Prekybos centre, archyvinė nuotrauka

Lietuvos gyventojai lyderiai ES pagal išleidžiamus pinigus maistui

(atnaujinta 12:05 2019.12.10)
Lietuvoje išlaidos maistui ir nealkoholiniams gėrimams vidutiniškai sudaro 20,9 proc. visų namų ūkio išlaidų

VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik.  Lietuvos gyventojai yra antri Europos Sąjungoje pagal išleidžiamus pinigus maistui ir nealkoholiniams gėrimams. Tai rodo statistikos agentūra "Eurostat" duomenys. 

Lietuviai maistui ir gėrimams išleidžia 20,9 procento visų namų ūkio išlaidų.

Lietuvą aplenkė tik Rumunija — ten gyventojai maistui ir gaiviesiems gėrimams išleidžia 27,8 proc.

Estų ir latvių išlaidos maistui taip pat yra aukštos ir sudaro atitinkamai 19,6 ir 17,8 procento. Šios šalys yra trečios ir septintos ES.

Mažiausiai maisto produktams išlaidžia  Jungtinė Karalystė (7,8 proc.), Airija (8,7 proc.), Liuksemburgas (9,1 proc.) ir Austrija (9,7 proc.).

Iš viso 2018 metais Europos Sąjungos namų ūkiai maistui ir nealkoholiniams gėrimams išleido daugiau kaip 1 047 mlrd. eurų. Tai sudarė 6,6 procento ES BVP ir sudarė 12,1 proc. visų namų ūkių vartojimo išlaidų ES šalyse.

Statistikos agentūros "Eurostat" duomenimis, Lietuva yra tarp nedaugelio ES šalių, kuriose per pastarąjį dešimtmetį (2008–2018 m.) sumažėjo išlaidos maistui. Taigi Lietuvoje jos sumažėjo nuo 24,8 proc. visų namų ūkio išlaidų iki 20,9 proc. Lietuvą seka Lenkija (-3,4 proc. punkto) ir Malta (-3,0 proc. punkto). Didžiausias išlaidų augimas užfiksuotas Čekijoje ir Slovakijoje (per dešimt metų abi šalys pridėjo 1,4 proc.), Nyderlanduose (1 proc.) ir Vengrijoje (0,8 proc.).

Tegai:
ES, Lietuva
Dar šia tema
Tiekti pieną gali vis daugiau Alytaus rajono ūkininkų
Nausėda: NATO pripažino "agresyvius Rusijos veiksmus" didžiausia grėsme
Lietuvoje susirūpinta dėl naminių gyvūnų priežiūros
Ekspertas: "Rail Baltica" projektas nebus pelningas artimiausius 50 metų