Vilnius, archyvinė nuotrauka

Naujas "taršos mokestis" automobiliams įsigalios nuo kitų metų liepos

(atnaujinta 22:11 2019.12.17)
Mokesčio dydis priklausys nuo anglies dioksido emisijos kilometrui dydžio, už automobilį teks mokėti kaskart, kai keisis jo savininkas

VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Seimas antradienį priėmė Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymą, reglamentuodamas transporto priemonių apmokestinimo registracijos mokesčiu, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Už įstatymą balsavo 72 Seimo nariai, prieš — 53, susilaikė 4 Seimo nariai.

Šiandien posėdžio metu parlamentarai nusprendė grįžti prie pirmosios idėjos, kuomet buvo siūloma mokėti vadinamąjį taršos mokestį kaskart, kai pasikeičia automobilio savininkas.

Vėliau buvos įregistruotas alternatyvus variantas, pagal kurį buvo siūloma pirmą kartą įregistruojant automobilį Lietuvoje sumokėti vienkartinį mokestį. Mokesčio objektu įtvirtintos M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, išskyrus istorines motorines transporto priemones.

Налоговые тарифы для владельцев транспортных средств
Automobilių taršos mokestis

Mokestį mokės motorinės transporto priemonės valdytojas, atliekantis jos registraciją Kelių transporto priemonių registre. Tačiau pabrėžiama, kad registracija nebus laikomi atvejai, kai keičiasi šie transporto priemonės valdytojo duomenys: juridinio asmens pavadinimas arba fizinio asmens vardas ir (ar) pavardė, o po duomenų pakeitimo faktinis motorinės transporto priemonės valdytojas nesikeičia.

Mokesčio dydis svyruos nuo 13,5 iki 540 eurų. Jis priklausys nuo anglies dioksido (CO2) emisijos kilometrui dydžio. Visi automobiliai būtų apmokestinami nuo 130 gramų CO2 kilometrui.

Žemutinė mokesčio taikymo riba — 131–140 gramų CO2 kilometrui dyzeliniams, benzininiams ir dujiniams automobiliams. Dyzeliams automobiliams mokestis būtų nuo 30 iki 540 eurų, benzininiams — nuo 15 iki 270 eurų, dujiniams — nuo 13,5 iki 243 eurų.

Mokestis, sumokėtas šio įstatymo nustatyta tvarka, galėtų būti grąžinamas vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka, pateikus dokumentus, įrodančius, kad transporto priemonė greičiau negu per 90 dienų nuo pirmojo registravimo Kelių transporto priemonių registre buvo iš jo išregistruota ir išgabenta iš Lietuvos Respublikos teritorijos.
Nesumokėjus mokesčio, motorinės transporto priemonės registracija Kelių transporto priemonių registre nebus atliekama.

Anksčiau buvo planuojama, kad įstatymas įsigalios nuo kitų metų balandžio 1 dienos. Šiandien šis terminas buvo pakeistas — naująjį mokestį teks mokėti nuo liepos 1 dienos.

Pats mokesčio įvedimas sukiršino Seimo narius. Konservatorė Gintarė Skaistė pasiūlymą kritikavo. Pasak jos, "šis mokestis pats keisčiausias", nes, jos manymu, visiems aišku, jog automobilio registracija nesukelia taršos.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovas Tomas Tomilinas posėdyje tvirtino, kad ateityje galėtų būti svarstomas ir kitoks mokestis, tačiau dabar siūlė pritarti tokiam, kuris netaptų didele našta gyventojams.

Anksčiau apklausos duomenys parodė, jog taršių automobilių apmokestinimui pritartų 38 proc. gyventojų. Trečdalis išsakiusiųjų tokį požiūrį (34 proc.) pritartų mokesčiui, kuris būtų skaičiuojamas ir nuo automobilio pardavimo kainos, ir nuo jo keliamos taršos, 31 proc. — mokesčiui, skaičiuojamam nuo automobilio taršos (variklio galios), 19 proc. — mokesčiui, skaičiuojamam nuo automobilio pardavimo kainos.

Tikimasi, kad mokestis valstybės biudžetą kasmet papildys apie 15-20 mln. eurų. Surinkti pinigai turėtų būti panaudoti aplinkosaugos tikslais. Bet kadangi naujas įstatymas įsigalioja nuo liepos 1 dienos, 2020 metais laukiama maždaug 10 mln. eurų.

Tegai:
aplinkos tarša, automobilis, oro tarša
Dar šia tema
Tyrimas: naujas dyzelinis automobilis mažiau teršia aplinką nei benzininis
Incidentas "Achemoje": į aplinkos orą išmesta teršalų
ES klimato kaitos planuose įtvirtinta Lietuvos iniciatyva dėl Astravo AE
Saulius Skvernelis

Skvernelis papasakojo apie pasirengimą antrajai COVID-19 bangai

(atnaujinta 20:14 2020.05.28)
Anot jo, tokiu atveju griežtos ekonominės veiklos ribojimo priemonės nebus įvestos visoje respublikoje

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad vyriausybė ketina paruošti antrosios koronaviruso bangos šalyje planą, praneša "Express nedelia".

