VMVT duomenimis, įmonių produkcijoje kenksmingų medžiagų nustatyta nebuvo. Produktų gamyboje buvo panaudota iš viso apie 2 % žaliavinio pieno, supirkto iš gaisro paveiktų teritorijų, skaičiuojant nuo bendro į įmones pristatyto žaliavinio pieno kiekio.

Įmonės UAB "Rokiškio sūris", UAB "Rokiškio pienas", UAB "Varėnos pienelis", UAB "Rivona" ir UAB "Marijampolės pieno konservai" iš tokio sumaišyto pieno pagamino apie 1 tūkst. tonų įvairios produkcijos, kurios didžioji dalis, apie 70 %, sulaikyta įmonių produkcijos sandėliuose ir į rinką nepateko.

Šiuo metu prekyboje neturi būti jokių pieno gaminių, kurių gamyboje naudotas žaliavinis pienas, supirktas iš gaisro paveiktos teritorijos. Detalų pieno produktų sąrašą galima rasti čia.

Prieš dvi savaites gamykloje "Ekologistika" Alytuje kilo didžiulis gaisras, sudegė beveik du tūkstančius kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos.

Gaisras Alytuje parodė, kaip valdžia "susidoroja" su katastrofomis >>

Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių. Remiantis užterštumo žemėlapio informacija, gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių.

Situacija aplink gaisrą sukėlė visuomenėje skandalą. Alytaus meras Nerijus Cesiulis apkaltino valdžią melu dėl gaisro likvidavimo, tuo metu, kai ugniagesiai vis dar gesino smilkstančias padangas, bei sukritikavo Vidaus reikalų ministeriją už pavėluotą reakciją.

Pasipiktinę ir šalies gyventojai. Internete pasklido peticija, raginanti atleisti vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę.

58
Tegai:
gaisras, Alytus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), pieno produktai, pienas, Lietuva
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
Dar šia tema
Apibendrinti tyrimų po ekologinės nelaimės Alytuje duomenys
Po gaisro Alytuje kai kurioms pieno perdirbimo įmonėms uždrausta parduoti produkciją
Generalinė prokuratūra papasakojo apie gaisro Alytuje aplinkybių tyrimo eigą