Traukinys, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiai sulaikė traukinio palydovę-kontrabandininkę Baltarusijos

(atnaujinta 18:50 2019.11.26)
Nelegalus krovinys buvo aptiktas tarnybiniam naudojimui skirtoje vagono daiktadėžėje, Baltarusijos pilietės krepšyje

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Traukinio Minskas-Vilnius palydovė Baltarusijos pilietė į Lietuvą bandė įvežti kontrabandinių rūkalų, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės Kenos užkardos pasieniečiai Vilniaus geležinkelio stotyje tikrino iš Baltarusijos į Lietuvą traukiniu Minskas-Vilnius atvažiavusių keleivių dokumentus.

Tarnybiniam naudojimui skirtoje vieno vagono daiktadėžėje buvo jo palydovės, 50-ies Baltarusijos pilietės, krepšiai. Jie pasieniečiams pasirodė įtartini, todėl buvo patikrinti.

Tarp asmeninių daiktų VSAT pareigūnai rado 310 pakelių cigarečių, paženklintų baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau negu tūkstantis eurų.

Контрабанда в поезде Минск - Вильнюс
Cigarečių kontrabanda

Dėl kontrabandos pasieniečiai užsienietei pradėjo administracinės bylos teiseną. Baltarusei gresia bauda nuo 1820 iki 4000 eurų.

Po apklausos palydovei Kenos pasieniečiai įteikė šaukimą atvykti į Vilniaus regiono apylinkės teismą, kur bus nagrinėjama jos byla, ir moterį paleido.

Tegai:
Baltarusija, kontrabanda, pasieniečiai