Tarnybinis policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Kelmėje pareigūnė partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusią moterį

(atnaujinta 19:10 2019.12.15)
78 metų nukentėjusioji dėl įvairių kūno sužalojimų, patirtų avarijos metu, paguldyta į ligoninę

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Kelmėje pareigūnė partrenkė ir sužalojo per pėsčiųjų perėją ėjusią moterį, apie tai pranešė Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko Kelmėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, šeštadienį, apie 17:36.

Šiaulių apskr. VPK Radviliškio r. PK pareigūnė, vairuodama "Renault Clio" automobilį, pėsčiųjų perėjoje partrenkė ir sužalojo per ją ėjusią moterį, gimusią 1941 metais.

Nukentėjusioji dėl įvairių kūno sužalojimų paguldyta į ligoninę.

Tegai:
moteris, avarija, policijos pareigūnai
Dar šia tema
Šalčininkų rajone neblaivus vyras smogė policininkui
Kauno kriminalistai sudavė smūgį dviem nusikaltėlių grupuotėms
Mirusio šiauliečio namuose rastas neregistruotas revolveris, granata ir 3 minos
karinės pratybos

Savaitės pabaigoje Šilalėje vyks karinės pratybos

(atnaujinta 11:39 2020.10.22)
Policija informavo apie artėjančias pratybas, kurios truks iki kitos savaitės pradžios, ir perspėjo apie galimus nepatogumus vietos gyventojams

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Šios savaitės pabaigoje Šilalėje bei jos rajone vyks karinės pratybos, informuoja Policijos departamentas.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų pratybos numatytos spalio 23–25 dienomis Šilalėje bei jos rajono Pajūrio seniūnijos Jomantų kaime.

Treniruosis Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 308 pėstininkų kuopa.

Vyksiančios pratybos gyventojų veiklą trikdys Jomantų kaime. Esant būtinybei gali būti vykdoma civilių pėsčiųjų ir transporto kontrolė Jomantuose, Norvaišos g. 3.

Tegai:
pratybos
Dar šia tema
Ekspertas įvertino pranešimus apie pratybas Vokietijoje branduolinio karo atveju
Atskleistas galimas Rusijos atsakas į JAV branduolinį smūgį
Baltijos laivyno jūrų aviacija "smogė" į poligoną netoli Kaliningrado
Įspėjamasis ženklas

Neringoje vyras partrenkė dešimtmetį berniuką

(atnaujinta 10:56 2020.10.22)
Šiuo metu vaikas yra ligoninėje. Policijos departamento duomenimis, berniukas staiga išbėgo į kelią

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Neringoje vyras partrenkė ant kelio išbėgusį vaiką, pranešė Lietuvos policija.

Incidentas įvyko antradienį, apie 19:28, L. Rėzos gatvėje.

Automobilis "Audi A4", kurį vairavo blaivus, 1953 metais gimęs vyras, partrenkė į gatvę išbėgusį 2009 metais gimusį berniuką.

Šiuo metu vaikas gydomas ligoninėje. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Tegai:
avarija, policija, Neringa
Dar šia tema
Klaipėdoje nežinomas asmuo užpuolė peiliu moterį jos pačios bute
Sostinės oro uoste sučiupta nusikaltimu įtariama devyniolikmetė vilnietė
Policijos pareigūnai miške pasiklydusio vyro ieškojo ilgiau nei parą
Seimo narė ir Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, archyvinė nuotrauka

Blogiau bolševikus "Laisvės partija" sugriaus tradicinę Lietuvą?

(atnaujinta 11:30 2020.10.22)
Baltijos regiono valstybėse LGBT teisių klausimas įsiveržė į politinę darbotvarkę. Ar tradicinių vertybių šalininkai Lietuvoje atsilaikys?

"Laisvės partijos" sėkmė Lietuvos Seimo rinkimuose aktualizavo šalyje LGBT teisių — pirmiausiai, į santuoką — klausimą (jau nekalbant apie prostitucijos ir narkotikų legalizavimą).

Pažymėtina, kad ši tema figūravo jau prezidento rinkimuose. Tuomet dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda stengėsi būti tolerantiškas (pasisakė už seksualinių mažumų partnerystės institutą), bet matėsi, jog jis labiau yra tradicinės šeimos šalininkas.

"Turime atsižvelgti į tai, kokioje visuomenėje gyvename, o ji katalikiška, konservatyvi, ir mes privalome gerbti šitą aplinkybę", — pabrėžė būsimas prezidentas, pasiūlydamas surengti referendumą dėl vienalyčių asmenų partnerystės (jau nekalbant apie jų santuokas) įteisinimo.

