Astravo AE statybos, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuvoje dėl Astravo AE susidarė "Ignalinos kompleksas"

52
(atnaujinta 19:52 2019.11.07)
Baltarusijos atominė elektrinė nepatirs savo energijos pirkėjų, tarp kurių bus Latvija ir Estija, trūkumo, o Vilnius nieko negalės dėl to padaryti, mano ekspertas Vladimiras Bruteris

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Atsiras daugybė Baltarusijos energijos pirkėjų, įskaitant Latviją ir Estiją, teigė Tarptautinio humanitarinių ir politinių tyrimų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris interviu Sputnik Lietuva metu.

"Aš manau, kad Lietuvoje yra Ignalinos, kuri, tiesą sakant, buvo uždaryta Europos Sąjungos prašymu, kompleksas, ir dabar jiems, žinoma, apmaudu žiūrėti, kaip tai, ką jie apleido, statoma šalia. Lietuva gali nepripažinti pralaimėjimo, bet Astravo AE bus pastatyta. Galima nepripažinti pralaimėjimo, nepripažinti esamos realybės, tačiau tai nereiškia, kad tikrovė keičiasi. Astravo AE pardavinės elektrą Latvijai. Ar pirks elektros energiją Estija? Tikriausiai ne, nes ji turi kitų šaltinių. O tai, kas susiję su energijos, kurią gamins Astravo AE, pardavimu, tai čia pirkėjų deficito nebus. Todėl nuo pat pradžių padėtis buvo dirbtinai kurstoma, neturint nė menkiausios priežasties", — sakė ekspertas.

Anot Bruterio, Baltijos šalys "draugauja" tik dėl rusofobijos.

"Kalbant apie Baltijos šalių santykius, jie niekada nebuvo geri. Tarp Lietuvos ir Latvijos jokios draugystės nėra ir jokių ekonominių projektų, kas visada parodo santykių rodiklį. Tarp jų bendra tik rusofobija ir siekis iš principo sugriauti santykius su Rusija. Visa kita skiriasi", — teigė ekspertas.

Anksčiau Latvijos ambasadorius Einaras Semanis teigė, kad Ryga gali suderinti elektros energijos tiekimą su Baltarusija ne tik per Lietuvą, kuri atkakliai priešinasi atominės elektrinės statybai netoli Astravo.

Pasak jo, nepaisant to, kad elektros tinklų infrastruktūra, jungianti Latviją su Baltarusija, eina per Lietuvą, vis dar yra techninių jungčių per Rusijos ir Latvijos sieną.

Taip pat Semanis pažymėjo, kad Baltarusijos energijos tiekimas priklauso nuo pačių rinkos vartotojų ir pirkimų tarpininkų.

52
Tegai:
Ignalinos AE, Lietuva, Astravo AE
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (278)
Dar šia tema
Pranckietis pasiskundė Norvegijos premjerei Baltarusijos AE ir Rusija
Nausėda ragina Suomiją bendradarbiauti dėl Astravo AE
Lietuva prieš Astravo AE: kodėl Vilnius ieško sąjungininkų boikotui