VSAT emblema, archyvinė nuotrauka

Šakių rajone pasieniečiai aptiko aštuonis artilerijos sviedinius

9
(atnaujinta 11:50 2019.11.05)
Kariškiai, apžiūrėję radinius, konstatavo, kad tai — aštuoni Antrojo pasaulinio karo laikų 76,2 mm artilerijos sviediniai

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Šešupės krante pasieniečiai aptiko aštuonis Antrojo pasaulinio karo laikų artilerijos sviedinius. Pavojingi radiniai gulėjo Šešupės, kuria eina siena su Rusija, vandenyje. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pirmadienį sieną su Rusija saugantys VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos pareigūnai patruliavo palei Šešupę ties Šakių rajono Bajoraičių kaimu.

Šešupės pakrantėje pasieniečiai pamatė du sprogmenis. VSAT pareigūnai, pradėję tikrinti pakrantę, dumble ir žolėje aptiko dar šešis tokius pat radinius.

Kudirkos Naumiesčio pasieniečiai iškart organizavo sprogmenų ir vietovės apsaugą bei iškvietė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojus.

Atvykę kariškiai apžiūrėjo radinius ir konstatavo, kad tai — aštuoni Antrojo pasaulinio karo laikų 76,2 mm artilerijos sviediniai. Juos išminuotojai išsivežė į Rokų poligoną sunaikinti.

Šiemet tai jau 17-as atvejis, kai panašiomis aplinkybėmis pasieniečiams teko saugoti aptiktus sprogmenis ir kviesti išminuotojus. Dažniausiai randami karo laikų sprogmenys, o juos aptinka arba pasienyje patruliuojantys VSAT pareigūnai, arba jiems apie tai praneša vietiniai gyventojai.

9
Tegai:
Šešupė, artilerijos sviedinys, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniuje įvyko renginys, skirtas Vidaus reikalų ministerijos dienai — video
Pasieniečiai Vištyčio ežere išgelbėjo čiužiniu plaukusį vilnietį
Indai per Lietuvą į Vakarų Europą gabeno Bangladešo piliečius, visi asmenys sulaikyti