Skiepai nuo gripo, archyvinė nuotrauka

Kas šeštą Lietuvos darbuotoją darbdaviai nuo gripo paskiepys savo sąskaita

10
(atnaujinta 10:36 2019.11.18)
Apklausa atskleidė, kad mokėti už savo darbuotojų skiepijimą dažniausiai yra linkę didmiesčių darbdaviai

VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Gripo sezono metu kai kurie Lietuvos darbdaviai patys imasi atsakomybės, kad gripo darbuotojai būtų paskiepyti darbovietės lėšomis, praneša draudimo bendrovė BTA.

Reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa, kurią atliko "Spinter tyrimai", atskleidė, kad 7 proc. darbuotojų gripo skiepus darbdavio lėšomis šiemet gaus pirmą kartą, o dar 10 proc. dirbančiųjų sako, kad jų darbovietės taip elgiasi jau nebe pirmus metus.

Iš viso kas šeštas darbuotojas šiemet gali pasinaudoti darbdavio finansuojama skiepų nuo gripo galimybe.

Apklausa atskleidė, kad darbdavių iš didmiesčių sąmoningumas šiuo atžvilgiu yra stipriausias. 14 proc. didmiesčių darbuotojų patvirtino, kad jau ne pirmus metus juos darbdaviai skiepija savo lėšomis. Mažesniuose miestuose ir kaimuose tokių dirbančiųjų yra po 7 procentus.

Tarp pirmą kartą šiais metais darbdavių sąskaita gausiančių skiepą nuo gripo yra 7,5 proc. didmiesčių, 6,7 proc. mažesnių miestų ir 5,6 proc. kaimų dirbančiųjų.

Apklausa parodė, kad dalis darbdavių vis dėlto keičia savo prioritetus darbuotojų atžvilgiu. 8 proc. apklausoje dalyvavusių dirbančiųjų tvirtino, kad jų darbdaviai anksčiau skiepais nuo gripo pasirūpindavo, tačiau šiemet to nedarys.

Daugiausiai rūpesčio sveikata visgi sulaukia jaunesnio 18-25 ir 26-35 metų amžiaus darbuotojai, kurie, tikėtina, dirba moderniose ir šiuolaikiškose įmonėse. Tarp pačių jauniausių darbuotojų 25,5 proc., o tarp kiek vyresnių — 19,5 proc. teigia, kad jie nuo gripo bus paskiepyti darbdavio lėšomis. Vyresnio amžiaus darbuotojų grupėse jaučiančių darbdavio rūpestį gripo susirgimo prevencija buvo gerokai mažiau.

"Spinter tyrimai" apklausoje spalio 17-28 dienomis dalyvavo 716 dirbančių šalies gyventojų, kurių amžius 18-75 metai.

10
Tegai:
Lietuva, gripas, skiepai
Dar šia tema
Šiemet registruota dvigubai daugiau hepatitų atvejų
Gydytojas paaiškino, kodėl peršalimų sezono metu nereiktų gerti kavos
Lietuvoje didėja sergamumas erkiniu encefalitu, jau mirė šeši asmenys