Pienas, archyvinė nuotrauka

VMVT: tarša dioksinais patvirtinta dar 7 pieno mėginiuose

44
(atnaujinta 16:19 2019.11.01)
VMVT tvirtina, kad kenksmingomis medžiagomis užterštas žaliavinis pienas toliau į maisto grandinę nepateko

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Dar 7-iuose pieno mėginiuose, atrinktuose iš gaisro paveiktos teritorijos buvo rastas padidintas dioksinų kiekis, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

"Dioksinų koncentracija iš skirtingų ūkių atrinktuose mėginiuose svyruoja nuo 3,01 iki 12,73 pg/g riebalų, kai didžiausia leistina šių teršalų koncentracija maisto produktuose — 2,5 pg/g riebalų", — rašoma pranešime.

Kadangi minėti kaimai patenka į VMVT nustatytą gaisro paveiktą teritoriją, kuriai buvo taikyti apribojimai, užterštas žaliavinis pienas toliau į maisto grandinę nepateko.

Ūkininkams buvo uždrausta jį priduoti pieno supirkimo punktams ar naudoti asmeninėms reikmėms ar gyvuliams šerti.

VMVT pabrėžė, kad viename iš tirtų ūkių pieno mėginiai buvo atrinkti jau antrą kartą, tačiau dėl to, kad ūkininkas ignoruoja VMVT nurodymus ir toliau gano gyvulius taršos paveiktuose laukuose, tarša dioksinais nustatyta ir vėl.

Apie tai, kad pienas Alytaus rajone užterštas kenksmingomis medžiagomis, buvo pranešta spalio pabaigoje. Gaisro gamykloje "Ekologistika" paveiktoje teritorijoje buvo uždrausta tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, juo prekiauti.

Vėliau buvo nustatyta, kad šį pieną kaip žaliavą savo produkcijoje panaudojo penkios įmonės: UAB "Rokiškio sūris", UAB "Rokiškio pienas", UAB "Varėnos pienelis", UAB "Rivona" ir UAB "Marijampolės pieno konservai". Po atlikto tyrimo, iš rinkos buvo nurodyta surinkti 382 t pieno gaminių.

Dioksinai — toksiškų organinių junginių grupė, pasižyminti kancerogeniniu ir mutageniniu poveikiu. Jie tirpsta riebaluose ir organiniuose tirpikliuose, netirpsta vandenyje. Aplinkoje sklinda daugiausia oru, prilipę prie dulkių dalelių.

44
Tegai:
Alytus, pienas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (73)
Dar šia tema
Konservatoriai ragina Skvernelį išmokėti Alytaus ūkininkams kompensacijas
Gaisras Alytuje parodė, kaip valdžia "susidoroja" su katastrofomis
Alytaus savivaldybė papasakojo, kur nukentėjusiems gyventojams kreiptis pagalbos
Policija, archyvinė nuotrauka

Buitinio konflikto metu atskleistos dar dvi nusikalstamos veiklos

(atnaujinta 11:10 2020.06.05)
Policijos duomenimis, bute buvo rasta narkotinių medžiagų, o moters rankinėje — šaunamasis ginklas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Radviliškyje, daugiabučiame name, dėl vykstančių muštynių iškviesti policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą ne tik dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo, bet dar ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis bei neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, pranešė Šiaulių policijos departamentas.

Incidentas įvyko gegužės 28-osios naktį, Vaižganto gatvėje. Kaip pažymima policijoje, butas, į kurį buvo iškviesti Radviliškio rajono policijos pareigūnai, jiems buvo žinomas dėl ten gyvenančių prastos reputacijos žmonių. Jį nuomojasi 30-metė moteris, gyvenanti su 36 metų sugyventiniu. Pastarojo 41 metų brolis irgi gyvena tame pačiame bute.

Anksčiau už vagystes, plėšimus ir kitus nusikaltimus teisti vyrai tarpusavyje nuolat konfliktavo. 36 metų vyrui nuo 2019 metų rudens už naujai padarytas nusikalstamas veikas skirta intensyvi priežiūra — įtariamojo kontrolė elektroninėmis stebėjimo priemonėmis.

