Maitinimas valgykloje, archyvinė nuotrauka

Maitinimo įmonei dėl pažeidimų laikinai neleista tiekti maisto ugdymo įstaigose

(atnaujinta 10:01 2019.11.22)
Už patikrinimų metu nustatytus maisto tvarkymo pažeidimus VšĮ "Bruneros" skirta administracinio poveikio priemonė — maisto organizavimo veiklos sustabdymas Telšių "Ateities" progimnazijos Degaičių maisto išdalinimo skyriuje ir Upynos darželio valgykloje

VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Gavę pranešimą apie galimai netinkamą vaikų maitinimo organizavimą Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje (Telšių raj.), Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsdami atliko patikrinimus ne tik šios, bet dar dviejų ugdymo įstaigų — Upynos darželio mokyklos ir Telšių "Ateities" progimnazijos Degaičių darželio virtuvėse, kuriose maitinimą organizuoja VšĮ "Bruneros", praneša VMVT.

Tyrimo metu nustatyta, kad maistas Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos valgykloje buvo gaminamas ir tiekiamas ne tik moksleiviams, bet ir šiai ugdymo įstaigai priklausančio darželio vaikams. Maisto produktai buvo vežiojami nesandariuose, šlapiuose termosuose, vakarienei skirtas maistas buvo pristatomas kartu su pietų patiekalais. Nustatyta, kad komplektuojant patiekalus, ant garnyro — makaronų buvo dedamas guliašas plastikinėse dėžutėse, tokiu būdu sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai.  

Taip pat užfiksuota, kad maisto išdalinimo veikla gimnazijai priklausančiame darželyje vykdyta neturint tam leidimo. Prašymą suteikti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą Tryškių gimnazijos vadovas pateikė tik po patikrinimo.  

Pažeidimų nustatyta ir Upynos darželio mokyklos (Telšių raj.) valgykloje — maisto tvarkymo patalpose buvo nesandari ir užsikimšusi kanalizacija, darbuotojai neturėjo sąlygų nusiplauti rankas, valyti gamybos inventorių ir patalpas. Pasak virtuvės darbuotojų, VšĮ "Bruneros" vadovai buvo informuoti apie esamą padėtį, tačiau būtini darbai neatlikti. Telšių VMVT sprendimu, Upynos darželio mokyklos maisto tvarkymo veikla laikinai sustabdyta, jos veikla bus atnaujinta tik pašalinus nustatytus pažeidimus ir po pakartotinai atlikto patikrinimo.

Telšių VMVT inspektorių atlikto neplaninio patikrinimo metu Telšių "Ateities" progimnazijos Degaičių maisto išdalinimo skyriuje buvo nustatyta, kad pagamintas maistas iš Eigirdžių pagrindinės mokyklos (Telšių raj.) valgyklos atvežamas ne laiku, vaikų tėvai neturi galimybės susipažinti ar patikrinti valgiaraščius.

Už patikrinimų metu nustatytus maisto tvarkymo pažeidimus VšĮ "Bruneros" skirta administracinio poveikio priemonė — maisto organizavimo veiklos sustabdymas Telšių "Ateities" progimnazijos Degaičių maisto išdalinimo skyriuje ir Upynos darželio valgykloje.

Tegai:
maistas, pažeidimai
Dar šia tema
Dėl pažeidimų sustabdyta maisto ruoša dviejose Kazlų Rūdos mokyklose
Mėsos perdirbimo bendrovė Tauragėje šiurkščiai pažeidė sanitarijos taisykles
Žmonės su kaukėmis, archyvinė nuotrauka

PSO papasakojo apie koronaviruso likimą

(atnaujinta 10:26 2021.01.26)
Pasak PSO ekstremaliųjų situacijų sveikatos specialisto, šiuo metu pasaulyje pagamintų vakcinų kiekio nepakanka, kad vienu metu atsikratytumėte pandemijos

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Žmonija turės daugelį metų kovoti su pandemija, sakė Maiklas Raianas, PSO ekstremaliųjų situacijų sveikatos srityje programos direktorius.

"Nepaisant pažangos, kurią pasiekėme kovoje su COVID-19, yra daugybė veiksnių, rodančių, kad susidoroti su epidemija nebus lengva", — cituoja jo trumpą pranešimą RIA Novosti.

