Vladimiras Pozneris, archyvinė nuotrauka

Oi, viskas! Pozneris sukėlė paniką Lietuvos politikams ir žurnalistams

496
(atnaujinta 12:42 2019.12.09)
Anot Aleksandro Nosovičiaus, Lietuvos žiniasklaidos portalas dėjo daug vilčių į interviu su žurnalistu, tačiau viskas pakrypo ne taip, kaip tikėtasi

VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Rusijos televizijos laidų vedėjas Vladimiras Pozneris davė interviu Lietuvos valdžiai palankiam portalui "Delfi" ir tai, ką jis pasakė, tapo tikra sensacija Lietuvai, tačiau toli gražu ne pačia maloniausia, rašo ekspertas Aleksandras Nosovičius savo straipsnyje portalui RuBaltic.ru.

Vos per valandą pokalbio Pozneris sudavė galingą smūgį visiems mitams, kuriuos taip kruopščiai kuria Vilnius, ir ''sudaužė juos į šipulius".

"Putinas nesiruošia pulti Baltijos šalių, Lietuvos politika — antirusiška, Stalinas nėra lygus Hitleriui, lietuviai žudė žydus, o dabar persekioja tuos, kurie apie tai kalba, ir t.t. Lietuvos žurnalistą apėmė apmaudas, kuris pokalbio pabaigoje virto panika. Juk jie laikė Poznerį savu", — rašoma straipsnyje.

Poznerio interviu portalui "Delfi" aiškiai parodo siaubingą laisvos diskusijos baimę Lietuvoje ir kiekvienas žodis prieš ideologiją šokiruoja Baltijos šalių žurnalistus, todėl, kad bet koks nuovokus ir sumanus pašnekovas dulkėmis paverčia visas Vilniaus tezes, pažymi Nosovičius.

Jo manymu, Lietuvos portalas dėjo į šį interviu daug vilčių, nes jis Poznerį laikė "savo žmogumi" — jis buvo "perestroikos balsas", palaikė Baltijos šalių nepriklausomybę ir kritikavo Rusijos valdžią.

"Buvo manoma, kad įtakingas žurnalistikos lyderis atkartos pagrindines lietuvių mantras esminiais istorijos ir šių dienų klausimais. Šios mantros tada bus gražiai supakuotos ir išplatintos kuo platesnei rusakalbių auditorijai. Bet viskas pasisuko ne ta linkme", — rašoma straipsnyje. 

Pozneris ne tik nesutiko su Lietuvos žurnalistu, bet ir ''smogė" jam, o kartu ir visiems vietiniams politikams, "žemiau juosmens". Pavyzdžiui, jis ne tik nepripažino ''naujos galimos Baltijos šalių okupacijos", bet ir priminė, kad Lietuva visiškai neatgailauja dėl bendradarbiavimo su naciais ir masinių žydų žudynių Antrojo pasaulinio karo metu, maža to, pradėjo persekioti rašytoją Rūtą Vanagaitę.

"Pokalbio metu korespondento sumišimas virto panika, panika virto isterija. Kas antras klausimas prasideda frazėmis: o kaip gi... bet leiskite... jūs pats sakėte... Pozneris pertraukiamas, jam neleidžiama užbaigti sakinio, bet jis vis tiek rėžia tiesą į akis", — rašo ekspertas.

Na, o pokalbį Pozneris užbaigė apskritai "mirtinu"  Lietuvai teiginiu — kad ir kokia buvo Sovietų Sąjunga, būtent ji sunaikino nacistinę Vokietiją ir Hitlerį, o pasaulis turėtų būti dėkingas rusams už išgelbėjimą.

Apskritai, po viso to, kas buvo pasakyta, Pozneris turėtų pasiruošti tam, kad jam bus uždrausta atvykti į Lietuvą, kaip jau įprasta Vilniuje tų, kas nesutinka su jų pozicija, atžvilgiu, ironizavo Nosovičius.

