Pėsčiųjų perėja, archyvinė nuotrauka

Kaune pasienietis perėjoje partrenkė vyrą

24
(atnaujinta 10:13 2019.11.12)
Tai jau antras šią savaitę eismo įvykis, kurio kaltininku tampa VSAT darbuotojai, pirminiais duomenimis, nukentėjęs vyras staiga išbėgo į nereguliuojamą pėsčiųjų perėją

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Pirmadienio vakarą Kaune Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) specialistas nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje partrenkė vyrą, pranešama policijos įvykių suvestinėje.

Incidentas įvyko apie 17:40 Baltų prospekte. Automobilis "VW Passat", vairuojamas blaivaus ne tarnybos metu uniformuoto 1977 metų gimimo VSAT specialisto, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje partrenkė staiga į ją išbėgusį vyrą (1968 metų gimimo).

Partrenktas vyras dėl patirto sutrenkimo apžiūrėtas, šiuo metu gydosi ambulatoriškai.

Panašus incidentas įvyko sekmadienio vakarą Šalčininkų rajone, kur 1979 metų gimimo VSAT pareigūnas partrenkė kelio važiuojamąja dalimi ėjusį vyrą. VSAT pareigūnas vairavo nuosavą automobilį "BMW 528", jis vyko į tarnybą ir buvo blaivus. Partrenktas vyras dėl įvairių kūno sužalojimų paguldytas į ligoninę.

24
Tegai:
pėsčiųjų perėja, eismo įvykis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniuje greitosios pagalbos automobilis partrenkė vaiką
auditorija, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas

(atnaujinta 12:02 2020.06.01)
Stojamojo balo kartelė valstybės finansuojamoms vietoms išlaikoma tokia pat, kaip pernai – minimalus konkursinis balas stojant į universitetus turi būti ne mažesnis kaip 5,4, į kolegijas – 4,3

VILNIUS, gegužės 1 – Sputnik. Nuo pirmadienio prasideda visą vasarą truksiantis bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas, praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Šiemet studijų programas siūlys 17 universitetų ir 19 kolegijų. Kitaip negu įprasta, priėmimą sudarys du etapai: pagrindinis ir papildomas.

"Šie metai stojantiesiems bus išskirtinai palankūs gauti valstybės finansavimą pasirinktoms studijoms, nes valstybė pirmosios pakopos ir vientisosioms studijoms skyrė net 16,4 tūkst. vietų (2019 m. – 13 tūkst.) ir dar 130 studijų stipendijų, Vidaus reikalų ministerija skyrė tikslinių vietų Policijos veiklos ir kitoms studijų programoms, būsimi mokytojai gaus 300 eurų stipendijas", – sako LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas.

Norintys dalyvauti priemime turi teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per LAMA BPO tinklalapį. Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki rugpjūčio 18 dienos 12 val. 

Visą šį laikotarpį, atsižvelgiant į brandos egzaminų rezultatus, į prašymą įtrauktus pageidavimus galima pildyti, išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį. 

Šio etapo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 22 dieną. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti nuo rugpjūčio 24 iki rugpjūčio 26 dienos.

Stojančiųjų į ugdymo mokslų studijų programas motyvacijos vertinimas šiemet vyks nuo birželio 8 dienos. Kitaip nei anksčiau jis bus vykdomas nuotoliniu būdu ir jį sudarys viena dalis – pokalbis. Stojamųjų egzaminų sesija, pretenduojantiems stoti į menų studijas, nuo birželio 25 dienos vyks nuotoliniu būdu, o nuo liepos 20 dienos bus organizuojami egzaminai tvarkaraštyje nurodytose vietose. 

Kaip ir iki šiol, pretenduoti tiek į bet kurią ugdymo programą, kurią baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, tiek į meno krypčių studijų programas gali tik teigiamą įvertinimą gavę stojantieji.