Gegužės 28-osios naktį tarp moters sugyventinio ir jo brolio kilo konfliktas dėl to, kad pastarojo buvo pareikalauta išsikraustyti iš buto. Vyrai susimušė, muštynių metu buvo apgadintas turtas, 36 metų broliui peiliu sužalotas pirštas, patemptas riešas. Nukentėjusiajam nustatytas 0,53 prom. girtumas. Įtariama, kad jo brolis irgi buvo neblaivus. Tačiau pareigūnams atvykus į butą, jis nebuvo rastas.

Vyras buvo surastas vėliau ir uždarytas į areštinę, dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pareigūnai nusprendė atidžiai apžiūrėti įvykio vietą, dėl to, kad laiptinėje, prie įėjimo į butą, mėtėsi panaudoti švirkštai. Buto miegamajame kambaryje policininkai rado folijos lankstinuką su biria baltos spalvos galbūt narkotine medžiaga ir plastikinį buteliuką su bespalviu skysčiu, kuris, manoma, taip pat kvaišalai. Moters rankinėje pareigūnai rado šaunamąjį ginklą.

Pora neigė esą minėtų daiktų savininkai, tačiau dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu jiems pradėti ikiteisminiai tyrimai. 

Tegai:
smurtas, šaunamasis ginklas, narkotinės medžiagos, policija, Radviliškis
Dar šia tema
Klaipėdos rajone rasta moteris, kuri buvo laikoma pagrobta
Sučiuptas nuo atsakomybės mėginęs išsisukti vyras, neblaivus sėdėjęs už vairo
Policija sulaikė parduotuvę Vilniuje apvogusius asmenis
Teigiamas koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga susirgo 7 žmonės

(atnaujinta 11:16 2020.06.05)
Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje koronavirusu serga 312 asmenų, išaugo ir pasveikusiųjų skaičius

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Penktadienio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatyti 7 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso Lietuvoje patvirtinti 1694 COVID-19 atvejai, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje, kuriame skelbiami duomenys apie koronavirusą.

Lietuvoje koronavirusu serga 312 asmenų, pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 1302.

Nuo koronaviruso mirė 71 asmuo, užsikrėtusių virusu, tačiau mirusių dėl kitų priežasčių asmenų yra 9.

Per dieną laboratorijos ištyrė 5254 mėginius. Nuo koronaviruso tyrimų pradžios ištirti 326 294 mėginiai.

Karantinas Lietuvoje galioja iki birželio 16 dienos. Vyriausybė svarsto galimybę atšaukti šį režimą, tačiau įteisinti ekstremaliosios situacijos teisinę tvarką.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 6,4 milijono infekcijos atvejų, mirė beveik 383 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Koronavirusas

Bilas Geitsas sureagavo į gandus apie žmonijos "čipavimą"

(atnaujinta 11:14 2020.06.05)
Bilo ir Melindos Geitsų fondas yra antras pagal dydį paramos teikėjas PSO. 2018–2019 metais jo lėšos sudarė 9,76 % organizacijos biudžeto. Fondas finansuoja mokslinius tyrimus vaistų ir vakcinų srityje

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Bilas Geitsas, amerikiečių verslininkas ir "Microsoft Corporation" įkūrėjas, teigė, kad teorijos dėl jo dalyvavimo sąmoksle pasauliniame žmonių "čipavime" per daug kvailos, kad jas reikėtų neigti, praneša RIA Novosti.

Nuo koronaviruso epidemijos pradžios socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje sklido gandai, kad pandemija buvo įtraukta į Bilo ir Melindos Geitsų fondą. Neva siekiama vakciną panaudoti žmonėms "čipuoti" ir stebėti juos visame pasaulyje.

"Aš niekada neužsiėmiau mikroschemomis. Net neįmanoma to paneigti — kiek visa tai yra paika", — susitikime su žurnalistais Geitsą cituoja "Business Insider".

Bilo ir Melindos Geitsų fondas yra antras pagal dydį paramos teikėjas PSO. 2018–2019 metais jo lėšos sudarė 9,76 % organizacijos biudžeto. Fondas finansuoja mokslinius tyrimus vaistų ir vakcinų srityje. 

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 382 tūkst. žmonių.

Tegai:
JAV, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vilnius įtrauktas į pačių saugiausių miestų Europoje sąrašą pandemijos fone
Naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga — susirgo 7 žmonės