Lietuvos gaisrininkų amunicija, archyvinė nuotrauka

Gaisrininkai bus aprūpinti nauja gelbėjimo įranga

14
(atnaujinta 13:09 2019.11.08)
Naujus modulius sudarytų transporto priemonės su apsaugine apranga, kaukėmis, kvėpavimo organų apsaugos aparatais ir įvairia gesinimo ir gelbėjimo įranga

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Siekiant modernizuoti ir stiprinti stichinių nelaimių valdymo pajėgumus, planuojama įsigyti 88 naujus gelbėjimo modulius, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Iš pradžių ketinama įsigyti 62 modulius, taip pat bus ieškoma papildomų lėšų siekiant įsigyti visą reikalingą kiekį. 

"Procedūros buvo pradėtos jau prieš kurį laiką, pirkimui bus pasitelktos lėšos iš Europos Sąjungos fondų, šiame etape ketinama skirti 16,6 milijono eurų", — teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Naujus modulius sudarytų transporto priemonės su apsaugine apranga, kaukėmis, kvėpavimo organų apsaugos aparatais ir įvairia gesinimo ir gelbėjimo įranga, skirta įvairių ekstremalių situacijų, stichinių ir katastrofinių hidrologinių bei meteorologinių reiškinių padariniams likviduoti. 

Pasak vidaus reikalų ministrės, ugniagesiai bus aprūpinti ne tik saugiais automobiliais. Šiuo metu itin didelis dėmesys skiriamas komplektacijai, kad automobiliuose atsirastų visos reikiamos priemonės — nuo aprangos iki kaukių. 

Trūkstamų modulių kiekis ir jų aprūpinimas įranga įvertintas atsižvelgiant į priešgaisrinės saugos užtikrinimo standartuose nustatytus reikalavimus. Artimiausiu metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pradės pirkimą.

14
Tegai:
gelbėjimas
Dar šia tema
Ugniagesiams gelbėtojams šiemet per 860 kartų teko gelbėti patekusius į avarijas
Rygos centre gelbėtojai ieškojo žmonių po gyvenamojo namo griuvėsiais
Lietuvoje atidengiama ugniagesio gelbėtojo skulptūra