Ugniagesys gelbėtojas, archyvinė nuotrauka

Gyventojų suaukotos lėšos pasieks ugniagesius gelbėtojus

(atnaujinta 12:31 2019.11.22)
Žadama, jog bus imtasi visų priemonių, kad privalomos procedūros būtų kuo greičiau atliktos, nepažeidžiant ugniagesių gelbėtojų teisių ir kad kuo greičiau žmonių suaukotos lėšos būtų jiems išdalintos

VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai dėl gyventojų surinktų lėšų ugniagesiams, gesinusiems gaisrą padangų perdirbimo įmonėje Alytuje informuojama, kad neatsisakoma pateikti Alytaus savivaldybės administracijos prašyme nurodytos informacijos, tačiau tai bus padaryta laikantis teisės aktų, rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime.

Departamentas imasi visų priemonių, kad privalomos procedūros būtų kuo greičiau atliktos, nepažeidžiant ugniagesių gelbėtojų teisių ir kad kuo greičiau žmonių suaukotos lėšos būtų jiems išdalintos.   

Departamentas, gavęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos prašymą pateikti sąrašą, nurodant vardus, pavardes, asmens kodus ir atsiskaitomųjų sąskaitų numerius, dėl konsultacijos pateikimo kreipėsi į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją.

Ji atsakė, kad savivaldybės prašymas būtų laikomas pagrįstas, jeigu jame būtų pateikta asmens duomenų tvarkymo apimtis, asmens duomenų tvarkymo tikslas (kokiems teisėtiems ir apibrėžtiems tikslams siekiama tvarkyti fizinio asmens vardą ir pavardę, asmens kodą bei atsiskaitomosios sąskaitos numerį) ir teisėta asmens duomenų tvarkymo sąlyga. Taip pat būtinas darbuotojų, kurių duomenys bus perduodami, sutikimas.

Gaisras padangų perdirbimo gamykloje "Ekologistika" Alytuje kilo spalio 16-osios naktį. Jam suvaldyti prireikė trijų dienų, bet padangos smilko dar savaitę. 

Anksčiau Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis sukritikavo Vidaus reikalų ministerijos veiksmus. Jis pareiškė, kad miestas negauna pakankamos pagalbos iš Vilniaus ir yra priverstas kovoti su stichija savarankiškai. Pasipiktinę ir šalies gyventojai. Internete pasklido peticija, raginanti atleisti vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę.

Sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

Tegai:
lėšos, ugniagesiai gelbėtojai
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)
Dar šia tema
Alytuje dirbę ugniagesiai gaus papildomas sveikatos priežiūros paslaugas
Lietuvos ugniagesiai surengė mitingą, reikalaudami finansavimo
Baltijos šalių gydytojai ir ugniagesiai gelbėtojai iš beviltiškumo eina į gatves
Nebėra kantrybės: Vilniuje ugniagesiai reikalavo didesnių atlyginimų
Sniegas, archyvinė nuotrauka

Sinoptikai papasakojo, kada Lietuvoje laukti pirmojo sniego

(atnaujinta 11:50 2020.10.20)
Anksčiausiai iškritęs pirmasis sniegas užfiksuotas 1972 rugsėjo 28 dieną Panevėžyje, o vėliausiai — 2000 metų gruodžio 19 dieną Šilutėje ir Klaipėdoje

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Nepaisant tikrai šiltų rugsėjo ir spalio pradžios, netrukus Lietuvoje prasidės kalendorinė žiema.

Facebook puslapis "Orai ir klimatas Lietuvoje" praneša, kad, remiantis 1981–2010 metų vidurkiu, pirmasis sniegas Lietuvoje pasirodo lapkričio 4 dieną. Anksčiausiai, spalio pabaigoje, pirmasis sniegas iškrenta Šiaurės ir Rytų Lietuvoje, o vėliausiai, lapkričio viduryje, jis pasirodo Vakarų ir Pietvakarių Lietuvoje.

"Įvairiais metais pirmo sniego datos labai nevienodos. Anksčiausiai iškritęs pirmas sniegas užfiksuotas 1972 rugsėjo 28 d. Panevėžyje, o vėliausiai — 2000 m. gruodžio 19 d. Šilutėje ir Klaipėdoje", — rašo bendruomenė.

