Kadras iš filmo Daktaras miegas, archyvinė nuotrauka

Išleistas "Daktaras miegas": kuo skiriasi naujasis filmas nuo "Švytėjimo"

148
(atnaujinta 18:04 2019.11.08)
Filmas pasakoja apie subrendusį Denį Torensą, praėjus 40 metų po baisių įvykių viešbutyje "Overlook"

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Nuomai išleistas naujas filmas pagal garsaus rašytojo Stepheno Kingo to paties pavadinimo knygą "Daktaras miegas". Filmas iš esmės buvo jo kultinio romano "Švytėjimas" tęsinys, tačiau veiksmas vyksta po 40 metų, o įvykiai pasakojami jau suaugus Deniui Torensui.

Pasaulinė filmo "Daktaras miegas" premjera įvyko prieš savaitę, spalio 30 dieną. Režisierius Maiklas Flenaganas, žinomas dėl savo siaubo filmų. Jis taip pat nufilmavo filmą pagal kitą Kingo knygą "Džeraldo žaidimas". Pagrindinį vaidmenį atlieka Juanas McGregoras, kuris ekrane įkūnijo Denio Torenso vaidmenį, kuris sekė savo alkoholiko tėvo pėdomis bandydamas užtemdyti jo "švytėjimą".

Filme pasakojama, kaip Torensas jaunesnysis niekada taip ir nesugebėjo atrasti savęs po košmariškų įvykių viešbutyje "Overlook". Subrendęs, bet neatsigavęs po vaikystės traumos, Denis gyvena alkoholiko gyvenimą, o jo sugebėjimai praktiškai dingo. Jis susitinka su gabia mergina Abra, kuriai reikia jo pagalbos, kad netaptų vadinamojo "Tikrovės mazgo" — "spindinčių" vaikų medžiotojų grupės — auka.

Žinoma, kad pats Kingas, švelniai tariant, nebuvo entuziastingas dėl Stenlio Kubriko nufilmuoto "Švytėjimo". Šios knygos adaptaciją jis laikė blogiausia iš visų jo knygų filmų. Tačiau, naująjį filmą Kingas pagyrė.

Кадр из фильма Доктор Сон
Kadras iš filmo "Daktaras miegas"

Jį peržiūrėjęs rašytojas sakė, kad filmas jam patiko, praneša "Entertainment Weekly". Kingas pažymėjo, kad "Maikas paėmė mano medžiagą ir pagal ją sukūrė puikią istoriją", ir susiejo ją su Kubricko "Švytėjimo" versija.

Daugelis Vakarų kritikų į filmą reagavo teigiamai. Kai kurie "Daktarą miegą" pavadino bauginančiu ir gana sudėtingu filmu, kitaip nei jo pirmtakas. Tačiau "The Guardian" autorius Peteris Bradšou filmo adaptaciją pavadino betiksle ir su daugybe nuobodžių herojų. Jo nuomone, dėmesys nuolat atitraukiamas nuo centrinės filmo figūros, kuri, priešingai, galėtų būti žavinti.

Кадр из фильма Доктор Сон
Kadras iš filmo "Daktaras miegas"

Taip pat "Rotten Tomatoes" apžvalgos svetainėje "Daktaras miegas" reitingas pakilo iki 75 proc., remiantis 169 apžvalgomis, o vidutinis įvertinimas yra 6,9 iš dešimties.

Rusijoje filmas pradėtas rodyti nuo lapkričio 7 dienos, o Lietuvoje dieną vėliau, lapkričio 8-ąją.

148
Tegai:
premjera, filmas
Dar šia tema
Džokerio laiptai ir vampyrų miestas: kur eina turistai po filmų premjerų
Todas Filipsas papasakojo, ar Džokeris nužudė savo kaimynę Sofiją
Megan Markl, archyvinė nuotrauka

Megan Markl buvo pastebėta vilkinti lietuvių kūrėjų suknelę

(atnaujinta 19:28 2020.07.14)
Beverli Hilse baltą berankovę suknelę dėvinti Sasekso kunigaikštienė vėl patraukė spaudos dėmesį

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Išskirtinai elegantišku stiliumi garsėjanti princo Hario žmona Megan Markl dėmesiu pagerbė ir Lietuvos mados pasaulį.

Moteris buvo pastebėta Beverli Hilse vilkinti lietuvių kūrėjų "Magic Linen" kurtą baltą lininę suknelę. 

Kunigaikštienės pasirinkimą teigiamai įvertino ir užsienio šalių spauda. Apie balto lino suknelę dėvinčią Megan parašė keletas mados žurnalų, įskaitant "Elle" ir "Cosmopolitan". 

Savo sėkme pasidalino ir patys "Magic Linen". 

"Negalėtume dar labiau džiaugtis! Gražioji Sasekso kunigaikštienė Megan Markl buvo pastebėta vilkinti mūsų suknelę "Toscana"!" — Facebook rašė jie.

Įsigyti tokią suknelę sau gali leisti kone kiekviena moteris — ji kainuoja apie 70 eurų.

Tegai:
Megan Markle
Mergaitė ir gulbės, archyvinė nuotrauka

Liepos 15 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:27 2020.07.14)
Rytoj, liepos 15 dieną, Dvyniams palankus metas artimesnės ateities tikslams pasiekti ir strategijoms bei taktikai nustatyti, Ožiaragiui prieš pradedant judėti numatyta linkme, reikia išspręsti visus projektus, kurie buvo pradėti anksčiau

Avinas (03.21-04.20)

Žmonės šią dieną bus linkę su jumis susitikti ir padėti bet kurioje situacijoje — prasminga išspręsti svarbias problemas pasinaudojant palankiomis aplinkybėmis.

