Pensininkas, archyvinė nuotrauka

Lietuva tapo ES lydere pagal priešpensinio amžiaus darbuotojų skaičių

30
(atnaujinta 09:06 2019.11.19)
Remiantis atliktu tyrimu, šalyje šis skaičius siekė 68,5 proc. Priešpensinio amžiaus dirbančių vyrų dalis sudarė 70,5 proc., moterų — 66,9 proc.

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Lietuva užėmė penktąją vietą tarp ES šalių su didžiausiu priešpensinio amžiaus (55-64 metų) darbuotojų skaičiumi. Tai praneša statistikos agentūra "Eurostatas".

Remiantis atliktu tyrimu, Lietuvoje šis skaičius siekė 68,5 proc. Priešpensinio amžiaus dirbančių vyrų dalis yra 70,5 proc., o moterų — 66,9 proc.

Reitingo lydere tapo Švedija, kurios rodiklis siekė 77,9 proc. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Vokietija ir Danija — atitinkamai 71,4 ir 70,7 proc., O Estija buvo ketvirtojoje vietoje (68,9).

Latvija užėmė septintąją vietą. Dirbančių respublikos gyventojų nuo 55 iki 64 metų dalis sudarė 65,4 proc.

Mažiausia priešpensinio amžiaus dirbančių gyventojų dalis nustatyta Liuksemburge (40,5).

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) generalinio direktoriaus pavaduotojas Tao Zhang pažymėjo, kad Vidurio, Rytų ir Pietryčių Europos šalyse gyventojų skaičius sparčiai mažėja, gyventojai sensta. Jis pažymėjo, kad jei padėtis nepagerės, rezultatas bus didelis ekonomikos augimo sulėtėjimas, pajamų kritimas ir finansų sistemos nuosmukis.

Jau dabar Baltijos šalyse pastebimas didelis priešpensinio ir pensinio amžiaus gyventojų skaičius. Pavyzdžiui, pernai apie 23,5 proc. visų darbuotojų Lietuvoje buvo 55–74 metų, o Europos Sąjungoje šios amžiaus grupės darbuotojų dalis sudarė 19,4 proc.

30
Tegai:
darbas, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva atsidūrė "antilyderių" reitinge pagal žmonių su negalia skurdo riziką
Lietuva lenkia Estiją pagal automobilių vagysčių skaičių
Lietuva pateko į pavojingiausių ES šalių sąrašą
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

Ekspertas: žvalgybos duomenys gali padėti sukurti vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 12:17 2020.06.03)
Greičiausiai sukurti vaistą nuo koronaviruso ir užkirsti kelią grėsmei gyventojams sugebės tos šalys, kurios turi daugiausia informacijos apie kitų šalių įdirbį šioje srityje, mano ekspertas Vitalijus Vechovas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Žvalgybos duomenys gali padėti sukurti vakciną nuo koronaviruso COVID-19, interviu Sputnik Lietuva pasakė ekspertas informacijos saugumo srityje, Maskvos Baumano valstybinio technikos universiteto Skaitmeninės kriminalistikos katedros profesorius Vitalijus Vechovas.

Karinės žvalgybos pagalba sustiprinti medicininę žvalgybą būtų labai naudinga, spaudos konferencijoje pasakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis pažymėjo, kad pandemija parodė, jog reikia tam tikro žvilgsnio į priekį, vertinant įvairius aspektus, susijusius su rizika sveikatai.

Profesorius Vitalijus Vechovas pareiškė, kad nėra atskiros medicininės žvalgybos sąvokos, yra specializuotos struktūros, kurios gauna žvalgybos duomenis iš įvairių sričių.

"Tiesą sakant, pirmaujančių pasaulio šalių žvalgybos veikla šioje srityje buvo vykdoma gana ilgą laiką, iš pačių pradžių, nuo tada, kai buvo suformuotos specialiosios tarnybos. Jos dirba siekdamos gauti žvalgybinės informacijos įvairiomis kryptimis — ir ekonomikos, mokslo ir technologijų plėtros, biologijos, biologinės saugos, be kito ko ir savo šalių gyventojų atžvilgiu, srityse. Ir čia nėra nieko naujo, tai yra viena iš viso pasaulio karinės žvalgybos veikimo sričių. <...> Kas turi maksimalią žvalgybos informaciją apie draugų ir priešų pasiekimus kuriant kokį nors naują ginklą ar atoveiksmį šiam ginklui... Šiuo atveju kalbama apie virusus ir vakcinas... Atitinkamai, tos šalys galės greičiau sukurti atitinkamas veiksmingas vakcinas ir užkirsti kelią jų gyventojams galinčiai kilti grėsmei".

Tegai:
Lietuva, vakcina, COVID-19, žvalgyba
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija PSO pasiūlė aštuonias vakcinas nuo koronaviruso
Rusijoje įvardyta vakcinos nuo COVID-19 klinikinių tyrimų pradžios data
Kinija įvertino JAV pareiškimus dėl KLR noro pavogti vakciną nuo COVID-19
Koronaviruso testai

Per parą nustatyti tik du koronaviruso atvejai

(atnaujinta 12:08 2020.06.03)
Mirčių nuo koronaviruso skaičius nepasikeitė, palyginti su praėjusia diena. 1260 pacientų pasveiko

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Lietuvoje per parą nustatyti tik du nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Apie tai buvo pranešta vyriausybės tinklalapyje, skirtame kovai su COVID-19.

Trečiadienio 11:25 val. duomenimis, bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekė 1684. 1260 žmonių pasveiko nuo viruso. Mirusiųjų skaičius nepasikeitė — 71.

Antradienį laboratorijos ištyrė 5387 mėginius. Nuo tyrimų pradžios buvo ištirta 315112 ėminių.

Lietuvoje karantino režimas buvo pratęstas iki birželio 16 dienos. Pamažu valdžios institucijos švelnina jo sąlygas, darydamos daugiau nuolaidų gyventojams ir verslui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 378 tūkst. žmonių.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Ačiū, Lietuva": Vilniuje buvo surengti koncertai kovojančių su COVID-19 žmonių garbei
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę