Lietuvos pilietybės pasas

Lietuva ir Latvija nusileido Estijai "geriausių" pasų pasaulyje reitinge

(atnaujinta 15:28 2019.11.23)
Sudarant sąrašą buvo atsižvelgiama į įvairius veiksnius, tarp jų ir viešąją tvarką bei stabilumą, taip pat galimybę persikelti į kitas šalis gyventi ir dirbti

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Lietuva ir Latvija nusileido Estijai pasaulio pasų Kälin and Kochenov’s Quality of Nationality Index (QNI) reitinge.

2018 metais abi Baltijos šalys kartu su Lenkija užėmė 20 vietą, tuo tarpu Estija atsidūrė 19-oje vietoje.

Baltarusija užėmė 86 vietą, o Rusija — 62 vietą. Rusijos Federacijai tai geriausias rezultatas reitingų istorijoje. Palyginti su praėjusiais metais, jos rodikliai pagerėjo dviem pozicijomis.

Pirmąją vietą aštuntus metus iš eilės užima Prancūzija. Vokietija yra antrojoje eilutėje, o Danija — trečiojoje. Į lyderių penketuką pateko Švedija ir Norvegija, kurios pasidalino ketvirtąją vietą, taip pat Islandija.

Sudarant reitingą buvo atsižvelgiama į valstybės ekonomikos mastą, išsivystymo lygį, viešąją tvarką ir stabilumą, taip pat į galimybę persikelti į kitas šalis gyventi ir dirbti.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos pasas užėmė devintąją vietą tarptautiniame "Henley & Partners" pasų indekso reitinge. Latvija užėmė dešimtąją vietą, o Estija — 11-ą.

Tuo tarpu Rusija ir Baltarusija užėmė atitinkamai 48 ir 68 pozicijas.

Ką daryti užsienyje netekus paso
© Sputnik /
Ką daryti užsienyje netekus paso
Tegai:
Lietuva, Latvija, pasas
Dar šia tema
Įvažiavimas už įvažiavimą: Ukraina atšaukė nemokamas ilgalaikes vizas Estijai
Ukrainoje palaikė dvigubos pilietybės įvedimą, bet ne su Rusija
Didžiojoje Britanijoje jau išduodami pasai be užrašo "Europos Sąjunga"