Jautis (21.04-21.05)
Sugebėti padaryti viską, kas planuojama šiai dienai, įmanoma tik laikantis griežčiausios disciplinos, nenukrypstant į antraeilius klausimus ir užduotis.

Dvyniai (05.22-06.21)

Diena, kai galėsite atlikti net pačias sudėtingiausias ir sunkiausias užduotis, svarbiausia, kaip sakė kultinio filmo herojus, yra matyti tikslą, tikėti savimi ir nekreipti dėmesio į kliūtis.

Vėžys (06.22-07.22) 

Esant bet kokiai nesuprantamai situacijai — tiek darbe, tiek asmeniškai — verta klausti patarimų iš patirties turinčių žmonių ir būtinai įsiklausyti į jų žodžius.

Liūtas (07.23–08.21)

Diena palanki bet kokioms finansinėms operacijoms — nuo pačių nereikšmingiausių, tokių kaip komunalinių paslaugų apmokėjimas, iki rimčiausių, tokių kaip banko sąskaitų atidarymas ir indėliai.

Mergelė (08.24–09.23)

Pradėdami naują projektą, pabandykite sukurti savo veiklą taip, kad aiškiai atskirtumėte darbo laiką nuo poilsio — supainiojus vieną su kitu, vargu ar jums pasiseks.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Žvaigždės primygtinai rekomenduoja atkreipti dėmesį į sapną, kurį išvysite šią naktį: jis gali nepasirodyti pranašiškas, tačiau atsakymas į jūsų klausimą gali ateiti.

Skorpionas (10.23-11.21)

Planuodami artimiausią ateitį, pabandykite išsiaiškinti visas detales ir niuansus, kitaip bet kokia smulkmena vėliau gali tapti kliūtimi puoselėjamam tikslui pasiekti.

Šaulys (23.11–21.12)

Kadangi per ilgai nekreipėte dėmesio į savo sveikatą, atėjo laikas pagaliau susitvarkyti — atlikti tyrimus, kuris parodys, į ką pirmiausia reikia atkreipti dėmesį.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Galima — ir būtina — pasisemti malonių emocijų, pavyzdžiui, apsilankyti muziejuje, meno galerijoje ar bent namuose paklausyti geros klasikinės muzikos — tai jus nuramins ir gerai nuteiks.

Vandenis (01.21-02.19)

Rinkdamiesi projektą, klausykitės tik savo vidinio balso — tokios sąvokos kaip "madingas" ar "prestižinis" neturėtų paveikti jūsų sprendimo.

Žuvys (19.02-20.03)

Laikas nuo laiko pablogėjantys santykiai su mylimaisiais nėra priežastis mintims apie išsiskyrimą: jūsų poros sunkumai yra laikini, juk tarp visų kyla kivirčų.

Tegai:
horoskopas
Gydytoja apžiūri pacientą, archyvinė nuotrauka

Britų mokslininkai išsiaiškino, kad COVID-19 gali sukelti širdies ligas

(atnaujinta 22:43 2020.07.14)
Pažymima, kad apie galimą virusinių kvėpavimo takų infekcijų poveikį širdžiai buvo žinoma jau anksčiau, tačiau mokslininkai nustebo sužinoję, kad tokiai daugybei pacientų, sergančių COVID-19, sutriko širdies veikla

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Britų mokslininkai padarė išvadą, kad naujo tipo koronavirusinė infekcija gali neigiamai paveikti širdį ir sukelti patologinius jos funkcijos pokyčius, pranešė "Sky News".

Edinburgo universiteto, kurio tyrimas buvo paskelbtas "European Heart Journal", kardiologijos žurnale, mokslininkai ištyrė 1261 pacientą, sergantį koronavirusu, iš 69 šalių. Jie nustatė, kad 55 % atvejų pacientams buvo nustatyti patologiniai širdies veiklos pokyčiai, o kas septintam pasireiškė sunkios disfunkcijos požymiai.

Pažymima, kad dauguma pacientų (901 žmogus) nepatyrė širdies problemų prieš užsikrėsdami koronavirusu. Tarp šios grupės pacientų patologiniai pokyčiai buvo užregistruoti 46 % žmonių, o sunkūs širdies veiklos sutrikimai — 13 % atvejų.

"COVID-19 yra sudėtinga, multisisteminė liga, galinti stipriai paveikti įvairias kūno dalis, įskaitant širdį. Mūsų darbas parodė, kad šie nuskaitymai [echokardiogramos — Sputnik] yra svarbūs — jie padėjo pagerinti pacientų, kuriems tai atlikta, gydymą", — sakė tyrimo grupės vadovas profesorius Markas Dvekas (Mark Dweck).

Jis pažymėjo, kad apie galimą virusinių kvėpavimo takų infekcijų poveikį širdžiai buvo žinoma jau anksčiau, tačiau mokslininkai nustebo sužinoję, kad tokiai daugybei pacientų, sergančių COVID-19, sutriko širdies veikla.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 569 tūkst. žmonių.

Tegai:
Didžioji Britanija, koronavirusas, širdis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO dar negavo oficialaus laiško iš JAV dėl išėjimo iš organizacijos
Lietuvoje per parą nustatytas tik vienas koronaviruso atvejis