Lemputė, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuvos pasitraukimas BRELL apribos jos galimybes energijos prekyboje

(atnaujinta 14:15 2019.12.20)
Tarp Lietuvos ir į energetikos žiedą įtrauktų šalių yra išvystyta energetikos infrastruktūra, kuri bus nenaudojama po Lietuvos sinchronizacijos su Europos elektros tinklais, mano Viačeslavas Kulaginas

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Baltarusija turi sieną su Lenkija ir gali tiesiogiai eksportuoti elektrą, tačiau neatmetama, kad Minskas nori naudotis jau esama infrastruktūra, teigė Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio energetikos rinkų tyrimo centro direktorius Viačeslavas Kulaginas interviu Sputnik Lietuva metu.

"Lietuvos ir Baltarusijos sistemos yra istoriškai sujungtos, ten jau nutiestos visos elektros linijos ir dabar dirba pumpuodamos elektrą. Natūralu, kad tokios infrastruktūros su Lenkija nėra, nes tai buvo šalis, nepriklausanti Tarybų Sąjungai. Galbūt čia atsižvelgta į tai, kad būtų galima panaudoti šiuos esamus pajėgumus, kurie iš esmės nebus naudojami išėjus iš BRELL", — sakė jis.

Ekspertas pabrėžė, kad Lietuvos pasitraukimas iš BRELL apribos prekybos elektra galimybes, nes didžioji sienų dalis Lietuvoje su Baltarusiją bei Kaliningrado sritimi.

"Todėl tolesnės prekybos ir tolesnio pajėgumų naudojimo perspektyvos, žinoma, labai apsiriboja šiuo sprendimu. Ir tada jau Baltijos šalys svarsto strateginę elektros energijos pramonės plėtrą Europos tinkle", — sakė jis.

Baltarusija aptaria su Lenkija galimybę eksportuoti elektrą per Lietuvą, sakė bendrovės "Belenergo" generalinis direktorius Pavelas Drozdas.

Pasak Baltarusijos bendrovės generalinio direktoriaus, Lenkijai taip pat siūloma pastatyti nuolatinės srovės intarpą "su galimybe toliau sinchroniškai veikti su Europos Sąjunga".

Tegai:
Lietuvos pasitraukimas iš BRELL, Lenkija, Lietuva, BRELL, Baltarusija
Temos:
Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (95)
Dar šia tema
Karštieji įrangos bandymai atliekami pirmajame Astravo AE energetiniame bloke
Lietuva pasiruošė "Astravo avarijai": SAM įsigijo 4 mln. jodo tablečių
Nausėda: reikia konsoliduoti Baltijos šalių pozicijas dėl Astravo AE
Teisėjo plaktukas

Keturi marijampoliečiai medinėmis lazdomis mirtinai sumušė savo sugėrovą

(atnaujinta 12:52 2020.11.24)
Kaltinamiųjų suole atsidūrę vyrai tik iš dalies pripažįsta savo kaltę ir neigia, kad norėjo įvykdyti žmogžudystę

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje keturi marijampoliečiai kaltinami 41 metų vyro nužudymu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad šių metų kovo pabaigoje kaltinamieji, būdami apsvaigę nuo alkoholio, mirtinai sumušė kartu su jais sodyboje girtavusį vyriškį. Tyrimo duomenimis, nukentėjusysis patyrė daugybinius smūgius medinėmis lazdomis. Po kelių dienų vyras nuo patirtų sunkių sužalojimų ligoninėje mirė.

Kaltinamieji savo kaltę pripažįsta tik iš dalies ir neigia, kad norėjo įvykdyti žmogžudystę.

Marijampoliečiams gresia laisvės atėmimas nuo septynerių iki penkiolikos metų.

Tegai:
Marijampolė, Lietuva, nužudymas
Medikai

Sveikatos apsaugos ministerija visuomenės paprašė sąmoningumo

(atnaujinta 17:58 2020.11.24)
Šiuo metu Lietuvoje labai padidėja sergamumas koronavirusu. Naujausiais duomenimis, šalyje yra daugiau nei 49,3 tūkstančio atvejų

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Situacija dėl koronaviruso pandemijos išlieka įtempta, primena Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerijoje paragina žmones būti atsakingais piliečiais — dėvėti asmens apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo, čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

Medikai deda visas pastangas gelbėti sunkesne ligos forma sergančių žmonių gyvybes, ir prašo nuvykus į ligonines elgtis atsakingai.

Šiuo metu Lietuvoje labai padidėja sergamumas koronavirusu. Naujausiais duomenimis, šalyje yra daugiau nei 49,3 tūkstančio atvejų, per 11 tūkstančių žmonių pasveiko, daugiau nei 400 mirė.

Nuo lapkričio 7 dienos respublikoje galioja antrasis karantinas, kuris buvo įvestas trims savaitėms. Valdžia nori jį pratęsti bent iki gruodžio vidurio.

Tegai:
koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos ekonomikos ateitis priklauso nuo Rusijos ir Baltarusijos, pareiškė ekspertas
Pradėtas įgyvendinti vakcinacijos nuo koronaviruso priemonių planas