Be to, nustatyta, kad pirmojo snygio data nuo 1961 metų vidutiniškai pasislinko 10 dienų vėliau.

Майский снегопад в Вильнюсе
© Sputnik/ Владислав Адамовский

Tačiau ateinančių dienų prognozės nežada šaltų orų ir sniego. Kaip praneša Hidrometeorologijos tarnyba, anticiklono gūbrys lems sausesnį ir ramesnį antradienį. Šiandien vakare vakariniame šalies pakraštyje truputį palis. Aukščiausia temperatūra 7–12 laipsnių šilumos.

Trečiadienį, spalio 21 dieną, daug kur palis, dieną vyraus nedidelis lietus. Temperatūra naktį žemės iki 2–7 laipsnių šilumos, vietomis, didesnė tikimybė šiaurės rytiniuose rajonuose, prognozuojamos šalnos iki 0–2 laipsnių šalčio, o jau dieną sušils iki 8–13 laipsnių šilumos.

Tegai:
Lietuva, sinoptikai
Dar šia tema
Nuo svajonės iki veiksmo: kaip Rusijoje išsaugomos retos gyvūnų rūšys
"Let it snow": nufilmuota neįprasta rudens pradžia JAV
Rūkas, tamsiai raudoni miškai ir auksiniai parkai: rudens spalvos iš viso pasaulio
Paskelbtas vaizdo įrašas apie gegužės mėnesį iškritusį sniegą Lietuvoje
Тест на коронавирус

COVID-19 kronikos: nuo koronaviruso Lietuvoje per parą mirė dar penki asmenys

(atnaujinta 11:41 2020.10.20)
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu tebeserga 4497 asmenys, pasveikusiais laikomi 3276

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje vėl nustatyti 202 užsikrėtimai koronavirusu, pranešama ir apie penkias naujas mirtis, skelbiama koronaviruso informaciniame tinklalapyje.

Iš viso Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 7928. Pasveikusių žmonių skaičius yra 3276. Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) — 31946. Nuo birželio 1 dienos įvežtinių atvejų nustatyta 358.

Šią savaitę, nuo spalio 19 dienos iki spalio 25 dienos imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Per dieną Lietuvos laboratorijos ištyrė 8132 ėminius, o per visą tyrimų laikotarpį patikrino 905929.

Anksčiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas neatmetė, kad šalyje gali būti įvestas karantinas. Tačiau, jo nuomone, valstybė dar turi laiko ir lėšų, kad išvengtų visuotinio uždarymo. Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad nesvarstoma Lietuvoje įvesti visuotinį karantiną, koks buvo pavasarį.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dalia Grybauskaitė balsavo antrajame Seimo rinkimų ture

Buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė balsavo antrajame Seimo rinkimų ture

(atnaujinta 12:31 2020.10.20)
Pirmajame rinkimų ture kadenciją baigusi šalies vadovė savo balsą taip pat atidavė išankstiniame balsavime

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Seimo rinkimų antrajame ture balsą iš anksto antradienį atidavė kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

nuotrauka iš rinkimų apylinkės Grybauskaitė pasidalijo savo puslapyje socialiniame tinkle Facebook.

"Kad nereikėtų dejuoti ir piktintis – balsuok ir tu!", - parašė buvusi prezidentė. Už ką ji balsavo, neįvardijo.

Pirmojo balsavimo turo metu kadenciją baigusi šalies vadovė savo balsą taip pat atidavė išankstiniame balsavime.

Šį pirmadienį Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture. Kaip prieš dvi savaites, taip ir dabar, balsuoti iš anksto bus galima net keturias dienas – spalio 19-22 dienomis nuo 7 iki 20 valandos.

Antrasis balsavimo turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

Pirmame Seimo rinkimų ture, kuris vyko spalio 11 dieną, laimėjo konservatorių partija "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" su 23 mandatais iš 141. Antrojoje vietoje (16 mandatų) yra valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga". Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

Tegai:
Seimo rinkimai, rinkimai, Dalia Grybauskaitė
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
VRK: saviizoliacijoje esantys rinkėjai galės palikti izoliacijos vietą iki 3 valandų
Prokuratūra dėl Valinsko žodžių apie Tomaševskį pradėjo ikiteisminį tyrimą
Prasidėjo išankstinis Seimo rinkimų balsavimas
Vilniuje nežinomi asmenys bandė patekti į rinkimų apylinkę