Šiukšlės Užupyje, nuotrauka iš įvykio vietos

Adomėnas išjuokė Užupio komunalininkus šiukšles

41
(atnaujinta 14:15 2019.11.03)
Seimo narį supykdė tai, kad prestižiniame Užupyje auga šiukšlių kalnai, o kai kur komunalininkai nepastato konteinerių į vietą

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Seimo narys, "Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų" frakcijos atstovas Mantas Adomėnas sukritikavo komunalininkus, kurie blogai surenka atliekas Užupyje.

"Prestižinis rajonas Užupis. Šeštadienio rytas. Viršutiniame gale, prie Olandų gatvės, auga šiukšlių kalnai", — rašo Facebook Adomėnas.

Be to, jis atkreipia dėmesį į tai, kad išvežę šiukšles, "šaunieji komunalininkai nepasirūpina konteinerių pastatyti į vietą, palieka pravažiavime".

"Patys nusivešit, buržujai. Way to go, Ekonovus!" — piktinasi Seimo narys.

Komentaruose žmonės rašo, kad Užupis "niekada nebuvo prestižinis rajonas, o ir kitose Vilniaus vietose atliekų išvežimo situacija yra tokia pati.

"Čia tik užupiečiai ir NT brokeriai yra įsitikinę, kad Užupis yra prestižinis rajonas. Niekada toks nebuvo ir, atsižvelgiant į dabartinius procesus, niekada nebus", — rašo Vilius Simkus.

"Ar tikrai žinai, kad neprestižiniuose "neužupio" rajonuose yra kitaip? Ten juk "buržujų" neturėtų būti. Kas keršija tų neprestižinių rajonų gyventojams?" — klausia Rūta Žiliukaitė.

"O kaip visi užkibote ant žodžio "prestižinis"! Gražu žiūrėti. Ironijos suvokimas, atrodo, yra nykstantis įgūdis šių dienų visuomenėje", — į tai atsako pats Adomėnas.

"Ten kur kalnai-problematiška vieta. Anksčiau buvo tekstilės surinkimo konteineris, tai skudurai mėtėsi 10 metrų spinduliu. Esu informavęs savivaldybę, tam kartui buvo sutvarkyta", — rašo Giedrius Petkevičius.

Kai kas net apkaltino buvusį sostinės merą Artūrą Zuoką.

Vilniaus savivaldybės taryba šiemet patvirtino naujus šiukšlių surinkimo tarifus.

Vilniuje 175 kvadratinių metrų ploto individualaus namo gyventojai, iki reformos mokėję apie 6,70 euro per mėnesį, nuo 2020 metų turės mokėti iki 8,16 euro per mėnesį.

Kaune to paties ploto namo gyventojai už šiukšlių surinkimą moka 14,18 euro per mėnesį, o Klaipėdoje — 6,80 euro per mėnesį.

41
Tegai:
šiukšlės, Užupis, Mantas Adomėnas
Balandžio 21-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 21-osios šventės

(atnaujinta 17:32 2021.04.20)
Šią dieną 1966 metais Hjustono (JAV) medikai atliko pirmąją pasaulyje dirbtinės širdies persodinimo operaciją

Balandžio 21-oji yra 111-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 254 dienos.

Šiandien saulė teka 06:06, leidžiasi 20:31, dienos ilgumas 14 val. 25 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Anzelmas, Konradas, Milgedas, Skalvė, Amalija, Arijus.

Sekretorės (biuro administratoriaus) diena

Sekretorės diena švenčiama trečiąjį balandžio trečiadienį.

1952 metais Amerikos verslininkas Haris F. Klemfusas savo įmonėje įsteigė Sekretorės dieną. Tokios šventės metu visos jo įmonės moterys būdavo išvaduojamos nuo varginančio rutininio darbo. Ši šventė po truputį paplito visame pasaulyje ir net tapo Administratorių profesine švente.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1563 metais mirė pirmosios lietuviškos knygos autorius Martynas Mažvydas.

1876 metais gimė Jurgis Narjauskas Kunigas, vertėjas, tautosakininkas, literatas. Mirė 1943 m.

2011 metais aukštaitijos siaurasis geležinkelis paskelbtas 2011 metų Kalmaro (Švedija) tarptautinio aplinkosaugos konkurso nugalėtoju.

