Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka

Vilniuje orlaiviams įvedami papildomi ribojimai siekiant mažinti triukšmą

(atnaujinta 14:04 2019.12.08)
Nuo šiol pirmąjį posūkį lėktuvai darys tik pakilę aukščiau, be to, pirmojo posūkio taškas dabar yra dar labiau nutolęs nuo tankiai apgyvendintų sostinės rajonų

VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Šią savaitę Vilniuje įsigaliojo papildoma lėktuvų keliamo triukšmo valdymo priemonė, praneša VĮ "Oro navigacija".

Ketvirtadienį įsigalioję pakeitimai numato, kad orlaiviams, kylantiems šiaurės kryptimi pagal standartinį išskridimo maršrutą, pirmąjį posūkį leidžiama daryti tik tada, kai lėktuvas pasieks ne žemesnį nei 4000 pėdų (apie 1300 m) aukštį nuo vidutinio jūros lygio. Anksčiau ši riba siekė daugiau nei 900 metrų (3000 pėdų). 

Be to, pirmojo posūkio taškas nukeltas dar atokiau nuo tankiai apgyvendintų sostinės rajonų. Orlaiviams, iš Vilniaus oro uosto kylantiems šiaurės kryptimi, posūkio taškas nutolo beveik 2 km. Už Saulėtekio mikrorajono buvęs posūkio taškas perkeltas už Nemenčinės plento, dėl to mažiau nepatogumų patirs tankiai apgyvendintų rajonų gyventojai.

Šių metų pavasarį Lietuvos oro uostai pranešė apie kartu su VĮ "Oro navigacija" pasirašytą išsamų ilgalaikį kompleksinių triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo planą, kurio paskirtis yra siekti efektyviausio rezultato derinant skirtingas priemones.

Daugelis priemonių šiuo metu jau galioja — yra įvestas reikalavimas orlaiviams laikytis nustatyto standartinio išskridimo maršruto, kuris nustatytas virš mažai apgyvendintų miesto teritorijų, draudimas nakties metu orlaiviams staigiai stabdyti naudojant orlaivio jėgaines (variklį), kadangi taip sukeliamas didelis triukšmas.

Be to, naktį nebegalima vykdyti ir triukšmingų orlaivių variklių bandymų, o orlaiviams yra įvestas reikalavimas laikytis triukšmą mažinančių procedūrų kylant.

Tegai:
Vilniaus oro uostas
Dar šia tema
Grabauskas buvo apieškotas Vilniaus oro uoste po kelionės į JT forumą
Nufilmuota, kaip Lietuvos oro uostuose valomas sniegas