Jis sakė, kad tokios griežtos ekonominės veiklos ribojimo priemonės, kokios buvo kovo mėnesį, nebus įvestos visoje šalyje. Problemos bus sprendžiamos atskiruose židiniuose.

Skvernelis pažymėjo, kad "turėjome skaudžias pamokas, visa Europa ir pasaulis, dėl valdymo, dėl nustatymo, dėl pačios elgsenos tiek visuomenės, tiek mūsų prevenciškai valdant pandemiją".

"Būtų kalbama apie atskirus lokalizuotus židinius — miestus, rajonus, galbūt apskritis. Dirbtume su taikiniais, jeigu ten tikrai būtų židinys ir jis plistų, tektų vėl panaudoti maksimalias uždarymo priemones",— sakė jis.

Epidemiologai neatmeta galimybės, kad įmanoma ir antroji koronaviruso banga. Apie tą patį perspėja Pasaulio sveikatos organizacija.

Lietuvoje karantinas dėl pandemijos pratęstas iki birželio 16 dienos. Valdžia palaipsniui panaikina anksčiau nustatytus apribojimus ir daro švelninimus verslui.

Koronaviruso atvejų skaičius šalyje viršijo 1655. Tuo pačiu metu pasveiko 1193 žmonės, 68 mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 353 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo kovos su COVID-19 Lietuvoje pesimistinis scenarijus
Lietuvoje nuo birželio 1-osios į sporto renginius bus įleidžiami žiūrovai
Katinėlis pievoje, archyvinė nuotrauka

Gegužės 29 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:45 2020.05.28)
Rytoj turėsite visas galimybes išspręsti bet kurį klausimą. Išvados, kurias priimsite, išsiskirs dideliu nuodugniu ir apgalvotu dalyku

Rytą pradėkite gaivinančiu dušu, susitvarkykite, o tada visa diena bus kupina gerų emocijų. Apskritai, rytoj geriau neapleisti to, kas susiję su higiena ir švara. Žinoma, nereikėtų eiti per toli, tačiau atminkite, kad švara yra svarbiausia raktas į sveikatą, o ypač šią dieną. Apskritai, diena yra ypač palanki sudėtingiems klausimams spręsti.

Avinas ( 03.21-04.20) Diena yra palanki daugeliu atžvilgių, todėl kurkite planus, įgyvendinkite drąsias idėjas ir neabejokite sėkme. Darbe stenkitės laikytis patogaus ritmo, neleiskite kolegoms jūsų skubinti Aplinkos pakeitimas bus naudingas. Jūsų laukia malonūs susitikimai, nuostabios akimirkos geroje kompanijoje.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Jautis (04.21-05.21) Dabar gyvenimo kelyje jūsų gali laukti testas, kurį turėsite išlaikyti. Ir daug kas priklausys nuo to, kaip susidorosite su šia užduotimi. Neieškokite pagalbos iš žmonių, kuriais per daug nepasitikite. Būtent jie šiuo metu gali sumaišyti jūsų kortas.

Dvyniai (05.22-06.21) Profesinėje srityje dabar viskas vyks pagal tvarkaraštį. Stenkitės daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, dažniau pabūti gryname ore, ypač jums patinkančių žmonių kompanijoje. Meilėje jūsų laukia tik malonios emocijos. 

Vėžys (06.22-07.22) Galite išdėstyti rimčiausius atvejus, kurių ilgą laiką nenorėjote imtis. Jei kas nors jūsų paprašys patarimo ar pagalbos (ne finansinės), neatsukite nugaros nebent, žinoma, tai bus jūsų galioje ir kompetencijoje. Būkite atsargūs su pinigais — laikykite savo piniginę su savimi.

Liūtas(07.23-08.23) Diena pareikalaus didžiulių išlaidų — tiek fizinių, tiek emocinių. Viską, kas vyksta, laikykite gyvenimo egzaminu. Laisvomis minutėmis stenkitės daryti malonius dalykus, kurie leistų atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo rūpesčių. Beje: atsidursite ant labai malonių įvykių slenksčio.

Mergelė (08.24-09.22) Turėsite didžiulį jėgų ir energijos kiekį, todėl negaiškite brangaus laiko, bet spręskite klausimus, kurie anksčiau atrodė sunkūs. Dabar viskas turėtų pasiteisinti. Leiskite sau apsipirkti. Leiskite sau įsigyti dalykų, apie kuriuos jau seniai svajojote.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tikėtina, kad jūsų laukia permainos į gerąją pusę profesinėje srityje. Galima reklama. Pradėkite ruoštis maloniems pokyčiams ir surinkite reikiamą informaciją. Meilės reikaluose šiame etape gali būti antras vėjas. O kai kurie gali rasti savo meilę.

