Vanduo, archyvinė nuotrauka

Alytaus miesto savivaldybė papasakojo apie geriamojo vandens kokybę mieste

34
(atnaujinta 23:16 2019.11.13)
Primenama, kad geriamasis vanduo neturi jokio sąlyčio su gaisravietėje susidariusiomis nuotekomis, nes išgaunamas ne iš gruntinių, o iš giluminių žemės sluoksnių

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Geriamasis vanduo Alytuje geros kokybės, užterštos yra nuotekos prie gaisravietės, praneša Alytaus miesto savivaldybė.

"Alytiškiai gali drąsiai naudoti geriamąjį vandenį iš čiaupo — jis yra geros kokybės", — rašoma pranešime.

Bendrovė "Dzūkijos vandenys" informuoja, kad Alytaus miesto ir Miklusėnų gyvenvietės vartotojams tiekiamas šaltas geriamasis vanduo atitinka geriamojo vandens kokybės reikalavimus, nustatytus Lietuvos higienos normoje HN 24 : 2017 — Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimuose.

Savivaldybė akcentuoja, kad geriamasis vanduo neturi jokio sąlyčio su gaisravietėje susidariusiomis nuotekomis, nes išgaunamas ne iš gruntinių, o iš giluminių žemės sluoksnių, siekiančių nuo 30 iki 130 metrų. Juo labiau, kad šiuo metu tiekiamas geriamasis vanduo išgaunamas vandenvietėje, esančioje Radžiūnų kaime, kuri visiškai nepatenka į užteršimo zoną.

Anksčiau savivaldybės meras Nerijus Cesiulis pranešė, kad gavo pirmuosius vandens iš gaisravietės Pramonės gatvėje tyrimų rezultatus. Gauti duomenys rodo, jog antracenas normas viršija 645 kartus, naftalenas 74, benzo(b)fluorantenas 336 kartus, benzo(a)pirenas 93,4, o fluorantenas 134 kartus. Tuo metu savivaldybė nuolat gavo rekomendacijas iš Aplinkos ministerijos ir joms pavaldžių įstaigų, kad tą vandenį per valymo įrenginius reikia leisti į Nemuną.

Gaisras gamykloje "Ekologistika" kilo spalio 16-osios naktį. Gaisrą pavyko užgesinti tik po dešimties dienų.

Sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Gaisro padariniai paveikė Alytaus ir jo rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių. 

Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

34
Tegai:
Alytus, vanduo
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
Dar šia tema
Atliekami tyrimai, aiškinantis gaisro Alytuje sukeltą poveikį vandens ir maisto saugai
Cesiulis gavo vandens tyrimų rezultatus: junginiai sukelia vėžinius susirgimus
Konservatoriai prašo užtikrinti objektyvų Alytaus gaisro tyrimą