Naujųjų metų dekoras, archyvinė nuotrauka

Kaip papuošti namus Kalėdoms ir Naujiesiems metams

(atnaujinta 19:30 2019.12.16)
Namų dekoravimas Kalėdų išvakarėse yra vienintelis atvejis, kai dekoratyvinių detalių negali būti per daug. Net jei kiekvienas baldas kiekviename namo kambaryje jums primins apie šventes, tai tik sustiprins artėjančio stebuklo jausmą

Kalėdos ir Naujieji metai yra nuostabus laikas, kupinas stebuklų ir šviesos. Šventės, kurios visada atneša kažką naujo ir nepakartojamo, prideda naujų aspektų mūsų pojūčiams per kvapus ir rafinuotus skonius, spalvas ir šviesas, prisiminimus ir lūkesčius...

Galite paruošti namus šventėms įvairiais būdais: papuoškite visą kambario perimetrą dekoruodami langus, duris, taip pat prikabindami girliandas prie sienų ir, galbūt, pritvirtindami dekoratyvinius elementus ant lubų.

Новогодний декор, архивное фото
© CC0 / Рexels
Besiruošdama Kalėdų šventėms, kiekviena šeima stengiasi kuo gražiau papuošti savo namus, kad kiekviena smulkmena primintų šventes

2020-ieji yra Baltosios metalinės žiurkės metai. Taigi, jei norite įtikti ateinančių metų simboliui, galite papuošti butą jo skoniu.

Žiurkė mėgsta prabangą ir puošnumą. Auksas, blizgesys, ryškūs dekoro elementai — viskas, kas jai turėtų patikti. Spalvos — sidabrinė, raudona, geltona, ruda ir natūrali žalia.

Todėl papuošimo pagrindu gali būti klasikinė raudonojo aukso gama, 2020 metų simboliui ji puikiai tinka. Netaupykite girliandoms — pakabinkite jas ne tik ant eglutės, bet ir ant langų bei lubų. Kalbant apie kalėdinę eglutę, ji turėtų spindėti. Žvaigždės ir varpai tiks sienų dekoravimui, papuoškite duris vainikais su raudonomis uogomis ir auksinėmis juostelėmis. Nepamirškite apie figūras metų simbolio pavidalu — jas galima pastatyti ant palangių arba papildyti šventinio stalo dekoracijas.

Новогодний декор, архивное фото
© Depositphotos / Timonko_Galina
Snaigės ant langų

Kaip girliandas galima naudoti ne tik tradicines eglutės puošmenas, bet ir džiovintus apelsinus, cinamoną ir net imbierinius meduolius. Tokiu būdu namus akimirksniu užpildys ypatingas Naujųjų metų aromatas.

Žiurkės išskirtinės savybės yra atkaklumas, kova už teisingumą ir ryžtas. Norint pritraukti šį nepaprastą ženklą, svarbu atsižvelgti į pagrindinius metų šeimininkės pageidavimus, susijusius su naujųjų metų interjero dekoravimu.

Новогодний декор, архивное фото
Papuoškite duris vainikais su raudonomis uogomis ir auksinėmis juostelėmis

Besiruošdama Kalėdų šventėms, kiekviena šeima stengiasi kuo gražiau papuošti savo namus, kad kiekviena smulkmena primintų šventes. Jei norite, kad svečiai būtų maloniai nustebinti, turėtumėte pasirinkti nestandartinius namų dekoravimo būdus. Todėl geriausia savo rankomis pagaminti dekoro elementus.

Norėdami sukurti nuostabiai gražią Naujųjų metų atmosferą ir parodyti savo kūrybinius sugebėjimus, galite papuošti langus. Paprasčiausia idėja yra užklijuoti ant stiklo iš popieriaus iškarpytus siužetus. Juos galima rasti internete, išspausdinti ant balto popieriaus ir iškirpti išilgai kontūro. Galite iškarpyti elnius su kamanomis, Kalėdų senelį, namukus, dovanas.

Norėdami, kad kalėdinis dekoras taip pat būtų madingas, pasižvalgykite po Europos Kalėdų ir Naujųjų Metų dekoro tendencijas 2020 metais.

Новогодний декор, архивное фото
© CC0 / Рexels
Papuošimo pagrindu gali būti klasikinė raudonojo aukso gama

Žiurkei patiks dekoracijos baltos, pilkos, metalo ir sidabro spalvų, šias spalvas galima derinti su juoda arba tamsiai raudona, taip pat tamsiai mėlyna, pilka, ruda ir klasikine miško žalia.

Metų šeimininkei patiks visi blizgantys, švytintys ir auksiniai dekoro elementai. Tinka švytinčios girliandos, žvakės, blizgučiai ir "lietus", taip pat žvakidės su žvakėmis.

Nebūtina pirkti brangių žvakidžių, galite labai gražiai papuošti savo namus įprastais stikliniais indeliais, skaidriais stiklainiais ir net vazomis.

Kaip papuošti Kalėdų eglutę 2020 metais

Kiekviename kambaryje pagrindinis Kalėdų elementas yra eglutė. Galite pasirinkti bet kokio dydžio eglutę. Ji gali siekti lubas arba būti labai maža. Apskritai dydis čia nėra pats svarbiausias dalykas. Svarbiausia — teisingai ją papuošti. Galų gale, Naujųjų metų medis 2020 metais turėtų nustebinti jūsų svečius.

Новогодний декор, архивное фото
© CC0 / Рexels
Eglutės dekoravimas

Atsižvelgiant į tai, kad žiurkė yra palankesnė pilkiems ir baltiems tonams, jūsų namuose gali pasirodyti dirbtinė eglutė, pagaminta iš baltos ar sidabrinės medžiagos.

Jei išsirinkote eglutės spalvą, tada turėtumėte galvoti apie tinkamą jos papuošimą. Visų pirma prie baltų eglučių labai tinka sidabrinės spalvos žaislai. Šiuo atveju gerai atrodys kelių spalvų papuošalai. Žinoma, 2020 metais, be dirbtinių eglučių, galite pasipuošti ir gyvą eglę. Ant jų šakelių galima užpurkšti šiek tiek sidabrinės ar baltos spalvos dažų.

Tarp Kalėdų eglutės 2020 metais dekoracijų turėtų būti skirtingų dydžių sniego baltumo snaigių. Taip pat nepamirškite apie kitų metų šeimininkę. Todėl tarp žaislų, snaigių ir kitų kalėdinių dekoracijų verta tolygiai paskirstyti Žiurkės ar pelės figūrėles.

Новогодний декор, архивное фото
© CC0 / Рexels
Galima ant eglutės šakelių užpurkšti šiek tiek sidabrinės ar baltos spalvos dažų

Norėdami papuošti šventinį stalą, pasitikdami Baltosios žiurkės metus, patiekite maistą juoduose ar baltuose induose. Blizgantys stalo įrankiai mažuosius graužikus privers atkreipti dėmesį į šventinį stalą, pilną įvairių skanėstų, kurie patiks 2020 metų simboliui.

Svarbu atsiminti, kad metų simboliui tikrai nepatiks bengališkos ugnelės, fejerverkai, nes mažas graužikas bijo ryškių blyksčių ir didelio triukšmo. Norint išlaikyti šventės atmosferą, geriausia pasirinkti skirtingų spalvų serpantiną ir konfeti.

Tegai:
šventės, Naujieji metai, Kalėdos
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
Nedarbo dienos per Kalėdas ir Naujuosius 2019-2020
Kaip pasiruošti Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams
Tyrimas atskleidė, kiek pinigų lietuviai išleis Kalėdoms
Nelygi kova: kaip katės ir šunys "nugali" Kalėdų eglutes
Žolinė, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 15-osios šventės

(atnaujinta 18:51 2020.08.14)
Rugpjūčio 15-ąją Lietuvoje minima Žolinė, o dar ir Zarasų gimtadienis

Rugpjūčio 15 yra 227-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 228-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 138 dienos.

Žolinė, Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė

Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti. Žolinė (Dzūkijoje — Kopūstinė) — tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinių švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima — kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo derliaus miltų tešlos paplotėliai svaidomi iš rankų į rankas per ugnį, kol iškepdavo.

Romėnai šią dieną garbindavo deivę Dianą, graikai — Artemidę. Šios deivės buvo laikomos augalų ir gyvūnų globėjomis. Aptinkama žinių, kad 500 m. prieš Kr., rugpjūčio 15 dieną buvo atidaryta deivės Dianos šventykla Romoje, ant Avetino kalvos.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, ši šventė sutapatinta su Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Pasakojama, kad Jėzaus motinos Marijos mirties apaštalai budėjo prie jos kapo. Petras išvydo, kaip Marija prisikėlė iš numirusiųjų ir Viešpats ją paėmė į dangų. Atidarę patikrinti karstą, apaštalai Marijos kūno neberado — karste buvo tik daugybė gražių gėlių.„Ir pasirodė danguje didingas ženklas: moteris, apsisiautusi saule, po jos kojų mėnulis, o ant galvos dvylikos žvaigždžių vainikas" (Apr 12, 1). Taip apaštalas Jonas aprašo regėjimuose matytą Saulėtąją moterį — bažnyčios, kovojančios prieš žemės blogį, biblinį slibiną, simbolį. Marijos dangun ėmimo dogma paskelbta tik 1950 m., tačiau liturginis šio įvykio minėjimas žinomas nuo V amžiaus.

