Kontrabanda Marijampolėje, archyvinė nuotrauka

Marijampolėje sulaikyta daugiau kaip 40 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių

(atnaujinta 11:36 2019.12.18)
Be kontrabandinių cigarečių, pareigūnai aptiko daugiau kaip 20 butelių alkoholinių gėrimų be lietuviškų banderolių

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai lapkričio mėnesį Marijampolėje sulaikė tris asmenis, gabenusius kontrabandinių cigarečių už daugiau kaip 151 tūkst. eurų, praneša Policijos departamentas.

Du Marijampolės savivaldybės gyventojus, gimusius 1971 m. ir 1983 metais, pareigūnai susekė cigaretes bekraunančius į krovininius automobilius. Asmenys, pamatę pareigūnus, bandė pabėgti, tačiau buvo sulaikyti.

Įvykio vietoje rasta 70 cigarečių dėžių, kuriose buvo 35 tūkstančių pakelių kontrabandinių cigarečių. Policijos skaičiavimais, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais siekia 120 750 eurų.

Dar vieną asmenį kriminalistai sulaikė Marijampolės sav. Puskelnių kaime. Marijampolietis, gimęs 1975 metais, automobiliu gabeno kontrabandinių cigarečių. Automobilyje ir kitose slaptavietėse rasta 8,8 tūkstančių pakelių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais siekia 30 738 eur. Taip pat rasta ir paimta alkoholinių gėrimų be lietuviškų banderolių – 23 buteliai, kurių vertė 331,58 eur., rasta ir paimta 2610 eurų, 80 svarų sterlingų, galimai gautų iš nusikalstamos veikos.

Dėl abiejų šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už šią nusikalstamą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Tegai:
kontrabanda, Marijampolė, policija
Dar šia tema
Lietuvis bandė įvežti kontrabandines cigaretes kompiuteryje
Pasienietis močiutės sodyboje slėpė 10 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių
Lietuvoje baltarusis įmetė į šulinį kontrabandines cigaretes, bandydamas jų atsikratyti
Eilės pasienyje

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė kelių šimtų sunkvežimių eilė

(atnaujinta 14:35 2020.10.31)
Taip pat eilės susidaro Latvijos ir Lenkijos pasienyje. Ten susikaupė daugiau nei 120 sunkvežimių

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė daugiau nei 460 sunkvežimių eilė, rodo Baltarusijos valstybės sienos komiteto duomenys.

14:00 valandos (13:00 Lietuvos laiku) duomenimis, daugiau nei 170 sunkvežimių laukia "Kamennyj Log" kontrolės punkte, daugiau nei 120 sunkvežimių — Kotlovkoje, daugiau nei 90 sunkvežimių — Privalkoje. Beniakonių kontrolės punkte — virš 80.

Prie sienos su Latvija taip pat susidarė eilės. Daugiau nei 80 sunkvežimių laukia "Urbanų" kontrolės punkte, daugiau nei 20 — "Grigorovščinoje".

Baltarusijos pasienyje su Lenkija ir Ukraina eilės nedidelės. Kozlovičiuose įvažiavimo laukia daugiau nei 20 vilkikų, o Novaja Gutos — tiek pat.

Dėl epidemiologinės situacijos kaimyninėse šalyse Baltarusija nuo ketvirtadienio laikinai apribojo keleto asmenų kategorijų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos patekimą į kontrolės punktus. Krovininiam transportui apribojimai netaikomi.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Dėl COVID-19 Baltarusija įvedė apribojimus pasienyje su Lietuva
Lietuvos URM įteikė protesto notą Baltarusijai dėl draudimo atvykti
Baltarusijos studentai įstrigo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje
Karantinas

Vietinis karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių

(atnaujinta 12:22 2020.10.31)
Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 dienos imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principu, raudonajai zonai priskiriamos dar trylika šalies savivaldybių, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Karantinas gali būti įvedamas Prienų rajono, Rietavo, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Kauno rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Palangos ir Panevėžio rajono savivaldybėse.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo.

Ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas bus sprendžiama trečiadienį.

Šiuo metu į raudonąją zoną įtrauktos 34 šalies savivaldybės, geltonąją — 21, žaliąją — 5. 

Vietiniai karantinai jau yra paskelbti 21 savivaldybėje: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono ir Raseinių rajono savivaldybėse.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Veryga prabilo apie nacionalinio karantino paskelbimo galimybę
Vilniaus "Akropolis" trumpina parduotuvių darbo laiką
SAM rekomenduoja, jei įmanoma, artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu