Maitinimas valgykloje, archyvinė nuotrauka

Maitinimo įmonei dėl pažeidimų laikinai neleista tiekti maisto ugdymo įstaigose

(atnaujinta 10:01 2019.11.22)
Už patikrinimų metu nustatytus maisto tvarkymo pažeidimus VšĮ "Bruneros" skirta administracinio poveikio priemonė — maisto organizavimo veiklos sustabdymas Telšių "Ateities" progimnazijos Degaičių maisto išdalinimo skyriuje ir Upynos darželio valgykloje

VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Gavę pranešimą apie galimai netinkamą vaikų maitinimo organizavimą Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje (Telšių raj.), Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsdami atliko patikrinimus ne tik šios, bet dar dviejų ugdymo įstaigų — Upynos darželio mokyklos ir Telšių "Ateities" progimnazijos Degaičių darželio virtuvėse, kuriose maitinimą organizuoja VšĮ "Bruneros", praneša VMVT.

Tyrimo metu nustatyta, kad maistas Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos valgykloje buvo gaminamas ir tiekiamas ne tik moksleiviams, bet ir šiai ugdymo įstaigai priklausančio darželio vaikams. Maisto produktai buvo vežiojami nesandariuose, šlapiuose termosuose, vakarienei skirtas maistas buvo pristatomas kartu su pietų patiekalais. Nustatyta, kad komplektuojant patiekalus, ant garnyro — makaronų buvo dedamas guliašas plastikinėse dėžutėse, tokiu būdu sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai.  

Taip pat užfiksuota, kad maisto išdalinimo veikla gimnazijai priklausančiame darželyje vykdyta neturint tam leidimo. Prašymą suteikti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą Tryškių gimnazijos vadovas pateikė tik po patikrinimo.  

Pažeidimų nustatyta ir Upynos darželio mokyklos (Telšių raj.) valgykloje — maisto tvarkymo patalpose buvo nesandari ir užsikimšusi kanalizacija, darbuotojai neturėjo sąlygų nusiplauti rankas, valyti gamybos inventorių ir patalpas. Pasak virtuvės darbuotojų, VšĮ "Bruneros" vadovai buvo informuoti apie esamą padėtį, tačiau būtini darbai neatlikti. Telšių VMVT sprendimu, Upynos darželio mokyklos maisto tvarkymo veikla laikinai sustabdyta, jos veikla bus atnaujinta tik pašalinus nustatytus pažeidimus ir po pakartotinai atlikto patikrinimo.

Telšių VMVT inspektorių atlikto neplaninio patikrinimo metu Telšių "Ateities" progimnazijos Degaičių maisto išdalinimo skyriuje buvo nustatyta, kad pagamintas maistas iš Eigirdžių pagrindinės mokyklos (Telšių raj.) valgyklos atvežamas ne laiku, vaikų tėvai neturi galimybės susipažinti ar patikrinti valgiaraščius.

Už patikrinimų metu nustatytus maisto tvarkymo pažeidimus VšĮ "Bruneros" skirta administracinio poveikio priemonė — maisto organizavimo veiklos sustabdymas Telšių "Ateities" progimnazijos Degaičių maisto išdalinimo skyriuje ir Upynos darželio valgykloje.

Tegai:
maistas, pažeidimai
Dar šia tema
Dėl pažeidimų sustabdyta maisto ruoša dviejose Kazlų Rūdos mokyklose
Mėsos perdirbimo bendrovė Tauragėje šiurkščiai pažeidė sanitarijos taisykles