Tačiau tada šis klausimas netapo esminiu. Dabar jis gali įtakoti — o tiksliau komplikuoti — valdančiosios daugumos sudarymą, jeigu daugiau balsų gaus dešinieji.

Po gero "Laisvės partijos" rezultato, kuris leidžia jai tikėtis svarbios vietos konservatorių koalicijoje (kitaip pastaroji bus beveik neįmanoma), "Tėvynės sąjungos" pirmininko Gabrieliaus Landsbergio svainis parašė: "Nuostabios naujienos — TS-LKD laimėjo daugiamandatėje, liberalusis partijos flangas buvo sureitinguotas į viršų, kas rodo, kad ta kryptis buvo teisinga. (...) Abi liberalų partijos turės didelę ir itin įtakingą frakciją Seime, manau, kad pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo".

Konservatorių lyderių toks džiaugsmas nepradžiugino. Pavyzdžiui, tradicinių vertybių šalininkas jų tarpe Laurynas Kasčiūnas pažymėjo: "Gali būti visokių diskusijų, tam tikrų diskusijų yra dėl partnerystės instituto, dėl įteisinimo santuokų kalbos niekados nebuvo".

Šiame kontekste tikėtina, kad, formuojant koaliciją (jeigu ją tektų formuoti dešiniesiems), "Tėvynės sąjunga" (ypač jos krikščioniškas sparnas) sieks nustumti LGBT klausimą į antrą planą. Tačiau "Laisvės partijos" lyderė Aušrinė Armonaitė yra labai ambicinga ir bent jau kol kas tvirtai teigia, kad dėl valdžios (postų) svarbių programinių nuostatų atsisakyti neketina.

Tokiu būdu, seksualinių mažumų klausimas gali sužlugdyti potencialią valdančiąją koaliciją Lietuvoje. Ir šioje vietoje pats laikas pereiti į regioninį kontekstą.

Estijoje kilo politinė (vyriausybės) krizė dėl to, kad savo aštriais ultradešiniais pareiškimais garsėjantis vidaus reikalų ministras pasakė, kad neigiamai žiūri į LGBT, ir patarė homoseksualams "bėgti į Švediją". Tuo pat metu jis aiškiai pasisakė už referendumą dėl konstitucinės nuostatos, kad santuoka yra vyro ir moters sąjunga.

Nenuostabu, kad ministrą iš karto užpuolė visa "progresyvi" bendruomenė su prezidente priešakyje. Niuansas tas, kad jo atsistatydinimas gali sugriauti dirbančią valdančiąją koaliciją ir vyriausybę. Kitaip tariant, Lietuvoje seksualinių mažumų problematika gali tapti, o Estijoje jau tapo nacionalinės svarbos klausimu.

Ir dar šiame kontekste norėtųsi prisiminti tai, kad neseniai vykusių prezidento rinkimų Lenkijoje metu postą išsaugojęs Andžejus Duda pareiškė, kad LGBT ideologija demoralizuoja vaikus ir yra blogesnė už bolševizmą.

Kai sudedi visus šiuos epizodus į vieną paveikslą, susidaro įspūdis, kad seksualinių mažumų klausimas Baltijos regione jau nėra tik nesvarbus politinės konjunktūros aspektas. Vakarų Europoje LGBT jau karaliauja, ir tokios konservatyvios valstybės kaip Lenkija ar Lietuva šios socialinės grupės teisių gynėjams yra paskutinė tvirtovė, kurią reikia sugriauti.

Todėl Lietuvos pilietis ir rinkėjas turi suprasti, kad "Laisvės partija" ir Aušrinė Armonaitė tai ne atskiras lietuviškas reiškinys, o vakarietiška idėjinė sistema, kuri nori sutraiškyti moralės pagrindus ir tradicines vertybes, apie ką kalba ir Romos popiežius Pranciškus.

Galbūt, šiandien dar neatėjo lemiamas kovos dėl normalumo prieš kraštutinį liberalizmą momentas, bet jis jau ne už kalnų, ir atrodo, ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione. Jau rytoj referendume (jeigu jis dar bus surengtas) gali tekti spręsti, kiek kiekvienam iš mūsų reikšmingi šie Lietuvos Konstitucijos žodžiai: "Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu". Ir tai bus ne smulkus, o egzistencinis pasirinkimas.

Žiema arti...

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Seimo rinkimai, Aušrinė Armonaitė, Laisvės partija
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Išaiškinta: Seimo narė Aušrinė Armonaitė nėra KGB kadrinio darbuotojo anūkė
Rinkis šūkį lietuvišką — prekę gausi lenkišką. Kaip taupo lėšas kandidatai į Seimą?
Aukštoji politikos aritmetika — arba į kairę, arba į dešinę. Ką renkatės Jūs?