Policija, archyvinė nuotrauka

Kauno kriminalistai sudavė smūgį dviem nusikaltėlių grupuotėms

(atnaujinta 23:59 2019.12.13)
Operacijų metu sulaikyti keturi asmenys, rasta 50 padirbtų asmens dokumentų, didelis kiekis grynųjų pinigų, įvairių šaunamųjų ginklų ir šovinių

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai per vieną naktį sulaikė dvi grupes nusikalstamai veikusių asmenų, praneša Policijos spaudos tarnyba.

Vieni iš jų įtariami tarptautiniu mastu organizavę pogrindinį dokumentų klastojimą bei prekybą, kiti — vykdę prabangių daiktų iš gyvenamųjų namų vagystes Kaune ir Kauno rajone.

Kauno kriminalistai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, gruodžio 11 dieną sulaikė du vyrus, gimusius 1974 m. ir 1972 m. Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kratų metu rado ir paėmė daugiau nei pusę šimto įvairių asmens dokumentų, bet ir daugelį ruošinių, įvairią gamybos įrangą bei specialias klijavimui skirtas medžiagas.

Taip pat rastas ir paimtas didelis kiekis grynųjų pinigų, įvairių šaunamųjų ginklų ir šovinių. Visi daiktai buvo itin kruopščiai paslėpti specialiai įrengtose ir užmaskuotose angose. Manoma, kad vieno iš dokumentų vertė juodojoje rinkoje gali siekti iki 1 tūkst. eurų, o pagrindiniai klientai — užsienio šalių gyventojai.

Tyrimą sunkino taikyta itin aukšto lygio konspiracija, asmenys bendraudavo tik naudodamiesi šifruotu ryšiu, iš anksto kruopščiai planavo slaptus susitikimus.

Kol kas įtarimai pareikšti tik sulaikytiems dviem, anksčiau jau teistiems, asmenims, kurie įtariami nusikalstamą veiką organizavę visoje Lietuvoje ir daugelyje kitų užsienio valstybių.

Abiem vyrams pareikšti įtarimai dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų. Įtariamųjų kiekis gali plėstis.

Tą pačią naktį, iš gruodžio 11 dienos į gruodžio 12 dieną, Kauno kriminalistai nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė du vyrus, gimusius 1987 m. ir 1983 m., kurie įtariami įvykdę didelę turto vagystę.

Dar lapkričio 21 dieną bandyta apvogti namą, tačiau jokių daiktų tuomet iš jo nebuvo pavogta. Tačiau kitą dieną, lapkričio 22 dieną, apvogtas kauniečių namas, iš kurio ne tik išnešti grynieji pinigai, juvelyriniai dirbiniai, bet ir kiti daiktai, taip padarant apie 80 tūkstančių eurų žalą.

Kriminalistams atlikus kratas, buvo rasti ir paimti prabangūs juvelyriniai dirbiniai, garsių prekės ženklų akiniai, apie 30 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Abiem anksčiau užsienyje teistiems asmenims pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo apvogti ir jau įvykdytos didelės vertės vagystės. Už tai asmenims gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tegai:
Kaunas, policija
Dar šia tema
Vilniaus policija sulaikė "šešėlinio" pavežėjimo verslo organizatorius
Vilniuje policija sulaikė Nepriklausomybės akto signatarą Vaišvilą
Palangoje neblaivus policijos pareigūnas naudojo fizinį smurtą prieš žmones
Vaistinė

Gydytojas pasakojo, kaip vaistinės Lietuvoje bando sutaupyti

(atnaujinta 16:26 2020.11.28)
Pasak Kasiulevičiaus, tokiose įstaigose turėtų būti įdarbinti ne tik pardavėjai, bet ir išmanantys konsultantai, kurie tikrai gali padėti klientams

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kiekvienoje Lietuvos vaistinėje turi būti bent vienas vaistininkas, "Facebook" rašė Vilniaus klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius.

"Esu 100 procentų įsitikinęs, kad vaistinėje turi dirbti bent vienas vaistininkas, kuris baigė universiteto studijas. Suprantu, kad aš, Vilniaus universiteto, kuris rengia vaistininkus, atstovas, atrodau šališkas, bet tokia farmacijos praktika yra beveik visose Europos šalyse", —  gydytojas.

Pasak Kasiulevičiaus, šimtmečius lietuviai vaistininkus suvokė ne kaip pardavėjus, o kaip sveikatos konsultantus. Gydytojos teigimu, visa visuomenės struktūra, kurioje vaistinėse yra pagrindiniai vaistininkai, bažnyčiose kunigai, advokatų kontorų teisininkai, rodo, kad už tai turėtų atsakyti specialistas. Jis pažymėjo, kad tą patį rodo ir Europos šalių patirtis.

"Todėl raginu Seimo Sveikatos Reikalų komiteto narius rytoj pasipriešinti vaistinių tinklų norui taupyti kaštus ten, kur būtina kompetencija", — rašė Kasiulevičius.

Anksčiau gydytojas rašė, kad šiuo metu didžiausia našta tenka sveikatos priežiūrai. Dėl pandemijos sumažėja medicinos personalas, reguliarios paslaugos ir trūksta lovų COVID-19 pacientams.

Nuo lapkričio 7 dienos šalyje galioja antrasis karantinas, kuris galios iki gruodžio vidurio.

Kovo 11 dieną pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 59,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
vaistinės
Sniegas

Lapkričio 29 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 15:36 2020.11.28)
Rytoj, lapkričio 29 dieną, Jaučiui patartina vengti susibūrimų, Žuvims būtina atkreipti dėmesį į sveikatą, o Ožiaragio laukia stambus laimikis

Gali išryškėti neigiamos savybės, kurias kitu metu žmogus kruopščiai slepia nuo kitų, be to, didelė tikimybė prarasti savitvardą, pakliūti į kitų įtaką ir dėl to tapti sukčių auka. Norint išvengti tokio gyvenimo scenarijaus, patariama neišeiti ir kuo mažiau su kuo nors bendrauti.

Avinas (21.03 - 20.04)


Sėkmės lydės tik tuos, kurie, nepaisydami laisvos dienos, ryte parengs išsamų detalųjį planą ir jo laikysis, nesiblaškydami į antraeilius klausimus.

Jautis (21.04 - 21.05)
Dengdami stalą šeimos sekmadienio pietums, nedėkite alkoholio, jis taip atpalaiduoti jūsų artimuosius, kad kyla rizika susikivirčyti.

Dvyniai (22.05 - 21.06)
Tik tie, kurie gerai įsivaizduoja, ko nori pasiekti, galės pasiekti rimtų profesinių rezultatų, likę — tik klaidžios nuo vieno tikslo prie kito.

Vėžys (22.06 - 22.07)
Esant blogai nuotaikai, kuri gali jus apimti ryte, reikia kovoti visais įmanomais būdais, kitaip jus apims depresija, o ją įveikti nebus taip lengva.

Liūtas (23.07–21.08)
Diena visiškai netinka stambioms finansinėms operacijoms, nebent, žinoma, norite tapti sukčių auka ir prarasti viską, ką turite šiandien.

Mergelė (08.22 - 09.23)
Nepageidautina aptarti savo profesines idėjas su aplinkiniais žmonėmis, nebent, žinoma, norite, kad nesąžiningi kolegos jas įgyvendintų už jus.

Svarstyklės (24.09 - 23.10)
Iki šio laiko susikaupęs nepasitenkinimas gali — netikėtai sau pačiam — išsilieti ant artimųjų, nes jie visada yra šalia — svarbu suvaldyti savo emocijas.

Skorpionas (24.10 - 22.11)
Jums reikia imtis naujo įdomaus verslo tik tuo atveju, jei esate tikri, kad turite pakankamai jėgų tam: turėsite ilgai ir sunkiai dirbti, todėl viskas turi būti apskaičiuota.

Šaulys (23.11 - 21.12)

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Išgirdę šiurkštumą ar dviprasmišką pokštą, neskubėkite to priimti asmeniškai: greičiausiai tai yra apie ką nors kitą, ir jūs neturėtumėte pulti į žmogaus, kuris nėra niekuo nusikaltęs jums.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Nereikėtų imti ginklo prieš blogį ir juo labiau skelbti jam karo: šiandien jis yra toks stiprus, kad kyla didelė kančios rizika — geriau pasitraukti ir palaukti, kol jis susilpnės.

Vandenis (21.01 - 18.02)
Šią dieną galite tapti liudininku fakto, kad gyvenime vis dar yra teisingumo: jus įžeidęs asmuo beveik iš karto gaus tai, ko nusipelnė.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Didelės finansinės operacijos dabar yra draudžiamos: vietoj laukiamo pelno jos gali atnešti nuostolių, todėl rekomenduojama jas atidėti. 

Tegai:
horoskopas