Pasibaigus pagrindiniam priėmimui, nuo rugpjūčio 28 dienos iki rugpjūčio 31 dienos norintieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomame priėmime. Į valstybės finansuojamą studijų vietą galės pretenduoti tik pagrindinio priėmimo metu nesudarę jokios sutarties arba sudarę valstybės nefinansuojamų studijų sutartį. Šiuo laikotarpiu taip pat numatytas ir motyvacijos vertinimas tiems, kurie jame nedalyvavo pagrindinio priėmimo metu. Kvietimų studijuoti stojantieji sulauks rugsėjo 4 dienos.

"Primename, kad stojamojo balo kartelė valstybės finansuojamoms vietoms išlaikoma tokia pat, kaip pernai – minimalus konkursinis balas stojant į universitetus turi būti ne mažesnis kaip 5,4, į kolegijas – 4,3", – rašoma pranešime. 

Abiturientai, pretenduojantys stoti į valstybės finansuojamas vietas, turi būti išlaikę bent tris brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos. Visų jų minimali išlaikymo riba – 16 balų, išskyrus stojantiems į menų studijų krypčių grupės studijų programas, kuriems matematikos egzamino laikyti nereikia.

Skaičiuojamas bus ir mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkis. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, bus ne mažesnis negu septyni, į kolegijas – ne mažesnis negu šeši.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Mokyklų vadovams teks apsispręsti, kokiu būdu toliau dirbs mokyklos
COVID-19 testas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius artėja prie 1680

(atnaujinta 12:35 2020.06.01)
NVSC duomenimis, Lietuvoje pasveiko 1236 pacientai. Karantino režimas šalyje pratęstas iki birželio 16 dienos

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Lietuvoje per praėjusią parą buvo nustatyti tik trys koronaviruso infekcijos atvejai. Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pirmadienio duomenimis, respublikoje patvirtinti 1678 koronaviruso atvejai, 1236 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Šiuo metu COVID-19 serga 363 žmonės. 

Iš viso Lietuvoje per parą ištirti 1995 COVID-19 ėminiai, iš viso nuo epidemijos pradžios šalyje ištirti 304854 ėminiai.

Respublikoje karantino režimas galioja iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo sąlygas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 367 tūkst. žmonių.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo
Tyrimas: moterys nuo koronaviruso nukentėjo labiau nei vyrai
Protestai JAV

Iranas ragina JAV valdžią nutraukti smurtą prieš savo piliečius

(atnaujinta 12:07 2020.06.01)
Susitikimo metu Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Abasas Musavis kalbėjosi angliškai tiek JAV valdžios institucijoms, tiek JAV piliečiams, išreikšdamas paramą pastarosioms dėl "žeminančios priespaudos", kuriai jie priešinasi

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Irano užsienio reikalų ministerija paragino JAV valdžią nutraukti smurtą prieš savo piliečius, remdamasi sulaikymo metu mirusio afroamerikiečio žodžiais, kad jis negali kvėpuoti, praneša RIA Novosti.

Susitikimo metu Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Abasas Musavis kalbėjosi angliškai tiek JAV valdžios institucijoms, tiek JAV piliečiams, išreikšdamas paramą pastarosioms dėl "žeminančios priespaudos", kuriai jie priešinasi.

"Žinutė JAV pareigūnams ir policijai: sustabdykite smurtą prieš savo piliečius, leiskite jiems kvėpuoti", — kreipdamasis į valdžios institucijas sakė jis.

Po afroamerikiečio George'o Floydo mirties dėl policijos kaltės, kilo riaušės Mineapolyje ir keliuose kituose JAV miestuose.

Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policija antrankius uždėjo Floydui, paguldė jį ant žemės ir vienas iš policininkų užlipo ant kaklo su keliu.

Floydas vaizdo įraše kelis kartus sako, kad negali kvėpuoti, tada nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
protestai, Iranas, JAV
Dar šia tema
JAV užfiksuota dešimtys smurto ir grasinimų žurnalistams atvejų
Vašingtono centre protestuotojai niokoja parduotuves ir biurus