Raianas paaiškino, kad šiandien žmonės serga COVID-19 visame pasaulyje. Ne visur pavyksta sustabdyti viruso plitimą, o pagamintų vakcinų kiekio nepakanka, kad vienu metu atsikratytumėte pandemijos.

Tuo pačiu metu ekspertas pažymėjo, kad visos kovos su liga priemonės ir pastangos nėra veltui, nes kiekvieną dieną jos padeda sumažinti mirštamumą nuo COVID-19 ir sumažinti naujų ligų skaičių.

Raianas taip pat pridūrė, kad žmonijos istorijoje jau nutiko taip, kad epidemijos įgaudavo lokalų pobūdį ir užsitęsdavo daugeliui metų. Tokiu atveju, jo nuomone, grėsmė kyla jaunajai kartai, nes per daugelį metų suaugusiesiems atsiras imunitetas šiai ligai.

Tegai:
pandemija, COVID-19, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO pranešė apie didžiulį koronaviruso vakcinų trūkumą pasaulyje
Darbuotojas statybvietėje

Ukrainos piliečiai įtariami nelegaliai gabenę darbuotojus į Lietuvą

(atnaujinta 09:54 2021.01.26)
Ukrainiečiai per dvejus metus į Lietuvą atsivežė daugiau kaip 300 darbuotojų iš Ukrainos ir Baltarusijos ir nesumokėjo apie pusės milijono mokesčių

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai vykdo ikiteisminį tyrimą, kuriame išsiaiškinti Ukrainos piliečiai, kurie, galimai klastodami dokumentus, į Lietuvą veža darbininkus iš Ukrainos ir Baltarusijos.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimai apgaule įgyto didelės vertės svetimo turto, apgaulingos apskaitos tvarkymo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, neteisingų duomenų apie įmonės pajamas, pelną ir turtą pateikimo. 

Tyrimo metu nustatyta, kad Ukrainos piliečių bendrininkų grupė per dvejus metus į Lietuvą atsivežė daugiau kaip 300 darbuotojų iš Ukrainos ir Baltarusijos. Penkias įmones Lietuvoje ir Lenkijoje valdę organizatoriai veikė pagal susigalvotą schemą – klastodami dokumentus, dirbti atvykusius asmenis neva įdarbindavo savo pačių įkurtose įmonėse Lenkijoje, o vėliau pagal subrangos sutartis darbuotojus komandiruodavo į Lietuvą.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad organizatoriai turėjo sudarę sutartis su 13 statybos sektoriaus įmonių Lietuvoje, kuriose atvežti darbuotojai atlikdavo elektros montavimo darbus.

"Surinkti duomenys leidžia manyti, kad darbuotojai oficialiai nebuvo įdarbinami nei Lenkijoje, nei Lietuvoje, o pagal tokią schemą veikdami bendrininkai galimai nemokėjo jokių mokesčių nei Lietuvoje, nei Lenkijoje", - praneša FNTT.

Gavę pajamas už darbuotojų atliktus darbus, bendrininkai iš Ukrainos siekė išvengti mokesčių valstybei. Pareigūnai įtaria, kad bendrininkai, pasitelkę dar vieną jiems priklausančią Lietuvoje registruotą įmonę, galimai klastojo dokumentus, įformindami fiktyvius statybos darbų tarpusavio sandorius. Tuo pačiu galimai buvo apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita, klastojami kiti dokumentai, siekiant išvengti mokesčių valstybei sumokėjimo – per 278 tūkst. eurų PVM ir per 240 tūkst. eurų pelno mokesčio.

FNTT pareigūnai Vilniuje atliko 16 kratų įtariamųjų namuose, darbo vietose, jų automobiliuose. Kratų metu buvo paimti buhalterinės apskaitos dokumentai, kompiuteriai, mobilieji telefonai, grynieji pinigai, rankraštiniai užrašai. Tyrimo metu laikinai apribota įtariamųjų turto už daugiau nei 300 tūkst. eurų.

Didelės vertės svetimo turto pasisavinimas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų. Už apgaule įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausia galima bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė, gresianti už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų. Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva, Ukraina
Dar šia tema
Tik kas ketvirtas sutiktų visiškai atsisakyti fizinės darbo vietos, rodo tyrimas
Vilniuje pradedami ledo arenos projektavimo darbai