Klaipėdoje į uosto akvatoriją išsiliejo teršalai

Klaipėdoje į uosto akvatoriją išsiliejo teršalai

19
(atnaujinta 09:25 2019.11.06)
Vykdant uosto gilinimo darbus į vandenį bei ant greta esančių laivų denių išsiliejo apie 30 litrų hidraulinės eterinės alyvos

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Klaipėdoje, vykdant uosto gilinimo darbus, į uosto akvatoriją išsiliejo teršalai, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

Incidentas įvyko lapkričio 1-osios vakarą. Aplinkos apsaugos departamentas gavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pranešimą apie uosto akvatorijoje išsiliejusius teršalus.

Kaip paaiškėjo, maždaug 20–30 litrų hidraulinės eterinės alyvos į vandenį bei ant greta esančių laivų denių išsiliejo, kai vykdant uosto gilinimo darbus trūko hidraulinio mechanizmo žarna.

Teršalai nuo uosto akvatorijos paviršiaus nedelsiant buvo surinkti panaudojant absorbcines užtvaras.

Dėl šio įvykio pradėtas tyrimas.

Už uosto akvatorijos teršimą minėtu hidraulinės eterinės alyvos kiekiu pažeidėjui gresia bauda nuo 8 iki 10 tūkstančių eurų.

Šiuo metu Klaipėdos uoste vyksta Malkų įlankos gilinimo darbai. Planuojama, kad gilinant Malkų įlankos akvatoriją iki 14,5 metrų gylio bus iškasta apie 1,5 mln. kub. m grunto. Į projektą jau investuota 13,1 mln. eurų.

Pranešama, kad Malkų įlankos išgilinimas turi sudaryti vienodas sąlygas uoste, padidinti navigacijos saugumą bei padės plėtoti palankesnių aplinkai transporto priemonių ir daugiarūšio transporto sistemas.

19
Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Po gaisro Alytuje kai kurioms pieno perdirbimo įmonėms uždrausta parduoti produkciją
Lietuvos vandenyse Baltijos jūroje užfiksuota naftos teršalų dėmė
Prokuratūros atsakymas: "Ekologistikos" veiklos ribojimo turi imtis aplinkosaugininkai
Tyrimas: naujas dyzelinis automobilis mažiau teršia aplinką nei benzininis