Рождественская елка в Вильнюсе

Kada ir kaip vyks Kalėdų eglučių įžiebimo šventės Lietuvos miestuose

(atnaujinta 23:05 2019.11.27)
Jau greitai pradėsime džiaugtis Kalėdų šventėmis, nes šį savaitgalį vyks įspūdingos eglučių įžiebimo šventės

Lietuvos miestai aktyviai ruošiasi pagrindinėms metų šventėms, visai netrukus išvysime, kaip atrodys šių metų pagrindinis Kalėdų simbolis. Didmiesčiai jau dalinasi įžiebimo švenčių programomis ir kviečia miesto gyventojus sudalyvauti šiųmetinės Kalėdų pasakos renginiuose.

Vilniaus eglės Katedros aikštėje įžiebimo šventė vyks lapkričio 30 dieną, šeštadienį, 19:00. Tą pačią dieną 17:00 bus įžiebiama ir Rotušės aikštėje stovinti eglutė. Savivaldybė kviečia į šventę atvykti viešuoju transportu. Kalėdų eglės įžiebimo dieną numatomi laikini viešojo transporto trasų pakeitimai.

Kauno eglės įžiebimo šventė vyks lapkričio 30 dieną, šeštadienį, 18:00, Rotušės aikštėje.

"Kauno eglė yra fenomenas. Labai džiaugiuosi galimybe prisidėti prie jos kūrimo. Perdirbus šiaudelius, skatinama ekologija, o tuo pačiu sukuriama unikali galimybė pasireikšti menininkams. Procesas reikalauja sunkaus darbo ir neeilinio kūrybiškumo, tačiau drauge jis ir labai smagus. "Kosminiai objektai" labai gražūs, o visi juos pamatę — šypsosi. Skleidžiama gera nuotaika tiesiog užkrečia", — džiaugėsi savitą dekoracijų kūrimo techniką pristačiusi Aušra Kleizaitė.

Подготовка к рождественским праздникам в Каунасе
Kaunas žada kosmines Kalėdas

Šiauliuose Kalėdų eglės įžiebimo šventė vyks lapkričio 30 dieną, šeštadienį, 17:00, renovuotoje Prisikėlimo aikštėje. Renginyje bus rodoma kalėdinė muzikinė pasaka.

Programoje numatyti Senelio Kalėdos sveikinimai, linksmosios "Telebimbam" kompanijos koncertas, "Viduramžiai LT" ugnies šou misterija "Legenda apie Kalėdų sergėtojus", Kalėdų paštas ir Šiaulių miesto švietimo įstaigų organizuojama paramos akcija "Laimės keksiukai".

Lapkričio 30-osios vakarą Klaipėdos išdabintą žaliaskarę kartu su Kalėdų Seneliu įžiebs nykštukai ir kiti teatralizuotos pasakos personažai. Renginys "Stebuklingos Kalėdos Klaipėdoje" Teatro aikštėje prasidės lapkričio 30 dieną, šeštadienį, 17:00. Šventinių renginių metu senamiestyje bus uždraustas transporto eismas.

Подготовка к рождественским праздникам в Клайпеде
Klaipėdos eglė ruošiasi šventei

Eglės įžiebimo šventė Panevėžyje, Senvagėje, vyks 29 dieną, penktadienį, 18:00. Miestiečių lauks ledo skulptūros atidarymo šou, mugė, nykštukų kūrybinės dirbtuvės, edukacijos, smaližių cukrainė, fejerverkai, Jurijus Veklenko ir Leon Somov.

Jonavoje eglės įžiebimo šventė įvyks Sąjūdžio aikštėje gruodžio 1 dieną, sekmadienį, 17:00. Renginio metu šurmuliuos prekybinė mugė, vyks įvairios edukacijos, nemokamos pramogos vaikams: mažieji galės nemokamai pasivažinėti traukinuku ir pasisupti karuselėje. Jonavos eglę įžiebti padės Kalėdų Senelis, o šventinę nuotaiką garantuos Monikos Linkytės koncertinė programa bei šventiniai fejerverkai.

Alytus pagrindinę eglę įžiebs sekmadienį, gruodžio 6 dieną, 17:00. Šventė vyks Alytaus Rotušės aikštėje. Savivaldybė žada, kad šiemet renginys pulsuos žaisminga Kalėdų dvasia ir džiugins akis ir širdį. Renginio metu išvysite auksinio balso atlikėją Moniką Mariją, šokių studiją "Aušrinė", itin žaismingas ir visų mylimas Kalėdų senelis mokys, kaip taisyklingai judėti, kad nesikandžiotų šaltukas, o fakyrų liepsnos nušvies vakarėjančią Alytaus rotušės aikštę. Renginį vainikuos šventinis fejerverkas.

Marijampolėje Kalėdinės eglės įžiebimo šventė įvyks gruodžio 7 dieną, šeštadienį, 17:00, Basanavičiaus aikštėje.

