Taksi, archyvinė nuotrauka

Panevėžyje septynios pavežėjimo paslaugų įmonės vengė mokėti mokesčius

16
(atnaujinta 16:59 2019.11.08)
Įtariama, kad gautos pajamos buvo paskirstytos taip, kad bendrovės netaptų PVM mokėtojomis; tokiu būdu vien praėjusiais metais buvo išvengta sumokėti daugiau kaip 42 tūkst. eurų

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Panevėžyje septynių taksi ir pavežėjimo paslaugų įmonių vadovas įtariamas sukčiavimu pridėtinės vertės mokesčio srityje, praneša Generalinė prokuratūra.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra.

Įtariama, kad visų septynių bendrovių vadovas apgaule išvengė sumokėti keliasdešimt tūkstančių eurų PVM.

Tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad taksi paslaugų veiklą vykdantis Panevėžio miesto gyventojas apgaulingai tvarkė bendrovių apskaitą. Įtariama, kad panevėžietis gautas pajamas paskirstydavo taip, kad jo vadovaujamos bendrovės netaptų PVM mokėtojomis. Turima duomenų, kad panevėžietis gautas lėšas tarp bendrovių paskirstydavo taip, kad bendrovių pajamos neviršytų 45 tūkst. eurų per metus, nes nuo šios sumos jau būtų privaloma mokėti PVM.

Pirminiais duomenimis, vien praėjusiais metais apgaule išvengta sumokėti daugiau kaip 42 tūkst. eurų PVM.

Tyrimo metu buvo atliktos kratos, kurių metu rasti tyrimui svarbūs dokumentai, duomenys iš kompiuterių bei grynieji pinigai.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimo sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

16
Tegai:
Panevėžys, pridėtinės vertės mokestis (PVM), taksi
Dar šia tema
Lietuvos Seimas nusprendė apsvarstyti pasiūlymą sumažinti PVM
Liūdna žinia sukčiautojams: bus taikomas atvirkštinis PVM apmokestinimas