Подарок на праздник

padovanoti Kalėdų ir Naujųjų metų proga

(atnaujinta 20:35 2019.12.17)
Tikroji magija slypi dovanose, kurias šeima ir draugai randa po eglute, arba kurias artimieji įteikia su šypsena

Dovanos Kalėdoms pasirenkamos labai kruopščiai, bandant įgyvendinti artimųjų norus ir parodyti savo originalumą, gerą skonį. Bet taip atsitinka, kad iš anksto sunku nuspręsti, ką padovanoti. Ir tada visai neblogai būtų pasinaudoti patarimais, kurie padėtų nukreipti vaizduotę tinkama linkme.

Nestandartinės dovanos

Atsižvelgiant į tai, kiek šiuolaikinėje visuomenėje skiriama dėmesio šventėms, tampa vis sunkiau surasti tikrai originalias kalėdines dovanas. Tokie dalykai gali būti: knyga-seifas; dovanų kuponas jodinėjimui su fotosesija; kojų hamakas, pritvirtinamas po stalu, detektyvinis žaidimas draugų ar giminaičių kampanijoje. Galite savo rankomis sukurti originalias Naujųjų metų dovanas. Pavyzdžiui, galėtumėte įteikti gražiai supakuotą stiklainį su užrašais, kurių kiekviename aprašytas šiltas prisiminimas, susijęs su žmogumi, kuriam dovanojama dovana.

Ką padovanoti vyrui

Nepaisant to, kad pastaruoju metu pasaulyje susilieja nusistovėjusių tradicijų ribos, vyrų kalėdinės dovanos kartais išsiskiria tam tikru praktiškumu. Rinkdami Kalėdų dovanas vyrui, turėtumėte atkreipti dėmesį į: mėsos skanėstų rinkinį; rankų darbo odinius diržus; pistoleto formos kartųjį šokoladą; viskio taures su "įstrigusia" kulka; įrankių rinkinius; elektroninius prietaisus.

Девушка дарит подарок своему парню, архивное фото
© Depositphotos / Vadimphoto1@gmail.com
Dovanos vyrui gali būti labai praktiškos

Taip atsitinka, kad vyro interesų sfera reikalauja jo asmeninio dalyvavimo. Pavyzdžiui, žvejai asmeniškai mėgsta pasirinkti masalą ir kita. Bet jūs galite padovanoti stilingą patogų dėklą visai žvejybos įrangai.

Geriausios dovanos moterims

Apmąstant tai, ką galima padovanoti merginai ar moteriai Kalėdų ir Naujųjų proga, dažnai kyla banalios idėjos, tačiau sunku paneigti, kad gėlės ir saldainiai yra universalios dovanos moterims bet kuria proga. Naujųjų metų išvakarėse gėlės ir saldumynai sušildys sielą. Arba SPA rožių puokštė. Jos papuoš vonios kambario interjerą, o vėliau gėlė ištirps vandenyje, suteikdama kvapą ir virsdama kūno priežiūros priemone. Taip pat galite pagalvoti apie stilingą skėtį ir prie jo derantį šaliką; mėgstamo rašytojo naują knygą; rankų darbo medines šukas; miniatiūrinį dekoratyvinį akvariumą su dirbtine žuvimi, švytinčia tamsoje.

Подарки на Новый год, архивное фото
© Depositphotos / KrisCole
Apmąstant tai, ką galite padovanoti merginai Kalėdų ir Naujųjų proga, dažnai kyla banalios idėjos

Mylimas vyras gali padovanoti moteriai laimingos poros pažymėjimus. Kiekvienas užrašo savo norus, pavyzdžiui, "išvirk man pusryčių", "nešiok ant rankų per balas", "33 žodžiais apibūdink mano išvaizdą".

Dovanos vaikams

Malonumą sukels žaislas-personažas iš filmo, filmuko ar knygos, kurie šiuo metu patinka vaikui. Ir nors tokia vaikų naujametinė dovana bus pamiršta per mėnesį ar du, ji patiks čia ir dabar. Ilgai neišbus vaiko rankose rankų darbo meduoliai. Praktiškas pasirinkimas bus žaislai žiemos žaidimams lauke: besmegenio statybos rinkinys; sniego senio pėdsakus paliekantys batai.