Tegai:
eglė, Kalėdos
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
"Lidl" jau skelbia, kaip dirbs per Kalėdas ir Naujuosius metus
Paskelbta, kada vyks Kalėdų eglės įžiebimas Vilniuje
Žiniasklaida: princas Haris su žmona atsisakė švęsti Kalėdas kartu su karaliene
Kvepalai Chanel ir iPhone 11: mergaitės Kalėdiniai norai nustebino internetą
Keleiviai, archyvinė nuotrauka

Pasikeitė atostogų įpročiai: mažėja vienišų keliautojų

(atnaujinta 22:46 2020.07.06)
Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Bendrovės "Gjensidige" užsakymu "Nielsen" atlikta reprezentatyvi Baltijos šalių gyventojų apklausa parodė, kad Lietuvos žmonės atostogas dažniau nei kitų Baltijos šalių gyventojai leidžia su partneriu ar sutuoktiniu, estai vis dažniau atostogauja su vaikais, latviai renkasi giminaičių bei tėvų draugiją, rašoma draudimo bendrovės pranešime.

Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius.

Pasak draudimo bendrovės "Gjensidige" Žalų departamento vadovės Baltijos šalims Viktorijos Katilienės, nors kiekvieną savaitę daugėja skrydžių tradicinėmis vasaros atostogų kryptimis, tačiau žmonės aktyviau keliauja po kaimynines valstybes — Baltijos "kelionių burbule", kur šalys netaiko kelionių ribojimų viena kitos piliečiams. Žmonėms, keliaujantiems į Latviją ir Estiją, nėra privalomas koronaviruso testas, galima laisvai kirsti sieną.

Tyrimas parodė, kad Baltijos šalių gyventojų įpročiai gana panašūs — vyrauja šeimos vertybės. Daugiausia žmonių atostogauja su sutuoktiniu ar partneriu: Lietuvoje tokią atostogų draugiją renkasi 61 proc., Latvijoje — 57 proc., Estijoje — 54 proc. gyventojų. Lyginant su praėjusių metų statistika, Latvijoje ir Estijoje atostogas su sutuoktiniu ar partneriu leidžiančių žmonių skaičius kiek sumažėjo, o Lietuvoje išliko toks pat aukštas.

Tyrimo duomenimis, visose Baltijos šalyse paaugo su vaikais atostogas leidžiančių žmonių skaičius. Ryškiausias augimas — Estijoje. Su atžalomis

atostogaujančių estų skaičius išaugo nuo 32 iki 45 proc., Latvijoje — nuo 38 iki 43 proc. Lietuvoje ūgtelėjimas mažiausias — nuo 40 iki 42 procentų.

Skaičiai rodo, kad su draugais vasarą atostogauja 17 proc. Lietuvos, po 16 proc. — Latvijos ir Estijos gyventojų. 

Tiesa, tyrimas parodė, kad dalis visuomenės atostogas leidžia vieni: visose Baltijos šalyse be kitų žmonių draugijos atostogauja po 7 proc. gyventojų. Per pastaruosius dvejus metus šis skaičius gerokai pakito, nes 2018 metų vasarą atostogas vienumoje rinkosi 18 proc. žmonių.

Reprezentatyvias Baltijos šalių gyventojų apklausas, kurių metu buvo apklausta po 1 000 ir daugiau žmonių, "Gjensidige" užsakymu atliko bendrovės "Nielsen" ir "Spinter tyrimai".

Tegai:
Baltijos šalys, kelionės
Šokoladas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 7-osios šventės

(atnaujinta 22:44 2020.07.06)
Antradienį, liepos 7-ąją, minima Pasaulinė šokolado diena, be to, šią dieną 1572 metais mirė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas

Liepos 7 yra 188-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, tačiau kadangi šie metai — keliamieji, tai — 189-a diena. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 177 dienos.

Antradienį minima vieno populiariausių ir plačiausiai vartojamų konditerijos gaminių pasaulyje — Pasaulinė šokolado diena

Iš tiesų, šokoladui skirtos netgi trys dienos: liepos 11-oji, liepos 7 ir spalio 28. Šokolado dienos tėvyne laikoma Prancūzija, kur pirmą kartą 1995 metais ir buvo surengta ši šventė. Iš pradžių tai buvo tik nacionalinė šventė, tačiau laikui bėgant prancūzų kaimynai susidomėjo įdomia tradicija ir taip Šokolado diena išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Šios dienos proga galima ir reikia sveikinti konditerius, menininkus, kurie kuria gražias šokolado pakuotes, savo pažįstamus, kurie mėgsta ne tik šokoladą, bet ir kitus saldumynus.

Lietuvos istorijoje ši diena irgi svarbi. 1572 metais šią dieną mirė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas ir pasibaigė lietuvių kilmės Gediminaičių (Jogailaičių) dinastija, gyvavusi nuo 1316 metų. 

Savo vardadienį šiandien švenčia Amanda, Amandas, Astas, Astė, Astijus, Eitautas, Estera, Klausas, Klausenė, Metodijus, Sangailas, Sangailė, Sangauda, Sangaudas, Skinija, Vilgailė.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai