Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka

Seimas pritarė siūlymui reglamentuoti turto civilinį konfiskavimą

(atnaujinta 17:51 2019.12.12)
Siūloma, kad turtas būtų laikomas neproporcingu asmens teisėtoms pajamoms, kai šio turto vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100 tūkst. eurų

VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė Turto civilinio konfiskavimo įstatymo projektui, kuriuo siūloma reglamentuoti turto civilinio konfiskavimo tvarką, skelbiama Seimo pranešime žiniasklaidai.

Projekte siūloma nustatyti, kad turto civilinis konfiskavimas būtų taikomas asmens daiktams, pinigams ir vertybiniams popieriams, kitam turtui bei turtinėms teisėms, neproporcingiems jo teisėtoms pajamoms, kai juos valdo asmuo, atitinkantis bent vieną iš įstatyme nustatytų požymių.

Siūloma, kad turtas būtų laikomas neproporcingu asmens teisėtoms pajamoms, kai šio turto vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 2 tūkst. bazinių bausmių dydžio sumą, arba 100 tūkst. eurų.

Numatoma, kad turto civilinio konfiskavimo institutas būtų taikomas ir turtui, kurį minėtas asmuo perleido kitam fiziniam ar juridiniam asmeniui, kuris žinojo arba turėjo žinoti, kad šio turto vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų.

Įstatyme siūloma reglamentuoti turto tyrimo terminus, turto tyrimą atliekančių institucijų teises ir pareigas, galimybes tyrimo metu taikyti turto areštą, bylų dėl turto civilinio konfiskavimo nagrinėjimą teisme, turto civilinio konfiskavimo pasekmes bei žalos atlyginimą.

Sprendimą pradėti turto tyrimą priimtų prokuroras, nustatęs, kad yra pagrindo įtarti, jog asmens turtas yra gautas nusikalstamu būdu ar iš jo yra gauta turtinė nauda, ir kai šio turto bendra vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 2 tūkst. bazinių bausmių dydžio sumą.

Siūloma nustatyti, kad turto tyrimą atliekanti institucija ar prokuroras asmeniui, įtariamam neteisėtu praturtėjimu, įteiktų pranešimą apie galimą turto konfiskavimą.

Gavęs tokį pranešimą asmuo turi teisę ne vėliau kaip per 30 dienų pateikti paaiškinimus ir dokumentus apie turto įsigijimo ir pajamų gavimo šaltinius, juos pagrįsti ir įrodinėti, kad jo turto vertė atitinka jo teisėtas pajamas arba kad jis nėra nesąžiningas įgijėjas.

Įstatymas įsigaliotų 2020 metų liepos 1 dieną. Svarstymo metu Seimo nariai pritarė siūlymui, kad šis įstatymas būtų taikomas turtui, kuris įsigytas po 2020 metų liepos 1 dienos.

Po svarstymo projektui ir lydimiesiems teisės aktams pritarė 56, prieš balsavo 10, susilaikė 20 Seimo narių.

Tegai:
Seimas
Dar šia tema
Seimas 65 proc. padidino akcizus kaitinamojo tabako produktams
Seimas pritarė šalpos pensijų bazės dydžio didinimui
Seimas pritarė siūlymui padidinti bankų pelno mokesčio tarifą