Новогодние подарки, архивное фото
© Depositphotos / SergKovbasyuk
Vaikui daug džiaugsmo sukels žiemos žaidimams reikalingi žaislai

Dovanos draugams

Tik geriausiems ir artimiausiems pažįstamiems dovanos gali išsiskirti neformalumu, humoru, netgi įžūlumu ir kvailumu. Geriausios kalėdinės dovanos draugams gali būti: rinkinys, skirtas virti fondiu; spalvinimo knygelė stresui įveikti; kalėdinės kojinės, pilnos mėgstamų saldainių; Naujųjų metų piešinys. Turėdami panašų skonį ir žinodami, kad kartu leisite laisvą laiką, galite padovanoti du bilietus į įdomų renginį: mėgstamos grupės koncertą, kulinarijos meistriškumo pamoką.

Kada pirkti dovanas

Ilgalaikės apklausos apie Naujųjų metų šventes atskleidė dėsningumą — dažniausiai abi šalys būna patenkintos dovanos pasirinkimu, kai ji išrenkama likus 3–5 mėnesiams iki šventės.

Pasiruošimo laikas taip pat naudingas, nes gruodį žmonės, kurie to nepadarė, užpildo parduotuves beieškodami dovanų.

Natūralu, kad dėl to kainos kyla, ir tai, ką norėjo nusipirkti vieni, gali jau nupirkti kažkas kitas. Nusipirkti saldžių vaišių geriausia paskutinę akimirką, nes jų galiojimo laikas ribotas, tas pats galioja ir gėlėms.

Ko negalima dovanoti

Dažnai geriau įteikti voką su pinigais. Nes įteikę kažką netaktiško ar banalaus parodysite, jog net nemėginote išrinkti dovanos, padarėte tai atmestinai ir formaliai, norėdami "užsidėti varnelę" ir visai nesirūpindami jausmais.

Дед Мороз с подарками, архивное фото
Žmonėms patinka tos dovanos, kurios sukelia emocijas ir parodo dovanotojo dėmesį

Kalbant apie dovanas Kalėdų ir Naujųjų metų proga, neįmanoma nepaminėti jų pakuotės. Nesvarbu, kiek kainuoja dovanos, paprastos jos ar originalios, būtent pakuotė sukuria nepaprastą laukimo atmosferą, kuri yra pagrindinių metų pabaigos švenčių esmė. Šioje srityje galioja tam tikros taisyklės. Įpakavimo stilius turėtų būti šiek tiek panašus į dovaną ar neutralus (pavyzdžiui, žalias popierius su dryžiais ir raudonais kaspinais). Šventinę pakuotę reiktų išrinkti tokią, kad ją galima būtų lengvai išimti ir nereikėtų plėšyti į skutus ar ilgai atrišinėti mazgų.

Tegai:
Naujieji metai, Kalėdos, dovanos
Temos:
Linksmų Kalėdų! (223)
Dar šia tema
Kaip pasiruošti Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams
Žiemos pasaka: kaip Kalėdoms ir Naujiesiems metams ruošiamasi įvairiose šalyse
Tyrimas atskleidė, kiek pinigų lietuviai išleis Kalėdoms
Kaip papuošti namus Kalėdoms ir Naujiesiems metams
Ekskavatorius

Teisiamas saugojamame piliakalnyje, Šilalės rajone, lobio ieškojęs vyras

(atnaujinta 10:17 2021.04.16)
Vietinis gyventojas kaltinamas nacionalinės reikšmės paminklo suniokojimu, skaičiuojama, kad kultūros paveldui padaryta žala siekia daugiau nei 93 tūkst. eurų

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 33-ejų metų Šilalės rajono gyventojas kaltinimas nacionalinės reikšmės paminklo — Vedrių piliakalnio — suniokojimu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Ikiteisminis tyrimas dėl saugomų teritorijų ar gamtos paveldo objektų sunaikinimo arba suniokojimo buvo pradėtas po to, kai praėjusių metų birželį saugomoje piliakalnio papėdės gyvenvietės teritorijoje aptikta maždaug metro gylio bei 40 ir 12 metrų ploto iškasta duobė.