Kiekvienais metais Lietuvos bažnyčiose rengiami iškilmingi Žolinės atlaidai. Bažnyčiose šventinamos vaistingos laukų žolelės, gėlės, javai ir daržovės. Dzūkės nuo seno į gėlių puokštę įdėdavo morką, griežtį, buroką ar net kopūsto galvą. Pašventintų daržovių valgydavo visa šeimyna, padalydavo su pašaru gyvuliams, tikėdami, kad taip visi bus apsaugoti nuo ligų. Merginos nusipindavo ir pašventindavo devynis skirtingų augalų vainikėlius. Sudžiovinti žolynai būdavo laikomi pirkioje už šventųjų paveikslų, užėjus griaustiniui, jais smilkydavo namus, susirgę gerdavo iš jų išvirtą arbatą.

Taip pat šią dieną gimtadienį švenčia Zarasai.

Zarasai — miestas šiaurės rytų Lietuvoje, Utenos apskrityje (49 km į šiaurės rytus nuo Utenos) prie Zaraso ežero. Zarasų gimtadieniu laikomi 1506 metų rugpjūčio 15 diena. Iki tol šioje vietoje gyveno sėliai.

Manoma, kad 1506 metais metu čia buvo įkurtas Zarasų dvaras, o Zaraso ežero saloje — vienuolynas su mūrine bažnyčia. Salą su ežero krantu jungė 200 metrų ilgio medinis tiltas. 1530 metais vienuolynas perkeltas į Antalieptę, o bažnyčia į dabartinę jos vietą krante.

Savo vardadienius šią dieną švenčia Napalys, Napoleonas, Visvilas, Visvilė, Visvyda, Visvydas, Visvydė.

Tegai:
šventės, šventė
Studentai

Lietuvoje patvirtinti minimalūs rodikliai stojantiems į aukštąsias mokyklas

(atnaujinta 12:54 2020.08.14)
Minimalūs rodikliai privalomi stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, jie tvirtinami kasmet prieš dvejus metus

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. 2022 metais, kaip ir 2021 metais, stojant į universitetus ir kolegijas vietoj užsienio kalbos valstybinio brandos egzamino bus įskaitomas bet kuris stojančiojo laisvai pasirinktas valstybinis brandos egzaminas, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino minimalius rodiklius stojant į aukštąsias mokyklas 2022 metams.

"Stojantiesiems sudaromos geresnės galimybės pasiruošti savo pasirinktai studijų krypčiai. Pavyzdžiui, jei moksleivis ketina studijoms rinktis chemiją arba fiziką, jis galės koncentruotis į intensyvesnį būtent šių dalykų mokymąsi", — pasakė ministras.

Pažymima, kad 2022 metais stojantieji į aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus — lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą. Minimali valstybinių brandos egzaminų išlaikymo riba — 16 balų.

Anot ministerijos, išimtis — menų studijos, į jas stojantiems vidurkis bus skaičiuojamas tik iš dviejų valstybinių brandos egzaminų — lietuvių kalbos ir literatūros bei laisvai pasirenkamo.

Kiti reikalavimai išliks tokie patys kaip ir 2020 metais. Priimant į universitetus ir kolegijas bus atsižvelgiama ne tik į stojančiųjų valstybinių brandos egzaminų rezultatus, bet ir į metinių pažymių vidurkį. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas — ne mažesnis negu 6.

Vidurkis skaičiuojamas pasirenkant penkis geriausius įvertinimus iš brandos atestato priede įrašytų aštuonių dalykų: lietuvių kalbos ir literatūros; gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų arba vokiečių); užsienio kalbos; matematikos; istorijos arba geografijos, arba integruoto istorijos ir geografijos kurso; biologijos arba fizikos, arba chemijos, arba integruoto gamtos mokslų kurso; meninio ugdymo srities dalyko arba technologijų programos krypties dalyko, arba integruoto menų ir technologijų kurso, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinio, arba meninio, arba muzikos) programos dalyko; fizinio ugdymo arba pasirinktos sporto šakos, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalyko.

Minimalūs rodikliai privalomi stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas. Stojantiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas reikia būti išlaikius bent vieną valstybinį brandos egzaminą.

Kaip nustatyta Mokslo ir studijų įstatyme, minimalūs reikalavimai stojantiesiems į aukštąsias mokyklas tvirtinami kasmet prieš dvejus metus.

Tegai:
studijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuva
Temos:
Švietimas Lietuvoje
Dar šia tema
Lietuvoje didėja pedagoginių studijų populiarumas
Liberalai kaltino "valstiečius" dėl prastų matematikos egzamino rezultatų
Monkevičius: bendrajame ugdyme reikalingi sisteminiai pokyčiai