496
Tegai:
interviu, žiniasklaida, Lietuva
Dar šia tema
Pozneris pranašauja tragišką žmonijos baigtį
Vanagaitė atsisakė dalyvauti Poznerio laidoje
"Visiškas nonsensas": Federacijos taryba atsakė į Baltnews.lv blokavimą Latvijoje
"Blogiausia sovietmečio praktika": žurnalistai apie "Baltnews" blokavimą
Zacharova pakomentavo portalo "Ekspertai" šmeižtą prieš MIA "Rossija segodnia"
"Silpna valstybė": buvęs Kauno meras pakomentavo "Paleckio bylą"
Sausio 20-oji

Kokia šiandien diena: sausio 20-osios šventės

(atnaujinta 22:11 2021.01.19)
Šią dieną 1981 metais, būdamas beveik 70 metų amžiaus, Ronaldas Reiganas tapo vyriausiu amžiumi asmeniu JAV istorijoje, pradėjusiu eiti šalies prezidento pareigas

Sausio 20 yra 20-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 345 dienos.

2021 metų sausio 20 dieną saulė saulė teka 08:29, leidžiasi 16:31, dienos ilgis — 8 val. 02 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Fabijonas, Sebastijonas, Daugvydas, Nomeda.

Sausio 20-oji Lietuvos istorijoje

1785 metais gimė Teodoras Grotus, pirmasis Lietuvos mokslininkas fizikas ir chemikas. Mirė 1822 m.

1941 metais gimė vertėjas Pranas Bieliauskas.

1963 metais gimė garsi lietuvių aktorė Ingeborga Dapkūnaitė.

2010 metais lietuvių filmas "Lernavan", kurį pastatė armėnų režisierius Maratas Sargsianas, apdovanotas "Bronziniu kiaušiniu" Serbijos mieste Drvengrade vykusiame kino filmų festivalyje.

2010 metais eidamas 96-uosius metus Tel Avive mirė jidiš kalba rašęs poetas Avromas Suckeveras. Kurti jis pradėjo ketvirtojo dešimtmečio pradžioje, dar gyvendamas Vilniuje.

2011 metais Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė kartu su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) steigti kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus muziejų-biblioteką.

2014 metais eidamas 75-uosius metus Vilniuje mirė senojo lietuvių tikėjimo bendruomenės "Romuva" vyriausiasis krivis Jonas Trinkūnas.

2015 metais Baltimorėje (JAV) savo namuose po ligos mirė vienas žymiausių išeivijos lietuvių poetų Alfonsas Nyka-Niliūnas (tikroji pavardė Alfonsas Čipkus). Gimė 1919 m. Nemeikščiuose, Utenos apskrityje.

Sausio 20-oji pasaulio istorijoje

1021 metais gimė žydų filosofas, poetas Avicebronas Ibn Gabirolis. Tikrasis vardas — Saliamonas ben Juda. Rašė lyrinius eilėraščius apie meilę, gamtą, vienatvę, religines poemas, kurios pateko į žydų liturgiją.

1265 metais pirmą kartą posėdžiavo Anglijos parlamentas.

1320 metais Vladislavas I karūnuotas Lenkijos karaliumi.

1778 metais Džeimsas Kukas tapo pirmuoju europiečiu, apsilankiusiu Havajuose.

1925 metais TSRS ir Japonija sudarė sąjungą.

1944 metais britų karo aviacija bombardavo Berlyną.

1945 metais ketvirtą kadenciją JAV prezidento pareigose pradėjo Franklinas Ruzveltas.

1946 metais Haris Trumenas įkūrė Centrinę Žvalgybos grupę, kuri vėliau tapo CŽV.

1961 metais 35-uoju JAV prezidentu inauguruotas Džonas Kenedis.

1973 metais antrai kadencijai JAV prezidentu tapo Ričardas Niksonas, vėliau atsistatydinęs dėl Votergeito skandalo.

