Kelio ženklas Atsargiai, laukiniai gyvūnai, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje padaugėjo avarijų su laukiniais gyvūnais

16
(atnaujinta 07:57 2019.11.12)
Seimo vicepirmininkas Remigijus Žemaitaitis mano, kad valdžia deda nepakankamai pastangų, kad užkirstų kelią tokioms avarijoms. Atsižvelgiant į tai, buvo parengtas įstatymo projektas, siūlantis, kad valstybė atlygintų žalą, patirtą dėl tokių avarijų

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Lietuvoje išaugo kelių eismo įvykių, susijusių su laukiniais gyvūnais, skaičius. Tai liudija oficialios statistikos duomenys, kuriuos pateikia Seimo spaudos tarnyba.

2014 metais buvo užregistruota apie 2 000 tokių avarijų, o 2018 metais — jau 4 041. Jose sužeisti 48 žmonės, 1 žuvo. Iki šių metų spalio pabaigos gyvūnai sukėlė 3 870 tokių avarijų.

Pirmadienį Seime buvo įregistruotas įstatymo projektas, kuriame siūloma valstybei kompensuoti dėl tokių avarijų eismo dalyviams padarytą žalą. Įstatymo projekto autorius buvo Seimo vicepirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Pažymima, kad šiuo metu įstatymai nenustato konkrečių priemonių laukinio gyvūno žudymui įvykus avarijai, tačiau vairuotojams dažnai skiriamos baudos. Be to, jei transporto priemonė nėra apdrausta, vairuotojas turi susimokėti už automobilio remontą.

"Pastebėtina, kad laukiniai žvėrys yra valstybės nuosavybė, todėl yra būtina užtikrinti saugumą keliuose ir, įvykus eismo įvykiui dėl laukinio žvėries, nukentėti turi ne vairuotojas, bet valstybė, kuri neužtikrino eismo saugumo. Šiuo metu, ieškant teisybės teisme, visa įrodinėjimo našta perkeliama vairuotojui, nors susidūrimas su laukiniu žvėrimi yra nenuspėjamas ir sunkiai išvengiamas", — sakoma pranešime.

Žemaitaitis teigė, kad pažvelgus į kelių eismo įvykių su gyvūnais statistiką, galima manyti, jog valstybė deda nepakankamai pastangų, kad būtų išvengta tokių avarijų.

16
Tegai:
avarijos keliuose, laukiniai gyvūnai, Lietuva
Dar šia tema
Seime siūloma bausti ne už prostituciją, o už sekso paslaugų pirkimą
Kartais jie sugrįžta: Venckienė kaip galimas faktorius Lietuvos politikoje
Lietuvos Seimas pritarė dviejų Apeliacinio teismo teisėjų atleidimui iš pareigų
Lietuvos Seimas 2020 metus paskelbė Japonijos konsulo Sugiharos metais