Šampanas, archyvinė nuotrauka

Nuo šiandienos Lietuvoje nebeprekiaujama vaikišku šampanu

12
(atnaujinta 08:45 2019.11.01)
Draudimas prekiauti alkoholinius gėrimus ir jų tarą imituojančiais maisto produktais, pasak politikų, turėtų sustiprinti vaikų sveikatą ir suformuoti sveiką gyvenseną ir jos kultūrą

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Nuo šiandien, lapkričio 1-osios, Lietuvoje įsigalioja draudimas prekiauti vaikišku šampanu.

Šių metų birželį Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis draudžiama gaminti ir parduoti vaikams ir paaugliams skirtus maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir jų tarą.

Draudimo iniciatoriai sako, kad alkoholinius gėrimus imituojantys produktai ugdo nepilnamečių įproti vartoti alkoholį.

Lietuvoje jau galioja draudimai alkoholinius gėrimus duoti kaip premiją, kaip prekės priedą arba dovanoti, skelbti apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą, organizuoti žaidimus, akcijas, konkursus ar loterijas, kurie skatintų įsigyti ir (ar) vartoti alkoholinius gėrimus, laimėti prizą, gauti dovanų ar priedą prie alkoholinių gėrimų ir kt.

Rugpjūtį Statistikos departamentas paskelbė apie mažėjantį alkoholio suvartojimą Lietuvoje.

Per penkerius metus — nuo 2011 iki 2015 metų — gryno (100 proc.) alkoholio suvartojimas, tenkantis vienam 15 metų ir vyresniam gyventojui, sumažėjo 1,5 litro, o per dvejus metus, nuo 2016-ųjų, kai buvo priimtos kryptingos alkoholio politikos priemonės, gryno alkoholio suvartojimas vienam žmogui sumažėjo 2 litrais.

Šių metų sausio mėnesį paskelbtame Eurostato reitinge su 2017 metų duomenimis Lietuva užėmė trečiąją vietą ES pagal išlaidas alkoholiui, nusileidusi tik Estijai ir Latvijai.

2017 metais Pasaulio sveikatos organizacija pavadino Lietuvą labiausiai pasaulyje geriančia šalimi. Organizacijos duomenimis, 2016 m. vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai suvartojo 16 litrų alkoholio.

Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
© Sputnik /
Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
12
Tegai:
alkoholis
Dar šia tema
Seimas priėmė papildomus prekybos alkoholiu apribojimus
Vyriausybė patvirtino "socialiai orientuotą" 2020 metų biudžetą
Pradėta kovoti su gudriu alkoholio pirkimo neleistinu laiku metodu