Arbata, archyvinė noutrauka

Bendrovės "Yza" ir "Sveikatos sprendimai" nubaustos klaidinančias reklamas

12
(atnaujinta 11:22 2019.11.01)
Viena bendrovė gydomąsias savybes priskyrė arbatai, kita — maisto papildams. Baudos siekė atitinkamai 1 000 ir 450 eurų

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Dviem bendrovėms teks atsakyti už klaidinančią reklamą. Apie tai pranešė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Kaip praneša tarnyba, bendrovė "Yza" arbatos reklamoje užsiminė apie ligų gydymo bei profilaktines savybes, nors tokie teiginiai yra draudžiami maisto produktų reklamoje. 

Tabako gaminių pardavimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Мальгавко

VVTAT pažymėjo, jog bendrovė vartojo teiginius, kuriais galėjo nepagrįstai sudaryti įspūdį, kad maisto produktas turi naudos sveikatai ar su sveikata susijusiai gerai savijautai. Dėl to buvo nuspręsta įmonei skirti 1 000 eurų baudą.

"Bendrovė "Sveikatos sprendimai" taip pat galėjo suklaidinti vartotojus skelbimais leidinyje "Farmacija ir laikas". Reklamuodama maisto papildą, bendrovė priskyrė jam gydomąsias bei profilaktines savybes", — teigiama pranešime.

Reklamoje buvo teigiama, kad papildas "mažina skausmą, tinimą, gerina sąnario funkciją", "pasižymi kremzlę apsaugančiu poveikiu pacientams su antsvoriu ir nutukimu"  ir kt.

Kaip pažymėjo tarnybos komisija, maisto papildas negali būti siejamas su gydymu ar profilaktika, nes tokios funkcijos neatlieka, todėl tokie bendrovės teiginiai galėjo suklaidinti vartotojus.

Už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą MB "Sveikatos sprendimai" skirta 450 eurų bauda.

12
Tegai:
baudos, reklama
Dar šia tema
Eloną Maską pakvietė į Krasnodarą dėl reklaminių skydų "Kaip tau tai?"
FTB paskelbė Facebook reklamą apie informatorių verbavimą rusų kalba