1981 metais būdamas beveik 70 metų amžiaus, Ronaldas Reiganas tapo vyriausiu amžiumi asmeniu JAV istorijoje, pradėjusiu eiti šalies prezidento pareigas.

1982 metais Pitas Dankertas išrinktas Europos Parlamento pirmininku.

1984 metais mirė amerikietis Džonis Vaismiuleris — olimpinis plaukimo čempionas, vėliau 19-oje kino filmų suvaidinęs Tarzaną.

1989 metais Džordžas Bušas tapo 41-uoju JAV prezidentu.

1997 metais Bilas Klintonas pradėjo antrąją JAV prezidento kadenciją.

1998 metais Vaclavas Havelas perrinktas Čekijos prezidentu.

1999 metais NATO pareiškė siunčianti karo laivus ir aviaciją į Adrijos jūrą, Jugoslavijos prezidentui Slobodanui Miloševičiui atsisakius sušvelninti savo poziciją dėl Kosovo provincijos.

2001 metais Džordžas Bušas tapo 43-iuoju JAV prezidentu.

2008 metais Prancūzijoje, eidamas 111-uosius, mirė Pirmojo pasaulinio karo veteranas Luji de Kaznavas, 1916 metais dalyvavęs legendiniame mūšyje prie Somos.

Tegai:
šventės
Skiepijimas nuo COVID-19, archyvinė nuotrauka

Nuo COVID-19 paskiepyta didžioji dalis socialinės globos įstaigų gyventojų ir darbuotojų

(atnaujinta 22:06 2021.01.19)
Socialinės globos įstaigose nuo pandemijos pradžios koronavirusu persirgo daugiau nei 5 tūkst. globotinių

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Nuo COVID-19 paskiepyti beveik 85 proc. socialinės globos įstaigose gyvenančių senolių ir žmonių su negalia, taip pat daugiau nei 75 proc. šių įstaigų darbuotojų, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos spaudos tarnyba.

Artimiausiu metu bus baigti paskiepyti ir likusių 14 įstaigų gyventojai bei darbuotojai.   

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, pirmasis socialinės globos įstaigų skiepijimo etapas jau beveik baigiamas.

"Neabejoju, kad ši veiksminga priemonė padės suvaldyti koronaviruso plitimą židiniais tapusiose globos įstaigose, o patiems pažeidžiamiausiems mūsų bendruomenės nariams, šių įstaigų globotiniams, koronavirusas nekels pavojaus gyvybei ir suteiks galimybę kuo greičiau pasimatyti su savo artimaisiais", — sako Navickienė, pažymėdama, kad šiuo metu įstaigos ruošiasi antrosios vakcinos dozės skiepijimui. 

Socialinių globos įstaigų gyventojai ir personalas nuo koronaviruso pradėti skiepyti prieš savaitę, tam skirta 20 tūkst. vakcinų. Preliminarus atsisakiusiųjų skiepytis globotinių skaičius yra apie 7 proc. 

Socialinės globos įstaigose nuo pandemijos pradžios koronavirusu persirgo daugiau nei 5 tūkst. — beveik 40 proc. — visų globotinių.

Socialinės globos įstaigose visoje Lietuvoje rūpinamasi apie 13 tūkst. garbingo amžiaus ir negalią turinčių gyventojų. Šiuo metu socialinės globos paslaugas teikiančiose 202 įstaigose dirba virš 8,5 tūkst. darbuotojų.

Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 2 334 žmonės, antru skiepu — 1 438. Iš viso vakcinuotų (gavusių bent jau pirmą skiepą) šalyje yra 50 933, iš viso pilnai vakcinuotų — 2 460 žmonių.

Lietuvoje bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
COVID-19 statistika Lietuvoje: atvejų daugėja, per parą mirė 18 žmonių
Mokslininkai nustatė COVID-19 Pietų Afrikos padermės užkrečiamumo laipsnį
PSO įvertino COVID-19 galimybę tapti sezonine infekcija