Pieno produktai, archyvinė nuotrauka

VMVT papasakojo apie pieno produktų kokybę prekybos vietose

15
(atnaujinta 07:42 2019.11.11)
Dėl situacijos Alytuje tarnyba sulaukia gyventojų paklausimų dėl prekyboje esančio pieno ir jo produktų saugumo

VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Pienas ir pieno produktai šalies rinkoje yra saugūs vartoti, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

VMVT pastaruoju metu sulaukia gyventojų paklausimų dėl prekyboje esančio pieno ir jo produktų saugumo. Žmonės nerimauja, ar gamintojai ir prekybos įmonės įvykdė tarnybos nurodymus ir pienas ir jo produktai tikrai iš rinkos buvo pašalinti.

Tarnyba tvirtina, jog pieno produktų gamintojai ir prekybos įmonės, "suprasdami savo atsakomybę už vartotojams siūlomų maisto produktų saugą ir kokybę, vykdė visus VMVT nurodymus". 

Be to, įmonių veiksmai iš parduotuvių surenkant produkciją buvo nuolat prižiūrimi ir kontroliuojami VMVT inspektorių.

VMVT primena, kad sprendimas iš rinkos surinkti 382 t pieno gaminių buvo priimtas ir įgyvendintas vadovaujantis atsargumo principu, o produktai, kuriems buvo pritaikyti apribojimai, iš prekybos centrų lentynų buvo išimti nedelsiant.

Anksčiau VMVT panaikino apribojimus tiekti žaliavinį pieną rinkai ir naudoti jį asmeninėms reikmėms Alytaus rajono Likiškėlių, Zaidų, Jurgiškių, Laburdiškių, Radžiūnų ir Talokių kaimuose. Likusioje gaisro paveiktoje teritorijoje apribojimai kol kas lieka galioti.

Spalio mėnesį gamykloje "Ekologistika" kilo  didžiulis gaisras. Sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos, dėl ko į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių. Gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių. 

15
Tegai:
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), pieno produktai, Alytus
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
Dar šia tema
Gaisro pasekmės: Lietuvoje iš prekybos atšaukiama daugiau nei 300 t pieno produktų
VMVT: tarša dioksinais patvirtinta dar 7 pieno mėginiuose
Kai kuriems Alytaus rajono ūkininkams bus leista tiekti pieną