Gaisras Alytuje, archyvinė nuotrauka

Alytuje su gaisru kovojusiems ugniagesiams teikiama sveikatos priežiūros pagalba

22
(atnaujinta 11:49 2019.11.01)
Per artimiausias savaites Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre pagalbą planuojama suteikti 147 ugniagesiams

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Šiandien VRM Medicinos centre apsilankys pirmieji ugniagesiai gelbėtojai, kurie aktyviai dalyvavo gesinant ir likviduojant Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilusį gaisrą, neplaniniam sveikatos patikrinimui.

Medicinos centre bus vertinama 28 ugniagesių gelbėtojų sveikatos būklė, teikiamos gydytojų specialistų konsultacijos, atliekami laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai. Esant poreikiui, pareigūnams bus suteiktas ir stacionarus gydymas, taip pat bus teikiama būtinoji medicinos pagalba.

Ugniagesiai gelbėtojai pirmiausiai lankysis pas vidaus ligų gydytojus, kurie susipažins su jų nusiskundimais — bus atliekamas objektyvios būklės ištyrimas. Paskui bus atliekami laboratoriniai tyrimai. 

Medicinos centre pareigūnams pagalbą suteiks medicinos psichologas, gydytojai neurologas, pulmonologas bei kardiologas. Visus ugniagesius gelbėtojus konsultuos fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai. Jie nustatys, ar pareigūnams reikia skubios stacionarinės reabilitacijos, įskaitant ir psichologinę. 

Po apžiūros dar tą pačią dieną pareigūnai gaus išsamų atsakymą apie dabartinę jų sveikatos būklę ir atitinkamas gydytojų rekomendacijas.

Per artimiausias 2 savaites Medicinos centre pagalbą planuojama suteikti 147 ugniagesiams, kurie pareiškė norą pasitikrinti sveikatos būklę.

Alytuje kilusį gaisrą padėjo suvaldyti 324 ugniagesiai gelbėtojai.

Didžiulis gaisras gamykloje "Ekologistika" Alytuje kilo prieš dvi savaites. Jame  sudegė beveik du tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos.

Anksčiau Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis sukritikavo Vidaus reikalų ministerijos veiksmus. Jis pareiškė, kad miestas negauna pakankamos pagalbos iš Vilniaus ir yra priverstas kovoti su stichija savarankiškai.

Alytuje viešantis šalies vadovas Gitanas Nausėda pažymėjo, kad atsakingų institucijų vadovai turi "perkelti Alytuje išmoktas pamokas į ekstremalių situacijų valdymo mechanizmą".

Reaguodama į tai Vidaus reikalų ministerija  iniciavo vidinį tyrimą dėl ministerijos ir jai atsakingų tarnybų tarpusavio bendradarbiavimo bei veiksmų koordinavimo kilus gaisrui Alytaus padangų perdirbimo gamykloje.

22
Tegai:
Alytus, Vidaus reikalų ministerija (VRM)
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)
Dar šia tema
Nausėda apie gaisrą Alytuje: krizių valdymo sistema neveikia taip, kaip turėtų
Alytus renka lėšas ugniagesiams premijuoti ir gaisro padariniams likviduoti
Gaisro pasekmės: Lietuvoje iš prekybos atšaukiama daugiau nei 300 t pieno produktų
GMP mašina Vilniuje

Vilniuje partrenktas keturmetis pėsčiasis

(atnaujinta 17:12 2021.04.12)
Policijos duomenimis, vaikas į važiuojamąją kelio dalį išbėgo pro prie kelio stovinčius automobilius

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Vilniuje automobilis partrenkė į važiuojamąją dalį išbėgusį berniuką, praneša Lietuvos policija.

Greitoji pagalba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Incidentas įvyko sekmadienį, balandžio 11 dieną, apie 15:04 Žvirblių gatvėje. Policijos duomenimis, automobilis "VW Caravelle", vairuojamas 1951 metais gimusio vyro, partrenkė į važiuojamąją dalį pro stovinčius automobilius išbėgusį 2017 metais gimusį pėsčiąjį.

Dėl patyrusių sužalojimų nukentėjas vaikas paguldytas į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 1 dalį dėl Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata.

Tegai:
avarija, Vilnius, vaikas
Diskoteka

Vilniuje beveik šimtas žmonių susirinko į vakarėlį karantino metu

(atnaujinta 19:35 2021.04.12)
Dauguma vakarėlio dalyvių buvo studentai, dalyvaujantys Europos Sąjungos švietimo programoje ERASMUS

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Vilniuje beveik šimtas žmonių susirinko į vakarėlį karantino metu, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko naktį į šeštadienį Lietuvos sostinėje. Vilniaus policijos komisariato pareigūnai apie 00:30 gavo pranešimą, kad Kareivių gatvėje esančiame pastate garsiai groja muzika ir nesilaikoma karantino taisyklių.

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai rado didelę minią žmonių, dauguma jų — ES švietimo programos "ERASMUS" studentai. Buvo nustatyta 89 buvusių vakarėlyje asmenų tapatybė.

Aplinkybės tikslinamos.

Lietuvoje nuo lapkričio pradžios galioja antrasis karantinas. Nepaisant to, kad praėjusią savaitę buvo leista laisvai judėti tarp savivaldybių, respublikoje ir toliau galioja griežti epidemiologiniai apribojimai dėl koronaviruso. Be kito ko draudžiami viešieji renginiai ir dideli susibūrimai.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau nei 226 700 COVID-19 atvejų, beveik 3700 žmonių mirė.

Tegai:
vakarėlis, Lietuva, karantinas, koronavirusas, Vilnius
Dar šia tema
"Kovosime ir tikrai laimėsime". Vilniuje vyko protesto akcija prieš karantino apribojimus
Kauno policija pradėjo tyrimą aplink M.A.M.A muzikos apdovanojimus
"Savo pareigomis nesinaudojau". Jaunius pasisakė apie incidentą su policija
Skandalas Klaipėdoje: Gražulis sušoko skambant homofoginiai dainai
Kam Lietuvoje rašytas karantino įstatymas?