Gaisras Alytuje, archyvinė nuotrauka

"Ekologistikos" vadovui pateikti įtarimai dėl gaisro Alytuje

(atnaujinta 11:06 2019.12.13)
Įtariama, kad "Ekologistikos" vadovas ir dar vienas darbuotojas, atsakingas už aplinkosaugos reikalavimų laikymąsi, netinkamai vykdė savo pareigas ir neužtikrino saugios aplinkos

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Byloje dėl didžiulio gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" direktoriui ir dar vienam įmonės darbuotojui pareikšti įtarimai, penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Įtarimai pateikti dviejų įmonių vadovui J. C. ir dar vienam "Ekologistikos" darbuotojui R. V., atsakingam už aplinkosaugos reikalavimų laikymąsi.

Jiems pareikšti įtarimai dėl statinių, kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimo, taip pat dėl apgaulingo apskaitos tvarkymosi.

Įtariama, kad abu šie asmenys netinkamai vykdė savo pareigas ir neužtikrino saugios aplinkos, todėl gaisro metu išsiskyrus teršalams, Lietuvos valstybės orui buvo padaryta daugiau nei 5 milijonų eurų žala.

Abiem įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės — rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Gaisras gamykloje "Ekologistika" kilo spalio mėnesį. Jį pavyko užgesinti tik po dešimties dienų, per tą laiką sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos.

Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių. Vietiniams ūkininkams buvo uždrausta prekiauti tam tikru maistu, o gyventojai buvo raginami būti atsargūs.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ketina pateikti Alytaus rajono ekstremalių situacijų komisijai siūlymą pripažinti netinkamais tolesniam auginimui užterštoje teritorijoje laikomus ūkinius gyvūnus ir organizuoti jų sunaikinimą.

Tegai:
prokuratūra, gaisras, Alytus
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
Dar šia tema
Rusijos ambasada negavo Aplinkos ministerijos atsakymo dėl gaisro Alytuje
Devyniuose Alytaus rajono kaimuose rekomenduojama paskersti gyvulius
Nuo gaisro Alytuje nukentėjusiems ūkininkams skirtos kompensacijos
Paskelbti Alytaus padangų gamykloje kilusio gaisro rezultatai