Skorpionas (10.23-11.21) Diena gali pasirodyti sėkminga, jei nepradėsite įsitraukti į ginčus su artimaisiais. Rūpinkitės viešaisiais reikalais ar tuo, kas įdomu. Galite nuveikti daug ir pajusite pasididžiavimo savimi jausmą. Atminkite: dabar beveik viskas priklauso nuo jūsų.

Šaulys (11.22-12.21) Nors ši diena bus kupina šurmulio, negalima sakyti, kad ji bus tuščia. Turėsite laiko išspręsti svarbias problemas su nedidelėmis problemomis. Nekonfliktuokite su viršininkais. Geriau bus, jei jūsų keliai nesusikirs.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Jei dabar jums lemta susitikti su gražiu priešingos lyties žmogumi, neskubėkite būti nuoširdūs ir pakvieskite jį apsilankyti į svečius. Netrukus suprasite, kad tai nėra jūsų sielos draugas. Tačiau deryboms, verslo dokumentų pasirašymui ir svarbiems susitikimams ši diena yra gana sėkminga.

Vandenis (01.21-02.19) Dalykai meilės fronte gali pasikeisti. Labai greitai jūs patys pastebėsite pokyčius, kurie pradės vykti sieloje ir sąmonėje. Nors tai nereiškia, kad sutiksite naują partnerį, jei jūsų širdis jau bus užimta. 

Žuvys (02.20-03.20) Šią dieną gali tekti pasirinkti tarp "juodos" ir "baltos". Jei dvejojate ir negalite žengti svarbaus žingsnio, tada kurį laiką atidėkite sprendimą arba pasitarkite su tais, kuriais pasitikite.

Tegai:
horoskopas
Rusijos ir JAV vėliavos

Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai

(atnaujinta 16:16 2020.05.28)
Vašingtonas žino, kad prireikus negalės kovoti dviem frontais, nes yra dar ir Kinija, mano karo ekspertas Aleksejus Leonkovas

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Granatsvaidis yra universalus ginklas kare, interviu Sputnik Lietuva sakė karo ekspertas, žurnalo "Tėvynės arsenalas" komercijos direktorius, karo ekspertas Aleksejus Leonkovas.

"Toks granatsvaidis yra pagrindinis ginklas sunaikinti šarvuotas transporto priemones, tiek lengvai šarvuotas transporto priemones, tiek sunkiai šarvuotas transporto priemones, įskaitant tas, kurios naudojamos puolimo operacijose. Operacijos, kurios atliekamos Sirijoje parodė, kad granatsvaidžiai yra veiksmingi ir prieš gyvą jėgą. Tai yra, iš esmės toks universalus ginklas kare", — pažymėjo karo ekspertas.

Pasak Leonkovo, kol JAV savo programos dokumentuose nustatinėjo standartus vienam karui — "karui" prieš vieną "didžiavalstybinę šalį". Šie žodžiai reiškia Rusiją ir Kiniją.

"Tuo tarpu jie supranta, kad negali kovoti dviem frontais. Dėl to JAV svarbus antrasis frontas, kad Europa užsiimtų su Rusiją, sutramdytų ją, o JAV spręstų klausimus susijusius su Kinija, ir akivaizdu, kad šiuose abejose kariniuose konfliktuose šarvuočiai bus plačiai naudojami. Žinoma, kuo daugiau priemonių šiam šarvuočiui sunaikinti, tuo geriau. Jei kalbame apie šio konflikto tikimybę, tai kol kas jokios tikimybės nėra. Nes, viena vertus, Europa nenori trečią kartą užlipti ant tų pačių grėblių, o antra, visi supranta, kad Rusija ir Kinija — tai branduolinės valstybės. Niekas negali numatyti, kada šios valstybės nuleis branduolinį kabliuką. Todėl kol kas viskas išlieka planų fone, kuriuose Rusija ir Kinija laikomos pirmosios eilės priešininkėmis" , — mano karo ekspertas.

Latvija ir Estija iš Švedijos "Saab" užsisakė "Carl-Gustaf M4" granatsvaidžius. Kaip praneša gamintojo svetainėje, pristatymas bus tiekiamas 2021–2024 metais.

Estijos gynybos tyrimų centro atstovas Ramilis Lipas pažymėjo, kad toks bendras Latvijos ir Estijos pirkimas gali padėti sutaupyti didelių išlaidų ir yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys.

Tegai:
Europa, JAV, Kinija, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: "Nord Stream-2" bus baigtas ir pradėtas eksploatuoti nepaisant JAV nuomonės
Lavrovas: Vakarams draudžiama prašyti Rusijos pagalbos
Ekspertas: Lenkija tik apsimeta, kad jai nereikia rusiškų dujų