Miško brolių vado Adolfo Ramanausko- Vanago laidotuvės

Politologas: paminklas "miško brolių" vadui Lietuvoje kovos prieš Rusiją simbolis

51
(atnaujinta 15:59 2019.11.13)
Vilnius vėl ignoruoja JT Generalinės asamblėjos rezoliuciją, kurioje smerkiamas nacių karo nusikaltėlių šlovinimas, mano publicistas ir žurnalistas Armenas Gasparianas

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Vienintelis faktorius, kuris stebina — tai, kad Vilnius nepadarė paminko projekto "miško brolių" vadui didesnio ir brangesnio, sakė publicistas, politologas Armenas Gasparianas interviu Sputnik Lietuva metu.

"Tai padaryta tam, kad būtų vainikuotas galutinis tikslas – paminklas, kuris simbolizuos kovą prieš Rusiją. Čia nereikia iliuzijų. Jei tai būtų konfrontacijos su sovietine santvarka klausimas, viskas būtų pateikiama šiek tiek kitaip. Istorija naudojama tiesiog kaip papildomi koziriai šiame dideliame žaidime", — sakė publicistas.

"Vienintelis dalykas, kuris mane stebina, kodėl toks pigus projektas — 50 tūkst. eurų? Tačiau paminklui, Lietuvos valstybingumo stulpui, būtent taip jį vadiną Vilniuje, reikėjo susimesti pinigų visiems žmonėms. Kalbant be ironijos, kaip galima žiūrėti į asmens, kuris tiesiogiai susijęs su karo nusikaltimais Antrojo pasaulinio karo metu, heroizavimą? Mes eilinį kartą matome, kaip Lietuvos valdžia iš tikrųjų žiūri į JT Generalinės asamblėjos rezoliuciją", — teigė Gasparianas.

Jo manymu, Lietuva, matyt, turi savo supratimą apie tai, kas yra karo nusikaltėlių heroizavimas. Be to, politologas pridūrė, kad "apmaudu visa tai stebėti".

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Vyriausybė planuoja kitais metais pastatyti paminklą "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimui įamžinti.

Planuojama, kad paminklas bus pastatytas iki kitų metų liepos.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis pakvietė Lietuvos menininkus dalyvauti ir pateikti konkursui originalias idėjas, " įprasminti Lietuvos laisvės kovų simbolio, "karo po karo" vado, Ramanausko-Vanago amžinojo poilsio vietą".

51
Tegai:
Lietuva, Adolfas Ramanauskas-Vanagas, miško broliai
Dar šia tema
Internete pasirodė vaizdo įrašas, kaip "Laisvės kalva" buvo apipilta dažais
Kasčiūnas apkaltino Šimašių "naujo istorinio karo etapo" kurstymu
Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos