Achema, archyvinė nuotrauka

Incidentas "Achemoje": į aplinkos orą išmesta teršalų

(atnaujinta 17:19 2019.12.12)
Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad pagrindiniai į orą išsiskyrę teršalai – azoto oksidai, bus pradėtas tyrimas dėl aplinkai padarytos žalos

VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Jonavos cheminių trąšų gamykloje "Achema" į aplinkos orą išmesta teršalų, praneša Aplinkos apsaugos ministerija.

Nenumatytas teršalų išmetimas į aplinkos orą įvyko trečiadienio dieną. Į įvykio vietą išvykę Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad pagrindiniai į orą išsiskyrę teršalai – azoto oksidai.

Pirminiais duomenimis, teršalai išmesti per gamybinėje įrangoje įrengtus apsauginius vožtuvus, kurie suveikia sutrikus technologiniam procesui.

Paaiškėjus, kad šie taršos šaltiniai nėra įtraukti į įmonės turimą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą, bus vertinama aplinkai padaryta žala. Taip pat bus nustatinėjamas išmestų teršalų kiekis.

Dėl įvykio Aplinkos apsaugos departamente prie Aplinkos ministerijos bus pradedamas tyrimas.

Šiuo metu žinoma, kad išmestų teršalų šleifas ėjo tarp Laibiškių ir Pagelažių gyvenviečių, kur nėra gausiai gyvenamųjų teritorijų.

Aplinkos apsaugos agentūros trečiadienio 01–13 val. duomenimis, azoto dioksido (NO2), kuris įeina į azoto oksidų sudėtį ir yra reikšmingas žmonių sveikatai, 1 val. koncentracija svyravo nuo 3 iki 32 µg/m³ (1 val. maksimalios koncentracijos ribinė vertė – 200 µg/m³), tai reiškia, kad ribinė vertė neviršyta.

Kietųjų dalelių KD10 1 val. koncentracija svyravo nuo 0 iki 6 µg/m³ (24 val. vidutinei koncentracijai nustatyta ribinė vertė – 50 µg/m³).

Tegai:
cheminiai teršalai, užteršimas, Achema
Dar šia tema
Lietuvoje pradedami matuoti automobilių išmetami teršalai
Lietuvos vandenyse Baltijos jūroje užfiksuota naftos teršalų dėmė
Alytuje užbaigti oro tyrimai – sunkiųjų metalų koncentracijos neviršijo normų
Klaipėdoje į uosto akvatoriją išsiliejo teršalai