Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Nausėdos žodžiai apie Rusiją ir NATO pasityčiojimas sveiko proto

(atnaujinta 14:49 2019.12.05)
Baltijos šalis — paskutinė, galinti tapti Maskvos ir aljanso dialogo tarpininke, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Į Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos pareiškimą apie pasirengimą tapti aktyvesnio Rusijos ir NATO dialogo iniciatore Maskva turėtų reaguoti suprasdama, kad tai gali būti provokacija, sakė Rusijos Federacijos Baltijos šalių tyrimų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius interviu Sputnik Lietuva metu.

"Manau, kad iš maždaug 245 valstybių, esančių mūsų planetoje, Lietuva — paskutinė šalis, galinti tapti tarpininke Rusijos ir NATO santykiuose. Pati Nausėdos formuluotė yra ant pasityčiojimo iš sveiko proto ribos. <...> Iš esmės tai yra valstybės kapituliacija. Mes privalome to klausyti, nes tai yra valstybės, su kuria mes palaikome diplomatinius santykius, prezidentas, tačiau atsakyti į tai turime aiškiai suprasdami, kad tai provokacija", — sakė ekspertas.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuva yra pasirengusi paskatinti aktyvesnį NATO ir Rusijos Federacijos dialogą, jei Maskva imsis veiksmų, kurie "parodys jos gerą valią".

Prezidentas dabartinę NATO ir Rusijos Federacijos santykių situaciją apibūdino kaip sąstingį. Jis pripažino, kad dėl santykių su Rusija NATO nėra absoliučios vienybės.

Tegai:
Lietuva, NATO, santykiai su Rusija, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Lenkijos prezidentas atsisakė Rusiją vadinti NATO prieše
Radoje paskelbta, kada Ukraina bus priimta į NATO
Vokietijos žiniasklaida įvardijo naują pagrindinį NATO priešą