Tyrimo duomenimis, saugomoje teritorijoje esantis, ekskavatoriais iškastas žemės sklypas nuosavybės teise priklauso kaltinamajam. Įtariama, kad neteisėti juodžemio kasybos darbai galėjo nepataisomai sudarkyti nacionalinės reikšmės paminklą. Tyrimo metu nustatyta, kad iškasto kultūrinio sluoksnio vietoje rasta ir galimai archeologinių radinių — lipdytos keramikos, molio tinko, degusių akmenų.

Specialistų teigimu, šis piliakalnis archeologams galėjo atskleisti daug informacijos apie I–II tūkstantm. pr. čia gyvenusių žmonių kasdienybę. Skaičiuojama, kad kultūros paveldui padaryta žala siekia daugiau nei 93 tūkst. eurų.

Pažymėtina, kad nors kaltinamasis kasybos darbus atliko jam priklausančioje teritorijoje, tačiau pastaroji yra nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje ir turi paminklo statusą. Šio paminklo vertingoji savybė yra kultūrinis sluoksnis, kurį naikinti ar kitaip žaloti draudžiama. Tokioms saugomoms teritorijoms yra taikomi griežti apribojimai pagal Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymą.

Baudžiamasis kodeksas už didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčių vertybių sunaikinimą ar sugadinimą numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Tegai:
kultūros paveldas, Lietuva
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje daugiau nei 1000 naujų COVID-19 atvejų, mirė dar 7 žmonės

(atnaujinta 11:37 2021.04.16)
Statistikos departamento duomenimis, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 493,9 atvejo

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1 088 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 231 601, 209 538 žmonės pasveiko.

Bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 68 990.

Per pastarąją parą fiksuojamos 7 mirtys nuo COVID-19. Mirusiųjų amžius buvo nuo 60 iki 89 metų. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 3 739.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 493,9 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,4 procento. Šie du rodikliai svarbūs priimant sprendimus dėl karantino laisvinimo scenarijų Lietuvoje.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 16 948 žmonės, antra skiepo doze — 4 861 pilietis. Iš viso 204 533 žmonės šalyje vakcinuoti dviem skiepo dozėmis. Dar 341 767 šiuo metu laukia antros skiepo dozės. Iš viso panaudotos 750 833 vakcinos.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
COVID-19, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva prašo Danijos pasidalinti vakcina "Vaxzevria", kurios pastaroji atsisakė
Nuo šiol šalies gyventojai galės įsigyti savikontrolei skirtus greituosius antigeno testus
PSO papasakojo apie europiečių mirštamumą nuo COVID: 160 žmonių per minutę

Rusija uždaro Turkiją: kas nutiks turizmo sezonui 2021 metais?

(atnaujinta 11:00 2021.04.16)
Rusija iki birželio 1 dienos apribojo oro eismą su Turkija ir Tanzanija. Ir vėl viskas dėl padidėjusio koronaviruso atvejų

Dabar pasaulyje įsibėgėja trečioji koronaviruso banga, daugelis Europos šalių vėl priverstos grįžti prie griežtų karantino apribojimų. Sprendžiant iš dinamikos, turistiniam sezonui-2021, kaip ir ankstesniam, vėl gali iškilti grėsmė.

Kelias dienas iš eilės Turkijoje užfiksuota daugiau kaip 50 tūkstančių atvejų, tai tapo rekordiniu šalies skaičiumi nuo pandemijos pradžios.

Taip pat Rusijos vyriausybė nusprendė apriboti skrydžius į Tanzaniją. Afrikos šalies valdžia nustojo skelbti koronaviruso infekcijų statistiką, tačiau Rusijoje įsitikinę, kad šis sprendimas buvo skubotas ir padėtis toli gražu nėra stabili. Skrydžių į Tanzaniją apribojimai taip pat galios iki birželio 1 dienos.

Šiuo metu šalių, į kurias galima atvykti iš Rusijos turizmo tikslais, sąrašas nėra toks ilgas, todėl žmonės raginami apsvarstyti atostogų variantus Rusijoje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, turizmas, Turkija, Rusija