neįgaliojo vežimėlis, archyvinė nuotrauka

Lietuva atsidūrė "antilyderių" reitinge pagal žmonių su negalia skurdo riziką

51
(atnaujinta 10:24 2019.11.01)
Lietuva atsidūrė trečiojoje vietoje, surinkusi 43 proc., kaimyninėje Latvijoje padėtis dar prastesnė

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Lietuva atsidūrė ES "antilyderių" reitinge pagal skurdo arba socialinės atskirties riziką, su kuria susiduria negalią turintys žmonės, skelbia statistikos tarnyba "Eurostat".

Skurdus žmogus
© AFP 2021 / Marijan Murat / dpa

2018 metais Lietuva buvo trečiojoje vietoje su 43 proc. Pirmąją vietą užėmė Bulgarija, kurioje su šia rizika susidūrė 49,4 proc. neįgaliųjų, o antrąją —Latvija, surinkusi 43,6 proc.

Priešingame skalės gale buvo Austrija (21,7), Prancūzija (21) ir Slovakija (18,4). ES vidurkis yra 28,7 proc.

Lietuva reguliariai patenka į ES "antilyderių" sąrašus pagal gyvenimo lygį. Šių metų vasarį Eurostatas įtraukė Lietuvą į Europos Sąjungos šalių penketuką, kur pastebima didžiausia gyventojų skurdo rizika. Kaimyninių Baltijos šalių rodikliai šiuo atveju geresni už Lietuvos.

Anksčiau Baltijos šalys pirmavo ES šalių, kuriose pensininkams dažniausiai gresia skurdas, reitinge. Estijoje šis rodiklis siekė 46 procentus, Latvijoje — 44, Lietuvoje — 37 procentus.

51
Tegai:
skurdas, Latvija, Lietuva
Dar šia tema
Įvardytas neigiamas poveikis sveikatai dirbant biure
Ekspertas paaiškino, kodėl Lietuva Europos Sąjungoje pasmerkta skurdui
Skurdo lygis Lietuvoje išlieka tas pats, nepaisant prezidento pažadų
Ukrainiečiai pripažinti skurdžiausiais Europoje
Registrų centras

Registrų centrui skirta bauda dėl darbo po lietaus sutrikimo

(atnaujinta 14:56 2021.03.02)
Dėl šio incidento elektroninė sveikatos sistema neveikė ilgiau nei savaitę, o visą tą laiką medicinos įstaigoms teko išrašyti popierinius receptus

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lietuvos valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) Registrų centrui skyrė baudą dėl netinkamai įgyvendintų techninių ir organizacinių duomenų saugumo priemonių, pranešė VDAI spaudos tarnyba.

Baudos dydis siekia 15 tūkstančių eurų.

VDAI pareiškė, kad Registrų centras nesugebėjo užtikrinti nuolatinio duomenų tvarkymo sistemų ir paslaugų vientisumo, prieinamumo ir atsparumo, taip pat per teisės aktų nustatytą terminą neatkūrė sąlygų ir galimybių naudotis asmens duomenimis fizinio ar techninio incidento atveju.

VDAI duomenimis, incidentas, įvykęs 2020 metų liepos 20 dieną, paveikė 22 registrų ir informacinių sistemų veikimą.

Praėjusių metų liepą dėl gausių kritulių vanduo pateko į Registrų centro patalpas Kudirkos gatvėje, dėl to buvo sugadinti serveriai, o įmonės registrai ir informacinės sistemos buvo laikinai išjungtos. Elektroninės sveikatos sistema neveikė ilgiau nei savaitę — visą tą laiką medicinos įstaigos buvo priverstos išrašyti popierinius receptus.

Tegai:
bauda, Registrų centras, Lietuva
Generalinės prokuratūros pastatas, archyvinė nuotrauka

Prokuratūra atmetė versiją, kad parke miręs Remeikis tapo nusikaltimo auka

(atnaujinta 14:25 2021.03.02)
Be žinios dingusio Utenos savivaldybės administracijos direktoriaus kūnas buvo rastas parke praėjusį antradienį

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Atliekant tyrimą dėl Utenos savivaldybės administracijos direktoriaus Audriaus Remeikio mirties paneigta nusikaltimo versija, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, teisėsaugos pareigūnų surinkti duomenys leido atmesti kelias šio įvykio versijas. Tarp jų — kad minėto asmens atžvilgiu buvo padaryta nusikalstama veika, rašoma pranešime.

Ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti atlieka Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimui vadovauja Utenos apylinkės prokuratūros prokurorė Aušra Gylytė.

Pasak prokurorės Gylytės, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ir atliekamas ne dėl nusikalstamos veikos, o asmens mirties priežasčiai nustatyti. 

"Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, nėra pagrindo manyti, kad mirusysis tapo nelaimingo atsitikimo auka, taip pat nėra duomenų, kad jo atžvilgiu buvo padaryta nusikalstama veika", — teigiama Prokuratūros pranešime.

Šiuo metu dar nėra gauta teismo medicinos specialisto išvada, todėl nėra priimtas galutinis procesinis sprendimas.

Vasario pabaigoje Remeikis išėjo iš namų pasivaikščioti į Aukštakalnio parką ir dingo. Policija, kartu su visuomenės pagalba, pradėjo paieškas ir netrukus miškelyje, netoli Remeikio įprastos pasivaikščiojimo vietos, buvo rastas jo kūnas.

Tegai:
prokuratūra