Ši diena pasaulio istorijoje

1839 metais turkai užėmė Siriją.

1856 metais Australija tapo pirmąja pasaulio valstybe, įvedusia aštuonių valandų darbo dieną.

1898 metais JAV pripažino Kubos nepriklausomybę.

1910 metais mirė amerikiečių rašytojas Markas Tvenas — Samuelis Lenghornas Klemensas.

1926 metais gimė Anglijos karalienė (nuo 1952 m.) Elžbieta II.

1965 metais sulaukęs 72-jų metų amžiaus, mirė anglų mokslininkas, fizikas Edvardas Viktoras Epltonas, tyrinėjęs atmosferą ir 1947 m. gavęs Nobelio premiją už jonosferos atradimą.

1966 metais Hjustono (JAV) medikai atliko pirmąją pasaulyje dirbtinės širdies persodinimo operaciją.

1987 metais autobusų stotyje Kolombe (Šri Lanka) teroristai susprogdino bombą: teroristinio akto aukomis tapo 150 žmonių.

1997 metais pirmieji Kinijos armijos kareiviai įžengė į Honkongą, Kinijai ruošiantis perimti šią britų koloniją.

1998 metais Pietų Korėja atsisakė pretenzijų į kompensacijas iš Japonijos už seksualinį korėjiečių moterų išnaudojimą per II pasaulinį karą.

1999 metais per NATO bombardavimą visiškai sugriauta Jugoslavijos prezidento Slobodano Miloševičiaus rezidencija Belgrade.

2011 metais Kirgizijos parlamentas prieš rytinį posėdį paaukojo septynis avinus pievutėje prie Vyriausybės rūmų Biškeko centre, tikėdamasis nuvaryti šalin piktąsias dvasias, sėjančias nesantaiką ir kraujo liejimą.

2019 metais Šv. Velykų sekmadienį mirtininkams susisprogdinus keliose Šri Lankos bažnyčiose ir viešbučiuose, žuvo daugiau kaip 250 žmonių, dar apie 500 žmonių buvo sužeista.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Santaros klinikos

Lietuvos teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį buvusiam Santaros klinikų vadovui

(atnaujinta 19:59 2021.04.20)
Kaip paaiškino teisėjų kolegija, buvo nustatyti esminiai Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimai

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjęs bylą, kurioje buvęs Santaros klinikų vadovas Kęstutis Strupas ir jo pacientė apeliacinės instancijos teismo nuosprendžiu buvo išteisinti dėl kyšio davimo ir priėmimo, nustatė esminius Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus, panaikino apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka, pranešė teismo spaudos tarnyba.

Pirmosios instancijos teismas nustatė, kad pacientė tiesioginių vizitų metu dėl operacinio gydymo per du kartus davė, o Strupas priėmė nenustatyto dydžio piniginį kyšį

Teisėjų kolegija, patikrinusi skundžiamą apeliacinės instancijos teismo nuosprendį teisės taikymo aspektu padarė išvadą, kad buvo įstatymų pažeidimų.

"Teismas konstatavo, kad iš apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio turinio matyti, kad šis teismas, darydamas priešingas išvadas nei pirmosios instancijos teismas dėl nuteistiesiems inkriminuotų veikų padarymo aplinkybių, viena vertus, įvertino tik dalį visų proceso metu surinktų bylai išspręsti reikšmingų įrodymų, kita vertus, vertindamas juos, tai darė selektyviai, t. y. nepalygino jų kartu su iš kitų įrodymų šaltinių gautais duomenimis (pavyzdžiui, atlikus neviešo pobūdžio veiksmus), neatliko išsamios jų analizės, neišdėstė įtikinamų motyvų, kuriais vadovaudamasis atmeta arba kitaip įvertina vienus ar kitus apskųsto nuosprendžio įrodymus", — rašoma pranešime.

Tyrimas dėl galimo neteisėto elgesio, korupcijos ir kyšininkavimo Santaros klinikoje buvo pradėtas prieš kelerius metus. Jis tęsiasi iki šiol.

Tegai:
Santaros klinikos, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Dar šia tema
Nausėda pasisakė apie tiesioginių merų rinkimų svarbą
Rusijos URM sprogimų Čekijoje tyrimą pavadino "marazminiu paradu"
Lietuvos miestų merų rinkimai buvo neteisėti